Liptovský Mikuláš 12. mája 2020 – Liptovský Mikuláš patrí infraštruktúrou pre cyklistov k jedným z najrozvinutejších na Slovensku.

Mesto L. Mikuláš ponúka prehľad niektorých informácií, noviniek a možností v tejto oblasti.

🚲Pri odpočívadle vedľa Vrbického mosta pribudne cyklistický mobiliár v podobe fontánky na pitie. K namontovaniu by malo dôjsť v letných mesiacoch, aktuálne sa mesto pripravuje na podpísanie zmluvy na získané financie.
🚲V rámci vnútromestskej cyklotrasy a cyklochodníka doplní radnica cyklostojany a lavičky.
🚲„V spolupráci s oblastnou organizáciou cestovného ruchu Region Liptov inštalujeme nabíjaciu stanicu na elektrobicykle v centre mesta. Bicyklujúca verejnosť môže využiť štyri nabíjacie body pre elektrobicykle v centre, elektronickú cyklopumpu pri Múzeu Janka Kráľa a tiež cyklopumpu pri Vrbickom moste. Súčasťou cyklochodníka sú tri odpočívadlá s lavičkami. Cyklochodník je už pozametaný a pripravený na všestranné vyžitie,“ prezradil Gabriel Lengyel z odboru dopravy mikulášskej radnice.

🚲Stále si môžete prenajať cyklobox

V parku na Rachmaninovom námestí je od jesene k dispozícii ďalšia časť vnútromestskej cyklotrasy, ktorá zahŕňa aj oddychovú zónu. Stále zostáva voľných aj niekoľko cykloboxov, ktoré slúžia na odloženie bicykla v čase, keď potrebujete ísť napríklad na vlak, za prácou alebo nákupmi. „Na oddelení dopravy môžu obyvatelia podať žiadosť o prenájom, ktorú nájdu na webe mesta, alebo budú kotkatovať odbor dopravy na mestskom úrade,“ priblížil Lengyel. Voľné cykloboxy sa nachádzajú pri autobusovej stanici a v centre mesta v Rohonciho záhrade.

(red)

Od admin