zeleznicna_stanica_ _ruzomberok
zeleznicna_stanica_
_ruzomberok

Ružomberok 13. januára – Tohto roku pripravujú Železnice SR (ŽSR) na svojej ružomberskej stanici niekoľko úprav.

Podľa informácií ŽSR., ktoré zverejnili na svojej internetovej stránke, na ružomberskej železničnej stanici uskutočnia rekonštrukciu objektu výpravnej budovy a vybudujú automatické informačné zariadenie pre cestujúcich.

Totiž teraz sa cestujúci o meškaniach vlakov, ich príchode dozvedajú jedine zo staničného rozhlasu. V iných staniciach podobného významu, ako je ružomberská, fungujú svetelné odchodové informačné tabule, nové reproduktory pre interier a exterier.

Nová technika a rekonštrukčné práce by mali stáť ŽSR asi 190 tisíc eur.

Ružomberská železničná stanicu postavili v roku 1871, keď cez Liptov prešiel po novej trati prvý vlak. Neskôr, v roku 1912, bola zväčšená a prestavaná, upravené tiež boli nástupiská a odbavovacia hala. Budova prešla niektorými úpravami, ktoré žiaľ nerešpektovali jej historický charakter a hodnotu národnej kultúrnej pamiatky.

Foto: www.ruzomberok.sk

(red)

Od admin

2 myšlienky k článku “Chystajú úpravy na ružomberskej železničnej stanici”
  1. Všetko to je úplne skvelé, že sa niekto rozhodol vykonať aspoň takúto modernizáciu stanice, ktorá informuje o meškaní vlakov. Presne túto istú informáciu nájdem aj na internete ale bolo to veľmi potrebné a v dnešnej uponáhľanej dobe nutné. Skôr chcem poukázať na niečo iné a neskutočne dôležité .. Ľutujem tú upratovačku tam, ktorá sa tam ide zodrať a snaží sa tam urobiť všetko možne i nemožne preto aby sa tam dalo ako tak počkať na najbližší spoj. V lete je všetko v úplnom poriadku, ale príde obdobie zimy a ti bezdomovci a asociáli, ktorí sa tam zdržiavajú je niečo odstrašujúce, poburujúce a neznesiteľné čo tam tí dokážu urobiť z tých čistých a voňavých miestností. Normálny človek tam nevydrží ani dve minútky nato aby si tam kúpil ten lístok alebo počká pár minút na svoj vlak. Prešiel som veľa vlakových staníc na Slovensku za tých pár desiatkov rokov čo chodím pravidelne vlakom, ale stanicu v horšom stave ako je v Ružomberku ohľadom spomínaných neprispôsobivých občanov som teda nevidel. NEUVERITEĽNE HNUSNÝ SMRADĽAVÝ VZDUCH TAM JE NA VRACANIE. Treba tam čo najčastejšie posielať policajtov aby vyviedli von tých bezdomovcov z tých priestorov, inak to nikdy nebude dôstojná stanica, ale mierne povedané obyčajný smradľavý záchod s prepáčením. ĎAKUJEM

    1. Dobrý deň.
      Ďakujem, že ste reagovali na náš príspevok o železničnej stanici. Snažím sa to riešiť už niekoľko rokov. Je to naozaj strašné. V Liskovej zrekonštruovali stanicu, ktorú nikto nevyužíva. Ružomberská stanica neposkytuje pohodlie na čakanie na meškajúce vlaky. Chybuje informačný panel. A čo bezdomovci? Mal som niekoľko rokovaní s poslancami, ale nikomu sa do toho nechce ísť.To je zatiľa všetko.S pozdravom zostáva Tibor Šuľa

Už nie je možné pridávať komentáre