Liptovský Mikuláš 1. mája 2020 – Májové sviatky: máme nové odznaky🏅 Predseda Základnej organizácie Zväzu protifašistických bojovníkov v Liptovskom Mikuláši Ivan Líška inicioval vytvorenie odznakov k prvému a ôsmemu máju. Autorom ich výtvarného spracovania je grafik Michael Beyer.

Pri príležitosti sviatku Prvého mája vzniklo sto kusov odznakov. Líška nimi chce obnoviť razenie pripomienkových odznakov viazané k historickým udalostiam.
„Až do roku 2018, keď sme vyrazili prvomájový odznak k stému výročiu, to bolo celé štvrťstoročie, čo nevyšiel žiadny odznak k Sviatku práce. Bola by to hanba, keby sme si my, Mikulášania, nevedeli s nadhľadom tento sviatok pripomínať aj cez takéto odznakové pozdravy, preto chcem dostať tradíciu tvorby odznakov opäť do života,“ priblížil predseda ZO SZPB Ivan Líška svoj zámer.
K príležitosti 75. výročia 2. svetovej vojny vytvoril 60 odznakov. Tie zasa majú byť symbolom pozdravu pre všetkých, ktorí by si radi uctili 75. výročie oslobodenia, no tento rok sa nemôžu kvôli zákazu zhromažďovania stretnúť.
Záujemcovia získajú odznaky v Základnej organizácii SZPB (kancelária v Stoličnom dome na prízemí).

Informobsalo mesto L. Mikuláš

(red)

Od admin