Pohár ružomberského primátora získali tanečníci z Liptova

Ružomberok 24. septembra 2017 – Medzinárodná tanečná súťaž Ružomberok open a o Pohár primátora mesta Ružomberok uskutočnila sa v sobotu 23. septembra 2017 v ŠH Koniareň v Ružomberku. Zúčastnilo sa jej približne 160 tanečných párov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a z Ukrajiny v štandardných a latinsko – amerických tancoch. Tento ročník j bol More »

 

Category Archives: Cirkev

Spomienkové stretnutia pri príležitosti 1. výročia smrti bývalého rektora Katolíckej univerzity v Ružomberku T. Zasepu

T. Zasepa

Ružomberok 19. septembra 2017 – Spomienkové stretnutia pri  príležitosti 1. výročia úmrtia bývalého rektora Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku Dr. h. c., prof. Tadeusz Zasępa, PhD. uskutočnila sa  v deň jeho smrti, 18. septembra, na rôznych miestach v Ružomberku.  Ich súčasťou boli sväté omše v kaplnke na KU, v jezutiskom kostole. Na významného  učiteľa, kňaza si zaspomínali pri jeho hrobe jeho priateľia, spoluprácovníci.

T. Zasępa zomrel vo veku 70. rokov 18. septembra 2016 v Ružomberku. Bol emeritným rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku. Vysokoškolský profesor, katolícky kňaz a publicista Tadeusz Zasępa bol medzinárodne uznávanou vedeckou autoritou v oblasti masmediálnej komunikácie. Narodil sa 23. apríla 1946 v Radziechowiciach v Poľskej republike.

Pietna spomienka na A. Hlinku

A. Hlinka, pietna spomienka v Ružomberku

Ružomberok 20. augusta 2017 – Pri príležitosti 79. výročia úmrtia kňaza, politika, Andreja Hlinku (zomrel 16. augusta 1938) uskutočnila sa 18. augusta pri jeho pamätníku v Ružomberku vedľa farského kostola. Zorganizovali ju Slovenská národná strana (SNS) a mesto Ružomberok.

Spomienka na kňaza a politika A. Hlinku

Hlinka_pietna spomienka

Ružomberok 16. augusta 2017 – Hlinka, Andrej (27. 9. 1864 Ružomberok-Černová – 16. 8. 1938 Ružomberok) – katolícky kňaz, národovec, politik, publicista, prekladateľ. Používal pseudonymy Kostolan, Lipták, Mešťan, Výborník. Pri príležitosti jeho úmrtia uskutoční sa 18. augusta pietna spomienka na Námesti A. Hlinku v Ružomberku. Začne sa o 17. 00 h.

Púť zamestnancov na Spiš

Ružomberok 11. augusta (TK KBS)  – Po Šaštíne (v roku 2015) a Krakove (v roku 2016) putovali tento rok zamestnanci Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) do Levoče a Spišskej Kapituly. 

Na Ranči Kráľova Lehota sa uskutočňuje Open Air Music Festival CampFest

Kráľová Lehota

Kráľova Lehota 4. augusta (TK KBS) –  CampFest Open Air Music Festival sa 3. augusta začal na Ranči Kráľova Lehota. Potrvá do 6. augusta 2017. Hudba, slovo, divadlo, stanovanie, zábava a nádherná príroda Liptova bude sprevádzať návštevníkov festivalu počas troch dní. Devätnásty ročník ponesie tému „PREMENA“, pretože organizátori majú túžbu, aby všetci zúčastnení žili cirkev v spoločnosti (práve tam, kde sa nachádzajú). Premenou je myslená transformácia spoločnosti cez praktický život, prácu, vzťahy, žehnanie či modlitby.

 

Pomôžte rodine, ktorej zhorel dom v Jalovci

Jalovec

Bobrovec 20. júla 2017 – Je vyhlásená pomoc pre rodiny Jalovca, ktoré 19. júla postihol požiar, z domu ostali      obvodové múry.

Štvorica kňazov sa zotavuje z pádu v Alpách

Taliansko/Slovensko 20. júla (RV)-  Vďaka voči Bohu, záchranárom ako aj všetkým známym i neznámym, ktorí sa zjednotili v modlitbe zaznieva z úst slovenského jezuitu pátra Petra Dubovského, jedného zo štyroch horolezcov, ktorí zázračne prežili pri utorňajšom nešťastí v oblasti Mont Blancu.

Škola autentických sŕdc

Važec 2. júla 2017 – V júli sa ukončí jednoročná formácia mladých v Škole autentických sŕdc (ŠAS) vo Važci. Účastníci absolvovali sedem víkendov formácie v oblasti duchovného sprevádzania (poradenstva), ktorú uzavrú letnou školou, na ktorej budú zaujímaví domáci i zahraniční hostia. Letná škola začína práve dnes.

Primície V. Duboveckého v L. Sliačoch

Dubovecký primície L. Sliače

Liptovské Sliače 18. júna 2017 – Primičná slávnosť Bystríka Duboveckého (25 rokov) z Liptovských Sliačov sa uskutočnila v nedeľu 18. júna v jeho rodnej obci. Jej miestom bol amfiteáter v Pažitiach.

Spomienkové podujatie na básnika Janka Silana bude vo Važci

Janko Silan

Važec 15. mája (TK KBS)  – Farnosť Važec a Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže pozývajú 16. mája 2017 na podujatie pod názvom (NE)OBJAVENÝ JANKO SILAN, kňaz, básnik – pri príležitosti 33. výročia jeho smrti. Program sa začne pri hrobe Janka Silana o 16.30 h. O 17. 00 h bude svätá omša v kostole. Po svätej omši bude program o 18:00 h pokračovať spoločenským večerom v Diecéznom centre.