Liptovský Mikuláš 4. júna 2020 – V sobotu 6.júna sa po dlhých 83 dňoch opäť otvorili brány liptovských akvaparkov Tatralandia a Bešeňová. Uvoľnenie preventívnych opatrení, ktoré bolo ohlásené od 3.júna vďaka priaznivému vývoju situácie okolo ochorenia COVID-19, tak opäť umožní relax a oddych aj pri vode v týchto populárnych slovenských akvaparkoch.  Kým Tatralandia otvára pre hotelových hostí i individuálnu klientelu, v Bešeňovej budú môcť relaxovať tento víkend iba hostia hotelov Galéria Thermal a Bešeňová.

Do prevádzky bol v sobotu 6.júna uvedený celoročný areál Tatralandie  – návštevníci budú mať k dispozícii spolu 11 bazénov so slanou, termálnou aj pitnou vodou, 5 toboganov, otvorený bude aj Keltský saunový svet. „V posledných dňoch sme pracovali nonstop, aby sme mohli otvoriť a pripraviť  príjemný a bezpečný relax pre našich návštevníkov. Akvapark sme vydezinfikovali a vyluxovali kompletne od najhlbšieho miesta v bazéne až po pirátsku loď. V utorok sme mali napustené bazény a akreditované laboratórium nám už potvrdilo kvalitu vody podľa predpísaných noriem,“ vysvetľuje nevyhnutné postupy prevádzkový riaditeľ akvaparku Tatralandia Vladimír Moravčík.

Návštevníci sa musia pripraviť na to, že v súlade s nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva nebudú v prevádzke atrakcie vytvárajúce aerosol – rôzne chŕliče a bublinkové relaxačné ležadlá, k dispozícii nebudú pitné fontánky a zatiaľ ani surfovacia vlna. „Už na príchode hosťom zmeriame teplotu termokamerou, aby bol vstup do akvaparku čo najplynulejší a nezhromažďovalo sa viac ľudí na jednom mieste. Následne sa hostia od pokladní presunú k šatňovým skrinkám, ktoré budú obsadzované s rozostupmi. Zo šatne do areálu akvaparku už môžu hostia vstúpiť bez rúška, dôležité je okrem relaxu dodržiavať vyznačené rozostupy pri vstupe na tobogany či využívaní gastronomických prevádzok.  V Keltskom saunovom svete sme na základe odporúčaní hygienikov znížili kapacitu o polovicu,“ dopĺňa Moravčík. 

Veľkú pozornosť venovali v Tatralandii a v Bešeňovej aj vzduchotechnike, ktorá absolvovala komplexnú dezinfekciu a bude nastavená na neustály prísun čerstvého vzduchu. 

„Dodržiavame všetky príslušné nariadenia a veríme, že rovnako zodpovedne sa zachovajú aj naši návštevníci a v prípade, že sa nebudú cítiť fit, nechajú si návštevu akvaparku na iný čas,“ uzatvára  Vladimír Moravčík. Letný areál s ďalšími bazénmi, atrakciami a toboganmi by v Tatralandii chceli otvoriť 26.júna. 

V sobotu 6.júna otvára svoje brány aj Vodný park Bešeňová – aj keď zatiaľ iba pre svojich hotelových  hostí. „Otvorených budeme mať spolu 7 vonkajších termálnych bazénov a 3 kryté bazény, v prevádzke bude aj saunový svet – zatiaľ bez ochladzovacích bazénov. Od budúceho týždňa – teda od 13.júna – otvárame vodný park už pre všetkých, teda nielen pre hotelových hostí ale aj pre individuálnych klientov,“ vysvetľuje riaditeľ Vodného parku Bešeňová Peter Kolenčík.  

Možnosť neobmedzeného kúpania v akvaparkoch Tatralandia a Bešeňová na pol roka od ich otvorenia ponúka Letná AQUASEZÓNKA. Predpredaj letnej AQUASEZÓNKY za najvýhodnejšiu cenu 99€ prebieha do 30.6.2020. K dispozícii sú zvýhodnené cenové hladiny pre deti, juniorov a seniorov.

Marián Galajda

(red)

Od admin