Tip na výlet: Svadobný veľtrh v Tatrách – inšpirácia pre páry, ktoré plánujú svadbu

Tatranská Lomnica 24. február 2017 – V historických priestoroch Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici sa 25. februára uskutoční I. ročník Svadobného veľtrhu v Tatrách, kde sa predstaví 24 vystavovateľov, ktorí ponúknu návštevníkom inšpiráciu s aktuálnymi svadobnými novinkami a trendmi. Nebude chýbať prezentácia svadobných šiat, oznámení, doplnkov, dekorácii, šperkov, pánskej módy a vystavovatelia poradia aj pri výbere kozmetiky, či svadobného účesu.  More »

 

Podmienky na vysokohorskú turistiku sú priaznivé, rátajte s prehánkami

121113_14_Nizke Tatry_024Slovensko 18. septembra 2016 – Podmienky na vysokohorskú turistiku sú priaznivé. Môžu sa vyskytnúť prehánky. Na niektorých chodníkoch môžu byť popadané stromy po veternej kalamite. Po 19. 00 h sa začína stmievať a preto si podľa toho naplánujte trasu.
Vysoké Tatry

Dbajte na opatrnosť a rozvážnosť pri pohybe v horskom teréne. Pre výmenu bude mostík „Pod úplazkami“ v Bielovodskej doline uzavretý približne 2 týždne.

 

Nízke Tatry

Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Západné Tatry

Podmienky na turistiku priaznivé. Môžu vyskytnúť prehánky. Na túry odporúčame vyrážať v skorých ranných hodinách a dbať na dostatočný pitný režim. Chodník z Lomného po Svorad je zle vyznačený po veternej kalamite. Na viacerých miestach chýbajú turistické značky a na chodníkoch sú popadané stromy.

Malá Fatra

Značené turistické chodníky v Malej Fatre sú schodné. KLD Vrátna -Chleb premáva od 9:00 do 16:00.

Velká Fatra

Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Všetky TZCH sú podmočené a šmykľavé. Zvýšte opatrnosť. Upozorňujeme na skorý príchod tmy o 19 hod. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na chodníku okolo Sidorova nad Krkavou skalou, je padnutý veľký kameň. Zvýšte opatrnosť hlavne pri zjazde na bicykli!!! Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy.

Lučanská Malá Fatra

Všetky TZCH sú podmočené a šmykľavé. Zvýšte opatrnosť. Upozorňujeme na skorý príchod tmy o 19 hod. Od pondelka 19. septembra bude ferrata HZS na Martinské Hole z dôvodu jesennej pľovníckej uzávierky zatvorená. Pri výstupe ferratou používajte ferratový výstroj.

Slovenský raj

Všetky rokliny sú prechodné. Stmievať sa začína po 19:00 hodine.

Stredné Beskydy

Podmienky na turistiku priaznivé. Na túry odporúčame vyrážať v skorých ranných hodinách, dbajte na dostatočný pitný režim.

Informovala Horská záchranná služba.

(red(