Výstava prác mladých umelcov

Ružomberok 28. januára 2020 –  Výstavu prác žiakov Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku sprístupnia v tamojšej synagópge 30. januára 2020. Vernisáž sa uskutoční o 16. 30 h.  Bookmark It Hide Sites More »

 

Mesto Liptovský Mikuláš je už 29 dní v rozpočtovom provizóriu

Nepozvali všetkých poslancov?

Mesto Liptovský Mikuláš

Mikuláš 29. januára 2020 – Znamená to, že už bezmála mesiac mesto žije z jednej dvanástiny rozpočtu predchádzajúceho roka. Magistrát nemôže čerpať financie z eurofondov, stopnuté sú dotácie športovým, kultúrnym organizáciám aj charite.

Dnes sa na radnici stretli predstavitelia inštitúcií, organizácií a klubov, ktoré žijú z dotácií z mestskej kasy. Vyzvali skupinu poslancov, ktorí voviedli mesto do rozpočtového provizória, aby o rozpočte rokovali a schválili rozpočet pre rok 2020.
V oblasti športu vyčíslilo mesto deficit 615 tisíc eur, ktoré nemôže kvôli rozpočtovému provizóriu radnica poskytnúť desiatkam športových klubov a združení. V činnosti sú tak obmedzení prevažne mladí športovci. Ďalších 31 tisíc eur nemôžu použiť kultúrne subjekty, z tejto sumy predstavujú grantové prostriedky 18 tisíc eur. Peniaze z mestskej kasy kvôli rozpočtovému provizóriu chýbajú aj na transfer pre cirkvi či na obnovu knižničného fondu. Bezmála 160 tisíc zamrzlo pre provizórium na ceste od mesta smerom k organizáciám, ktoré poskytujú sociálne služby ako Slovenský červený kríž či charita.
Mesto Liptovský Mikuláš začalo rok 2020 v rozpočtovom provizóriu, pretože mestskí poslanci na poslednom zasadnutí zastupiteľstva o rozpočte mesta na rok 2020 nerokovali. Vypustili ho z programu. Návrh na jeho vypustenie vo štvrtok 12. decembra predložil predseda poslaneckého klubu Nový Mikuláš (SaS, OĽaNO, KDH, Nova, Šanca) Vincent Kultan. Zahlasovali zaň všetci poslanci z tohto klubu spolu s poslancami z klubu Skutočne nezávislí poslanci.

Zdroj: mesto L. Mikuláš

Poznámka redakcie: Pod uvedeným príspevkom je aj diskusia. Vyjadrovali sa poslanci, ktorí neboli pozvaní na uvedené rokovanie. Mrzí ich uvedená situácia a nechápu z akého dôvodu postupovalo vedenie mesta L. Mikuláš uvedeným spôsobom. 

(red)