Tip na výlet: Svadobný veľtrh v Tatrách – inšpirácia pre páry, ktoré plánujú svadbu

Tatranská Lomnica 24. február 2017 – V historických priestoroch Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici sa 25. februára uskutoční I. ročník Svadobného veľtrhu v Tatrách, kde sa predstaví 24 vystavovateľov, ktorí ponúknu návštevníkom inšpiráciu s aktuálnymi svadobnými novinkami a trendmi. Nebude chýbať prezentácia svadobných šiat, oznámení, doplnkov, dekorácii, šperkov, pánskej módy a vystavovatelia poradia aj pri výbere kozmetiky, či svadobného účesu.  More »

 

Multifunkčné ihrisko vyrástlo v Likavke

likavka_multifunkčné _ihrisko

likavka_multifunkčné
_ihrisko

Likavka 23. februára – Multifunkčné ihrisko vyrástlo v areály Základnej školy s materskou školou v Likavke. Bližšie o  tejto aktivite informuje starosta obce Marian Javorka:

likavka_ihrisiko

likavka_ihrisiko

„Aj keď naša nová športová dominanta – multifukčné ihrisko vybudované v areáli Základnej školy s materskou školou už niekoľko týždňov budí pozornosť všetkých Likavčanov, treba o ňom vedieť dôležitú informáciu. Na pohľad síce vyzerá schopné používania, ale čaká ho ešte kozmetická, no pre funkčnosť ihriska podstatná etapa jeho poslednej dokončovacej fázy. Pôjde o spevnenie štruktúry koberca celej hracej plochy kremičitým pieskom. Táto etepa si vyžaduje suché počasie a aj samotný piesok musí byť pred svojím implementovaním do koberca taktiež úplne suchý. Pri súčasnom počasí sa tento úkon zatiaľ nepodarilo zrealizovať.“

Likavský starosta alej uviedol: „Všetci športuchtiví obyvatelia našej obce preto musia prejaviť dávku trpezlivosti a na oficiálne sprístupnenie ihriska si ešte počkať. Behanie po ihrisku spôsobuje akurát vláčenie blata a drobných kamienkov štrku z blízkeho okolia do uľahnutej umelej trávy. Nežiadúce materiály kobercu škodia a zhehodnocujú ho tak ešte skôr, ako sa vlastne začne používať. Navyše bude veľký problém tento materiál neskôr z koberca dostať.

Buďme teda ohľaduplní a zodpovední, aby sme si náš najnovší športový stánok mohli čo najskôr užiť a čo najdlhšie užívať v stopercentnej kvalite. Rovnako dôležité bude prezentovať sa čistým a novučičkým ihriskom i pri jeho slávnostnom uvedení do prevádzky, na ktoré svoju účasť prisľúbil predseda vlády SR p. Robert Fico. Výstavba ihriska totiž bola sumou 40 tisíc eurami podporená z rezervy  redsedu vlády SR.“

(šu