Návštevníkov Bačovských dní neodradilo ani vrtošivé počasie

15. júla 2019 – Malatiná sa rozlúčila s 19. ročníkom Bačovských dní. Aj keď počasie svojimi výkyvmi vytrvalo skúšalo trpezlivosť návštevníkov i organizátorov, spokojní napokon odchádzali všetci. V sobotu 13. júla sa pre nepriaznivé počasie program presunul z amfiteátra do kultúrneho domu. Divadlo Juraja Hamara prilákalo predovšetkým deti, ktoré sa schuti nasmiali na postave Gašparka a jeho výmysloch. Popoludnie pokračovalo vystúpeniami More »

 

Noc s Andersenom v Mestskej knižici v Ružomberku

knižnica ružomberok

Ružomberok 3. apríla 2017 – Noci s Andersenom v posledný marcový deň roku 2017 sa vo všetkých krajinách tento rok spolu zúčastnilo viac ako 95 000 detí na 1620 zaregistrovaných „spacích miestach“. Slovensko je po Českej republike v poradí druhou krajinou s najvyšším počtom zapojených detí, a naša knižnica ani tento rok nechýbala.

ružomberok knižnica

Počas piatkového večera predchádzajúceho narodeninám slávneho rozprávkára H. Ch. Andersena nás navštívili postavičky z kníh spisovateľa a muzikanta  Braňa Jobusa. Jeho Zázračné a Láskavé rozprávky poznajú deti našej knižnice veľmi dobre, veď Ružomberok navštívil tento autor  už niekoľkokrát. Pred pár rokmi zazreli svetlo sveta príbehy Muflóna Ancijáša, tuláka v tepláčikoch, ktorého poslaním je šírenie dobra, pohody a pocitu slobody.  Počas andersenovskej noci spolu s deťmi zo Základnej školy Andreja Hlinku v Černovej cestoval po celej Európe a pomáhal tým, ktorí to potrebujú: Keďže muflónova kamarátka dážďovka Milica by sa veľmi rada chcela naučiť španielske flamengo, pomohol s výrobou hudobných nástrojov a zahral na ne. Ďalšiemu kamarátovi komisárovi Mrodgemu v nemeckom Berlíne  zase pomocou tajničky našiel heslo do zaseknutého počítača a vyriešil tým závažný detektívny prípad, v Taliansku na sopke Etna spolu s havranom Atanázom predišiel sopečnej katastrofe gulášom navareným z ľadu sopečného kotla. A deti Muflónovi Ancijášovi počas celého večera spoľahlivo pomáhali. Samozrejme, že si popritom pomohli aj knihami, veď  malí čitatelia  sa vždy chcú pri čítaní smiať a zabávať…

Ing. Tatiana Babincová, riaditeľka Mestská knižnica Ružomberok