Spomienka na Černovských martýrov

Ružomberok 25. októbra 2019 – Pietna spomienka na obete černovskej masakry  v roku 1907 uskutoční sa 25. októbra 2019 na panätných miestach  ružombersksej metskej časti Černová. Pripravuje ju Slovenská národná strana. Začne sa o 16. 00 h na tamojšom cintoríne. (red) Bookmark It Hide Sites More »

 

O titul Majster palacinka súťažilo 26 družstiev

Majster_palacinka Ružomberok

Majster_palacinka
Ružomberok

Ružomberok 8. novembra 2016 – Celoslovenské majstrovstvá, VII. ročník gastronomickej súťaže Majster palacinka, sa uskutočnili 8. novembra na Spojenej škole (SŠ) v Ružomberku. Kuchárske umenie si tam zmeralo osem dvojčlenných družstiev. Tvorili ich prevažne žiaci hotelových škôl.

Súťažiaci museli preukázať, že dokážu pracovať aj v istom strese pred porotou a divákmi. Každý tím prišiel so svojím receptom a technológiou prípravy palaciniek. Mohli ich zhotoviť na sladko, aj slano. Niektorí ich aj flambovali.  Do zápolenia v príprave palaciniek sa zapojilo 26 dvojčlenných družstiev, vlani to bolo dvanásť. Tohto roku svoju šikovnosť pri príprave palaciniek predviedli aj dievčatá zo Základnej školy s materskou školou v Likavke.

Nevšedné kombinácie

Palacinky sa pripravujú na rôzne spôsoby. Podávajú sa nielen ako dezert, ale aj ako predjedlo. Všetko závisí od toho, ako sa k nim postaví šéfkuchár. Dokonca niektorí cukrári namiesto mlieka použili pivo, víno. Docielili tak veľmi zaujímavé chute, lebo alkohol z nich vyprchal. V súčasnosti ľudia majú rôzne alergické choroby a nemôžu konzumovať mlieko, vajce. Samozrejme, že palacinky môžeme pripravovať aj bez cukru, aby si na nich mohli pochutnať diabetici.

Cukrári plnili palacinky vlastnou náplňou. Hotový múčnik patrične ozdobili. Použili aj nevšedné okrasy na tanier, a to lupene zo živých jedlých kvetov.

Na slano i na sladko

História palaciniek je veľmi dlhá a súvisí s využívaním múky pri príprave jedál. Samozrejme, že k tomu bola potrebná panvica. Jej výroba už potrebovala mať patričné znalosti zo spracovania kovov. Už v starovekom Grécku boli známe palacinky. Kuchár musel mať na zložitejšiu prípravu jedál aj riad.

V stredovekej kuchyni dominovali panvice a hrnce z mede. Palacinkové cesto sa dá namiešať zväčša z rovnakých prísad. Tou hlavnou je múka, k nim patrí aj vajce. Ostatné ingrediencie môžno použiť podľa vlastného uváženia. Konečná pochúťka môže byť sladká, slaná, kyslá.

Niektoré lacnejšie reštaurácie pečú palacinky z priemyselne vyrobenej zmesi a plnia ich krémom s umelými prísadami, lebo je to lacnejšie a menej pracné. Súťaž v pečení palaciniek pripravila ružomberská SŠ spolu s Tatranským klubom kuchárov a cukrárov. Budúci čašníci, cukrári a kuchári zo SŠ pripravili pre návštevníkov podujatia ochutnávku vlastných palaciniek.

Text a foto: Tibor Šuľa