Aj vy môžete rozhodnúť, kto sa stane osobnosťou Žilinského kraja

Žilina 21. júl 2017 – Žilinský samosprávny kraj už po siedmykrát vyhlasuje príležitosť navrhnúť významnú osobnosť Žilinskej župy. Obyvatelia môžu do 31. augusta 2017 zasielať svoje návrhy na osoby z regiónov Orava, Kysuce, Liptov, Horné Považie a Turiec, ktoré sa veľkou mierou zaslúžili o rozvoj a prezentáciu kraja. More »

 

Multifunkčné ihrisko vyrástlo v Likavke

likavka_multifunkčné _ihrisko

likavka_multifunkčné
_ihrisko

Likavka 23. februára – Multifunkčné ihrisko vyrástlo v areály Základnej školy s materskou školou v Likavke. Bližšie o  tejto aktivite informuje starosta obce Marian Javorka:

likavka_ihrisiko

likavka_ihrisiko

„Aj keď naša nová športová dominanta – multifukčné ihrisko vybudované v areáli Základnej školy s materskou školou už niekoľko týždňov budí pozornosť všetkých Likavčanov, treba o ňom vedieť dôležitú informáciu. Na pohľad síce vyzerá schopné používania, ale čaká ho ešte kozmetická, no pre funkčnosť ihriska podstatná etapa jeho poslednej dokončovacej fázy. Pôjde o spevnenie štruktúry koberca celej hracej plochy kremičitým pieskom. Táto etepa si vyžaduje suché počasie a aj samotný piesok musí byť pred svojím implementovaním do koberca taktiež úplne suchý. Pri súčasnom počasí sa tento úkon zatiaľ nepodarilo zrealizovať.“

Likavský starosta alej uviedol: „Všetci športuchtiví obyvatelia našej obce preto musia prejaviť dávku trpezlivosti a na oficiálne sprístupnenie ihriska si ešte počkať. Behanie po ihrisku spôsobuje akurát vláčenie blata a drobných kamienkov štrku z blízkeho okolia do uľahnutej umelej trávy. Nežiadúce materiály kobercu škodia a zhehodnocujú ho tak ešte skôr, ako sa vlastne začne používať. Navyše bude veľký problém tento materiál neskôr z koberca dostať.

Buďme teda ohľaduplní a zodpovední, aby sme si náš najnovší športový stánok mohli čo najskôr užiť a čo najdlhšie užívať v stopercentnej kvalite. Rovnako dôležité bude prezentovať sa čistým a novučičkým ihriskom i pri jeho slávnostnom uvedení do prevádzky, na ktoré svoju účasť prisľúbil predseda vlády SR p. Robert Fico. Výstavba ihriska totiž bola sumou 40 tisíc eurami podporená z rezervy  redsedu vlády SR.“

(šu