AROGANCIA, ĽAHOSTAJNOSŤ, RISK ČI NEZODPOVEDNOSŤ…

Liptovská Teplá 28. apríla 2020 – Osobný automobil s opitým vodičom z dolnoliptovskej obci Lúčky skončil 27. apríla v záhrade rodinného domu v Liptovskej Teplej. Nehoda sa stala približne o 15. 30 h. Zasahovali pri nej hasiči z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku, dobrovoľní hasiči z L. Teplej, zdravotná záchranná služba a polícia.

Polícia v dychovej skúške na alkohol po dopravnej nehode namerala u vodiča 2,46 promile. Informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.
Podľa očitého svedka bol vodič arogantný. Správal sa drzo k človekovi, ktorý mu išiel pomôcť a vyslobodzoval ho z auta. Prerezal mu pás, lebo ho mal zaseknutý.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.

Tibor Šuľa

Od admin