Liptovský Mikuláš 2. septembra 2020 – Na pôde Mestského úradu v Liptovskom Mikuláši vznikol dokument, ktorý je učebnicovým príkladom korupčného a klientelistickeho sveta.

Podľa toho návrhu by po novom o prideľovaní mestských nájomných bytov rozhodoval už len jeden človek – primátor.

Celý vyspelý svet zvolil cestu transparentnosti a otvorenosti, aby sa obmedzil priestor na korupciu. Len v Liptovskom Mikuláši sa radnica vyberá opačným smerom – dať primátorovi do rúk možnosť rozhodovat o tom, kto bude mať strechu nad hlavou a kto ostane na ulici.

Ruku na srdce – viete si predstaviť ideálnejšiu príležitosť na úplatky? Rodina, ktorá zúfalo potrebuje domov môže byť ochotná urobiť čokoľvek, len aby s deťmi neskončila pod mostom.

Tento návrh konečne odhaľuje, prečo primátor takmer dva roky blokoval vytvorenie sociálnej komisie (7-krát jej vznik vetoval). Od začiatku totiž chcel, aby mohol Len On rozhodovať o tom, kto získa mestský nájomný byt a komu ostanú oči pre plač.

Návrh z dielne mestského úradu je nebezpečný. Do rúk jedného človeka dáva právomoc za zatvorenými dverami rozhodovat o životoch tých najzraniteľnejších obyvateľov mesta.

P.S. Návrh primátora spočíva v tom, že on sám určí členov komisie, ktorí budú poslušne plniť jeho priania. Komisia mu následne dá odporúčanie na pridelenie nájomných bytov.

Nakoniec o pridelení rozhodne primátor sám.

Takýto postup je ABSOLÚTNE V ROZPORE SO ZÁKONOM.

Zdroj: facebook: Martin Alušic – hlavný kontrolór Liptovské Mikuláša

Od admin