Ružomberok 17. mája 2020- Pomoc záchranárov potreboval dnes, 17. mája, 34 – ročný slovenský turista v turistickej lokalite Veľký Choč. Pri schádzaní z vrcholu pociťoval celkovú slabosť a nebol schopný samostatného pohybu. Preto o pomoc boli požiadaní záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) prostredníctvo tiesňovej linky 112.

HZS požiadala o súčinnosť posádku vrtuľníkovej zdravotnej záchrannej služby (VZZS) v Banskej Bystrici, ktorá d Donoval vyzdvihla na palubu vrtuľníka záchranárov HZS. Potom spoločne smerovali pod Veľký Choč.
Pomocou palubného navijaka bol pri postihnutom vysadený horský záchranár a lekár VZZS. Po vyšetrení a poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti bol muž letecky transportovaný do Ústrednej vojenskej nemocnice SNP -FN v Ružomberku . Informovala HZS na svojom webovom sídle.

(red)

17.05.2020 boli záchranári HZS požiadaní prostredníctvom tiesňovej linky „112“ o pomoc pre 34 – ročného slovenského turistu,  ktorý počas schádzania z Veľkého Choča začal pociťovať bolesť na hrudníku, celkovú slabosť a nebol schopný samostatného pohybu. O súčinnosť bola požiadaná posádka VZZS z Banskej Bystrice, ktorá z Donovalov vyzdvihla na palubu vrtuľníka záchranára HZS a spoločne smerovali pod Veľký Choč. Pomocou palubného navijaka bol pri postihnutom vysadený horský záchranár a lekár VZZS. Po vyšetrení a poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti bol muž letecky transportovaný do nemocnice v Ružomberku .

Od admin