Branislav Tréger sa stal predsedom ZMOS

Liptovský Hrádok 24. mája 2019 – Branislav Tréger sa stalStalo sa tak v stredu 22. mája 2019 v Bratislave. Na sneme sa zúčastnilo takmer 1200 starostov a primátorov. Bookmark It Hide Sites More »

 

Divadelná veselohra Pán Bocian v núdzi, radu má na porúdzi

veterna_poruba _divadlo

veterna_poruba
_divadlo

Veterná Poruba/Lúčky 14. februára – Ochotnícky divadelný súbor Veterná Póruba si pripravil pre tohtoročnú divadelnú sezónu veselohru Pán Bocian v núdzi, radu má na porúdzi. Predstavil sa s ňou v sobotu 13. februára v kultúrnej sále liečebného pavilónu Choč v Kúpeľoch Lúčky.Fotogaléria z predstavenia:


V deji sa diváci preniesli do tridsiatych rokov minulého storočia. Pán Bocian ako hlava rodiny, ktorou krúti pani Bocianová, má svoje tajomstvá, ukrývané za obchodné cesty do Pešti. Keďže v dome vládne pani Bocianová, má na starosti aj domácu pokladňu a pán Bocian by od nej vymámil peniaze len veľmi ťažko. Uchýli sa preto k ľstivému úskoku, ktorý, ako neskôr vyjde najavo, sa mu nevyplatí. Vymyslí si nemanželského syna, na ktorého musí platiť, čo by nebolo najhoršie, ale pani Bocianová by ho rada vidieť, a to čím skôr. Tento sen sa jej splní pri oslave ich striebornej svadby, ale vysnívaný nemanželský syn je niekto iný. To prináša mnohé humorné situácie, do ktorých sa zapletie nielen ich dcéra Božka, ale aj jej ženích Dušan, ako aj druhý „neverník“ radca Klátik a jeho žiarlivá manželka. Keď sa do domu Bocianovcov prirúti „naostro“ aj pán Tupý, vyzerá, že dôjde k tragédii, keďže páni by sa chceli silou mocou strieľať, našťastie vezmú rozum do hrsti a všetko sa vysvetlí. Pán Bocian ako aj iní sa tak na vlastnej koži presvedčia, že klamať sa nevypláca.
(šu)

Foto: Tibor Šuľa