Mesto vydalo pôsobivý nástenný kalendár

Ružomberok 5. januára 2017 – Po dvojročnej prestávke sa radnica znovu vrátila k tradícii tlačenia mestských nástenných kalendárov. „Je potrebné zachovávať si takéto dobré tradície, ktoré nám pomáhajú správne sa orientovať v čase, mať plnosť životného pocitu a zmierniť tempo života,“ poznamenal primátor Igor Čombor. Pôsobivý mestský kalendár na rok 2017 znázorňuje hlavné dominanty mesta ako budovu historickej More »

 

Štatistiky o návštevnosti turistov potešili Liptákov

panorama-cutkovoLiptovský Mikuláš 27. septembra 2016 – Liptáci už avizovali výbornú letnú sezónu a teraz to potvrdili aj čísla zo Štatistického úradu Slovenskej republiky. V mesiaci júl 2016 sa na Liptove ubytovalo o takmer 25 percent viac klientov ako pred rokom a priemerný počet prenocovaní sa drží na 3,2 dňa. Návštevnosť Liptova je dokonca vyššia ako celoslovenský priemer za prvý prázdninový mesiac.

 

Na dnešný deň zhodou okolností pripadol Svetový deň cestovného ruchu. V tento deň sa symbolicky končí hlavná turistická sezóna na severnej pologuli a začína sa na južnej. Liptáci môžu byť spokojní, lebo tá ich letná sezóna môže mať aj prívlastok svetová. „Štatistiky obsadenosti za prvý prázdninový mesiac potvrdili naše očakávania. Júl na Liptove pokoril minuloročné čísla. Vylepšili sme si štatistiky o takmer 25 percent. Najviac návštevníkov bolo zo Slovenska, ale zahraniční klienti medziročne narástli najviac, až o 37,7 percenta. Môže za to najmä atraktívna ponuka regiónu a kvalitné služby, nové letecké spojenie Tel Aviv – Poprad, cielený marketing Liptova aj bezpečnostné hľadisko“ povedal primátor Liptovského Mikuláša a predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Dôvody na úsmev majú nielen ubytovatelia, ale všetci podnikatelia v regióne. Nárasty počtu hostí na Liptove sa totiž najvýznamnejšie preukázali na atrakciách a v gastre. Tam čísla medziročne prekračovali aj 40 percent. Priemerný počet prenocovaní na Liptove za prvý prázdninový mesiac predstavoval 3,2 dňa, čo je len o 2 desatiny percenta menej ako je celoslovenský priemer za rovnaké obdobie. Počet prenocovaní návštevníkov predstavoval 215 806, o 22,3 percenta viac ako v minulom roku.

 

„Stredný Liptov, okolie Liptovského Mikuláša, bol vždy ťahúňom regiónu. To sa nezmenilo ani teraz, ale veľmi sa tešíme, že Dolný Liptov rastie o to intenzívnejšie. Za júl 2016 bolo ubytovaných v okrese Ružomberok až o 41 percent viac klientov ak v minulom roku. Môže za to pestrá ponuka tejto časti regiónu a tiež zaujímavé novinky. Napríklad „Cyklokorytnička“, relaxačno – náučná trasa pre peších, bežcov aj cyklistov a náučný chodník Známa – Neznáma Čutkovská dolina,“ doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

 

Na Liptove si momentálne návštevníci vychutnávajú babie leto. Podmienky na výlety, turistiku a cyklistiku sú výborné a ponúkajú návštevníkom tie najdokonalejšie výhľady v roku. Kto sa chce vyhrievať nielen na obednom slnku, ale užiť si leto v každom počasí, môže navštíviť liptovské akvaparky aj tunajšie kúpele.

Katarína Šarafínová

(red)