Na odporúčanie hygienikov pozastavujeme praktickú výučbu v autoškolách

Bratislava 23. februára 2021 – MDV SR od 24. februára pozastavuje Covid automat pre autoškoly. Stane sa tak  na základe odporúčania rezortného hygienika. Kurzy budú môcť po novom opäť pokračovať iba dištančne. Dôvodom je nezlepšujúci sa vývoj epidémie na celom Slovensku.

Po týždni, keď mohli autoškoly vďaka Covid automatu rezortu dopravy vyučovať aj praktickú časť kurzov v okresoch, ktoré sa nenachádzali v čiernom stupni, sa na celom území vraciame do stavu pred 12. februárom. Od zajtra, 24. februára 2021 je povolená iba dištančná výučba teórie.

,,Tento krok nás mrzí, no musíme rešpektovať odporúčanie hygienikov a aj zhoršujúcu sa epidemickú situáciu. Počty nakazených sú stále mimoriadne vysoké, v tejto situácii musíme myslieť na všeobecnú ochranu zdravia. Viem, že autoškoly pristupovali v uplynulom týždni k praktickej výučbe zodpovedne, riziko nákazy je ale podľa odborníkov jednoducho privysoké, uviedol minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

Naďalej platí, že ak účastník vodičského kurzu nestihne zložiť skúšky v zákonnej lehote 12 mesiacov od prihlásenia sa do vodičského kurzu pre opatrenia proti šíreniu koronavírusu, jeho kurz sa predĺži o dobu, ktorá uplynie od začiatku platnosti obmedzujúcich opatrení až po ich ukončenie.

Okrem Covid automatu pre autoškoly vydalo MDV SR automaty aj pre ďalšie kurzy – inštruktorov autoškôl, základnej kvalifikácie a pravidelného výcviku vodičov (KKV), skúšky na získanie odbornej spôsobilosti vedúceho dopravy a prevádzkovateľa cestnej dopravy, vodiča profesionála KKV(OS) a školenia a skúšky vodičov a bezpečnostných poradcov (ADR). Tieto Covid automaty zostávajú v účinnosti.

Hneď, ako sa situácia zlepší a hygienici to povolia, MDV SR spustí Covid automat pre autoškoly.

Ivan Rudolf

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.