Liptovský Mikuláš 17. júna 2020 – Primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč oznámil odchod zo strany Smer -SD. Prechádza do novovznikajúceho politického subjektu Patra Pelegríniho. Oznámil to na sociálnych sieťach nasledovne:

„Priatelia,
chcem vám v tejto chvíli otvorene oznámiť, že po dôkladnom zvážení vo mne dozrelo rozhodnutie, že aj moje ďalšie kroky na politickej scéne povedú popri Petrovi Pellegrinim.

Na túto cestu sa vydávam celkom prirodzene z viacerých dôvodov. V prvom rade mám záujem naďalej robiť sociálno-demokratickú politiku a páči sa mi jej moderné smerovanie v podaní výkonného Petra Pellegriniho.

Jeho progresívne a akčné videnie sveta mi je blízke, odkedy som ho mal možnosť sledovať ako premiéra našej krajiny. Stále mi na srdci leží aj náš región, a keďže pán Pellegrini pochádza zo srdca Slovenska, ku ktorému Liptov oddávna prirodzene gravitoval, verím, že sa nám spoločne podarí presadzovať aj záujmy tejto časti našej vlasti.

Moje videnie budúcnosti možno stavať na postupoch, ktoré proklamuje.

Do volieb som šiel so sloganom zodpovednej zmeny a myslím si, že pri Petrovi Pellegrinim sa tieto slová stanú realitou. Moderná sociálno-demokratická politika 21. storočia je výzvou aj pre Slovensko a preto sa nádejam, že spoločne prispejeme k tomu, aby sa zvyšovala životná úroveň ľudí na Slovensku.

Neopúšťam moje snahy a sľuby smerom k vám, ako je budovanie kvalitne hospodáriacich komunít, podpora legislatívy a samotná legislatívna iniciatíva v oblasti poľnohospodárstva, životného prostredia, pozemkovej reformy, ale aj efektívne čerpanie eurofondov, podpora rôznych foriem turizmu, priblíženie sa štátnej správy k ľuďom či zdravé financovanie miest a obcí. Do slovenskej politiky chceme vrátiť vecnosť, slušnosť a konštruktívny dialóg.
💚Na tomto mieste sa vám chcem poďakovať za vašu doterajšiu dôveru a podporu a verím, že mi ju zachováte aj v ďalšom období.“

(red)

Od admin