Návštevníkov Bačovských dní neodradilo ani vrtošivé počasie

15. júla 2019 – Malatiná sa rozlúčila s 19. ročníkom Bačovských dní. Aj keď počasie svojimi výkyvmi vytrvalo skúšalo trpezlivosť návštevníkov i organizátorov, spokojní napokon odchádzali všetci. V sobotu 13. júla sa pre nepriaznivé počasie program presunul z amfiteátra do kultúrneho domu. Divadlo Juraja Hamara prilákalo predovšetkým deti, ktoré sa schuti nasmiali na postave Gašparka a jeho výmysloch. Popoludnie pokračovalo vystúpeniami More »

 

Ucitili si obete druhej svetovej vojny

Ružomberok 11. mája 2017 – Spomienkové oslavy pri príležitosti 72. ukončenia druhej svetovej vojny uskutočnili sa  9. mája pri pamätnej tabuli obetí vojen, ktorá je inštalovaná na budove Liptovského múzea v Ružomberku. Zúčastnili sa ichpredstavitelia mesta, štátnej správy, občianskych združení, politických strán, ako aj široká verejnosť.

Zástupca ružomberského primátor Michal Slašťan priblížil útrapy bojov prot nemeckým fašistom, ktorí rozpútali krvavú druhú svetovú vojnu. Zdôraznil, že nesmieme zabudnúť na obete vojny, ktorú utrpeli národy Európy. V žiadnom prípade nemôžeme dovoliť šíreniu nepravdivých informácií o tejto vojne.

Účastníci spomienkových osláv položili vence k pamätníku.

Text a foto: Tibor Šuľa