Liptovský Mikuláš 6. mája 2020 – V máji plynie päť rokov od založenia Volejbalového klubu Rachmaninka Liptovský Mikuláš. Počas tohto obdobia hráči pod vedením kvalifikovaných trénerov absolvovali množstvo hodín tréningu. Odohrali viac ako 400 zápasov, v oblastných súťažiach mládeže niekoľkokrát dosiahli úspechy (kadeti – dvakrát 3. miesto, najmladší žiaci – jedenkrát 1. miesto s účasťou na celoštátnom šampionáte). „Určite by tých úspechov tento rok pribudlo oveľa viac, avšak pre pandémiu boli všetky súťaže zrušené. Niektorí naši hráči pokračujú vo svojej volejbalovej kariére v extraligových kluboch,“ prezradil podpredseda klubu Lukáš Chudý, ktorý objasnil aj hlavný cieľ založenia klubu. „Vytvoriť tréningovú základňu s pravidelnou prípravou detí a mládeže, najmä chlapcov, do majstrovských volejbalových súťaží, riadených Slovenskou volejbalovou federáciou – otvorili sme prvú volejbalovú prípravku pre detičky od 6 rokov, ale boli sme aj prvýkrát účastníkmi najvyššej mládežníckej súťaže 1. ligy juniorov.“
Vedenie klubu v týchto chvíľach už pripravuje ďalší súťažný ročník, má v pláne prihlásiť volejbalistov do všetkých mládežníckych súťaží a taktiež dúfa, že sa čoskoro stretne s fanúšikmi na ihrisku.
„Pevne verím, že vďaka podpore mesta Liptovský Mikuláš, Slovenskej volejbalovej federácie, rodičov, riaditeľov škôl a priateľov volejbalu, budú mladí volejbalisti aj naďalej môcť úspešne reprezentovať naše mesto,“ dodal Chudý.

Informovalo mesto L. Mikuláš

(red)

Od admin