Liptovské Sliače zdolali L. Mikuláš -Palúdzku

Liptovské Sliače 23. októbra 2017 -Muži, V.liga sk.“B“: 1.OFC Lipt.Sliače : FC 34 Lipt.Mikuláš – Palúdzka 1 : 0 (1:0). Domáci nastúpili v oklieštenej zostave bez 4 hráčov zo základnej zostavy. Prvá polhodinka nepotešila priaznivcov tohto Liptovského derby. Na klzkom teréne sa mužstvám nedarila presná rozohrávka a útoky sa prevažne zakladali dlhým nakopávaním, čo nemalo More »

 

Category Archives: Doprava

Obyvatelia zablokovali hlavné cestné ťahy na dolnom Liptove

Blokovanie cesty Likavka

Ružomberok 20. októbra 2017)– Klame nám Národná diaľničná spoločnosť (NDS)? S týmto podtitulom sa  20. októbra uskutočnila v poradí už tretia blokáda hlavných ciest v Ružomberskom okrese. Obyvatelia regiónu tak znovu dali najavo svoju nespokojnosť s (ne)výstavbou diaľnice v regióne, a poukážu na neúnosný stav v cestnej doprave a nekompetentné kroky NDS.

Rojkov, miestna časť Stankovian, priechod pre chodcov na hlavnej ceste I/18 (pri lávke ponad Váh). Likavka (pri Hubertuse), priechod pre chodcov na hlavnej ceste I/59. Liptovská Osada, priechod pre chodcov na hlavnej ceste I/59 v obci. To boli miesta, kde  od 16.00 h nespokojní obyvatelia blokovali premávku.

Začali s petíciou za kompletnú obnovu cesty I/18 od L. Michala do L. Mikuláša

Petícia cesty I/18

Liptovský Mikuláš 19. októbra – Predstavitelia Združenia miest a obcí Liptova dnes spustili petíciu za kompletnú opravu povrchu cesty I/18 v trase Liptovský Michal – Liptovský Mikuláš (vrátane) súvislou vrstvou asfaltu.

Na túto štátnu cestu sú miestnymi komunikáciami napojené desiatky obcí celého stredného a horného Liptova, niektoré na nej priamo ležia. Denne ju využívajú tisíce ľudí z regiónu na dochádzanie do škôl, do zamestnania alebo na výlety.

Diaľnicu Hubová – Ivachnová majú dokončiť až v roku 2022

dialnica_likavka

Ružomberok 25. augusta 2017 – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v utorok 22. augusta 2017 na Facebooku (!) zverejnila nový predbežný odhad NDS na ukončenie výstavby úseku diaľnice D1 Hubová – Ivachnová  „koniec roka 2021 s predbežným odhadom až na rok 2022“.

Kamión, ktorý usmrtil dôchodkyňu, vypátrala posádka vrtuľníka

Heliport

Liptovský Mikuláš 24. augusta 2017 – Tragická dopravná nehoda sa odohrala 24. augusta približne o 12. 30 h pri križovatke Garbiarskej a ulice 1. mája. Kamión tam zrazil a usmrtil 72 ročnú ženu. Vodič z miesta nešťastia ušiel.

Župné asfaltové leto v regiónoch

cesty

Žilina 16. august 2017 Cestári Žilinského samosprávneho kraja naplno využívajú letné dni a pracujú na rekonštrukciách župných ciest a mostov II. a III. triedy. Z pripraveného plánu opráv je už približne 75 % zrealizovaných.

Predseda KDH A. Hlina protestoval na výpadovke v Ružomberku

KDH

Ružomberok 13. augusta 2017 – Nedobudovaná diaľnica  v okolí Ružomberka sa stala témou akcie predsedu KDH, ktorý na tento problém upozorňoval  13. augusta motoristov na výpadovke z  Ružomberka smerom do Liptovského Mikuláša,  v blízkosti tamojšej „benzínky“.Protest A. Hlinu v Ružomberku

Radnica chce vniesť do parkovania v meste systém


Parkovanie L. Mikuláš

Liptovský Mikuláš 8. augusta 2017 – Parkovanie na parkovisku pred mestským úradom rieši predkladané VZN inak, ako doteraz. Klienti mestského úradu už nebudú musieť krúžiť po parkovisku a hľadať voľné miesta, ktoré často obsadzovali vodiči celodenným zaparkovaním svojho auta pred úrad bez jeho návštevy.

V stredu bude čiastočne uzavretá cesta III. triedy v Liptovskej Ondrašovej

L. Mikuláš

Liptovský Mikuláš 8. augusta 2017 – V stredu 9. augusta bude kvôli rekonštrukcii uzavretá cesta III/2321 v Liptovskej Ondrašovej (od križovatky s cestou II/584) v smere do Bobrovca. Obchádzková trasa bude vedená pre tento smer po Ružičkovej a Mincovej.

Cesta pod Strečnom bude prejazdná od soboty poludnia

policajné auto

Žilina/Strečno 28. júla 2017 – Po odvolaní mimoriadnej situácie v obci Strečno bude dňa 29. júla od 12.00 hod pre j a z d n á  cesta  I/18 v Strečnianskej úžine.

Príprava modernizácia trate v úseku Palúdza – L. Hrádok pokračuje

železnica

Bratislava/ Liptovský Mikuláš 21. júla 2017 – Príprava modernizácia železničnej trate Palúdza – Liptovský Hrádok pokračuje. Dokazuje to aj zámer prenajatia pozemkov 3300 m2, v Hlbokom a na na Belopotockého ulici v Liptovskom Mikuláši.