Výstava prác mladých umelcov

Ružomberok 28. januára 2020 –  Výstavu prác žiakov Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku sprístupnia v tamojšej synagópge 30. januára 2020. Vernisáž sa uskutoční o 16. 30 h.  Bookmark It Hide Sites More »

 

Školáci z L. Sliačov majú o deň dlhšie prázdniny

Liptovské Sliače 30. januára 2020 –  Žiaci zo Základnej školy Jozefa Hanulu v Liptovských Sliačoch budú mať o jeden deň dlhšie poloročne prázndiny. Rozhodla o tom jej riaditeľka, ktorá takýmto spôsovom rieši chorobnonsť učiteľov.   Akútne respiračné ochorenia a chrípka mali z pedagogického procesu vyradiť šesť zamestnancov školy. 

Chrípkové ochorenie zatiaľ výraznejšie nepostihlo deti.  Opatrenie riaditeľky ZŠ J. Hanulu by mohlo trochu ovplyvniť rozšírenie chrípkových ochroení medzi žiakmi. V tomto čase však zatiaľ chrípkové ochorenie nezasiahlo väčšiu časť detskej populácia v okrese Ružomberok. Je porovnateľné z rovnakým obdobím vlaňajška. 

Podľa informácie riaditeľky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši Gabriely Guráňovej v 4. kalendárnom týždni bolo v okrese Ružomberok chorých približne 3700 detí vo veku 6 až 14 rokov. Je to asi o 700 viacej ako v predminulom týždni. V uplynulom týždni pre chorobnosť museli zatvoriť materskäú školu v Hrboltovej, kde chorobnosť dosahovala 89 perecent.

(red)