Pohár ružomberského primátora získali tanečníci z Liptova

Ružomberok 24. septembra 2017 – Medzinárodná tanečná súťaž Ružomberok open a o Pohár primátora mesta Ružomberok uskutočnila sa v sobotu 23. septembra 2017 v ŠH Koniareň v Ružomberku. Zúčastnilo sa jej približne 160 tanečných párov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a z Ukrajiny v štandardných a latinsko – amerických tancoch. Tento ročník j bol More »

 

Category Archives: Ekonomika

Letná odstávka výroby v ružomberských celulózkach a papierňach

Výrobu v Mondi SCP prerušia od 18. do 22. septembra

Kľúčové slová: Mondi, Ružomberok, odstávka, celulóza

Mondi SCP Ružomberok

Ružomberok 5. septembra 2017 – Spoločnosť Mondi SCP Ružomberok informuje, že bude realizovať plánovanú letnú odstávku závodu hlavne v dňoch od 18. do 22.septembra 2017. Spoločnosť zrealizuje vopred naplánované práce údržby, ktoré nie je možné vykonať počas bežnej prevádzky. 

„Plánovaná letná odstávka je veľmi dôležitá na zabezpečenie nepretržitej efektívnej a bezpečnej výroby celulózy a papiera“, uviedol Bernhard Peschek, prezident spoločnosti Mondi SCP. „Na túto dočasnú odstávku sme všetci dobre pripravení. Dodávky zákazníkom boli naplánované vopred a odstávka na ne teda nebude mať žiadny vplyv. Logistika a časové harmonogramy pre našich dodávateľov boli taktiež vypracované vopred”, dodal. 

Plastové mikročastice sa nenachádzajú vo vodárenských zdrojoch na Liptove

voda_ruzomberok

Voda na Liptove pochádza z podzemných zdrojov

Liptovský Mikuláš / Ružomberok 8. septembra 2017 – Americké médiá priniesli informáciu, že aj vo vode, ktorú pijú obyvatelia Slovenska sa nachádzajú plastové mikročastice. Podľa medializovaných informácií výskum globálnej mimovládnej organizácie sídliacej vo Washingtone Orb Media ukázal, že plastové mikročastice sú v zdrojoch pitnej vody aj na Slovensku.  Uvedená organizácia neuvádza, že kde odobrala vzorku vody.  Posudzovala celkom 159 vzoriek z celého sveta, čo je veľmi málo, aby mohla urobiť takýto vedecký záver pre jednu krajinu. 

Mimovládna organizácia Orb Media nezverejnila na svojej internetovej stránke informácie o postupe analyzovania vzorky vody zo Slovenska. Neuviedla ani laboratórium, ktoré uvedené vzorky analyzovalo. 

Návšteva jaskyne s malým dieťaťom

Harmanecká jaskyňa

Liptovský Mikuláš 15. júla 2017 -Návštevníci slovenských jaskýň by mali zvážiť, že či ich deti zvládnu jej prehliadkovú trasu. Vyskytujú sa prípady, že deti počas návštevy plačú, sú unavené a podobne.

Nebezpečný bolševník sa vyskytuje v Tatrách

Nebezpečný bolševník
v Tatrách

Liptov/ Tatry 14. júla 2017 – Okrem vzácnych a chránených druhov rastlín rastú v Tatrách aj invázne druhy. Tieto vďaka svojej obrovskej konkurenčnej sile vytláčajú naše domáce, pôvodné druhy. Jednou z nich je aj boľševník obrovský, ktorý je považovaný za najnebezpečnejšiu inváznu rastlinu na Slovensku.

Hasiči pomáhajú aj vypadnutým vtákom z hniezd

Hasiči

Liptov/Tatry  14. júla 2017 – Koncom jari a začiatkom leta sa každoročne v našom kompetenčnom území opakuje rovnaký scenár. Ľudia s dobrým úmyslom pomôcť zdanlivo opusteným mláďatkám, ktoré nedávno vyleteli z hniezd volajú  nám na Správu TANAPu a často aj na mestskú políciu, kde hľadajú radu ako s nimi ďalej naložiť .

Obyvatelia Slovenska môžu dotovať spoločnosť Mondi SCP

 Štátna pomoc: Komisia schvaľuje investičnú pomoc Slovenska pre výrobcu papiera Mondi SCP

smog v ružomberku

 Brusel 13. júla 2017 – Európska komisia usúdila, že investičná pomoc Slovenska vo výške 49 mil. EUR pre podnik Mondi SCP, výrobcu papiera a buničiny, je v súlade s pravidlami EÚ o štátnej pomoci. Podpora prispeje k rozvoju regiónu, pričom sa zachová hospodárska súťaž na jednotnom trhu.

Ochráni napočítali menej kamzíkov

Niektoré kamzíky sa pravdepodobne schovali pre horúčavami

Kamzík

Tatry 3. júla 2017 – Jarné sčítanie populácie kamzíka vrchovského tatranského (Rupicapra rupicapra tatrica), sa uskutočnilo aj tento rok a tak ako je tradíciou, za účasti pracovníkov Správy Tatranského národného parku, Štátnych lesov TANAP-u, Tatrzańskiego Parku Narodowego a ďalších dobrovoľníkov. 

Hotel spokojných kráv

hotel pre kravy

Východná, 9. júna 2017 – Na Liptove dokázali, že aj prehliadka bio farmy môže byť originálna, zážitková a zaujme dospelých aj deti. V najvyššie položenej farme Liptova, vo Východnej, totiž majú tunajšie kravy namiesto maštale „hotel spokojných kráv“. Jeho návštevníci si tak užijú zrejme najzábavnejšiu hodinu biológie.

Fábiu viedol opitý vodič, ktorá narazila do kvetinárstva

Nehoda

Liptovský Mikuláš 5. júna 2017Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 67 ročný muž (z Liptovského Mikuláša). Obvinený muž mal v piatok 2. júna viesť  osobné motorové vozidlo Seat Ibiza po miestnej komunikácii v Liptovskom Mikuláši.

Havárie vodári odstránili, púšťajú sa do opráv

Vysoká hladina Demänovky po povodniach ešte stále znemožňuje odstrániť niektoré škody

Upchatá kanalizácia

Liptovský Mikuláš 12. mája 2017 – Mnohí obyvatelia okresu si všimli že od povodní, ktoré zasiahli liptovský región im niekoľko dní tiekla z vodovodu voda s inou chuťou, na akú boli zvyknutí. Pýtali sa prečo? Dôvodom bolo, že vodári sa museli tiež vysporiadať s mimoriadnou situáciou, ktorá počas a po povodniach nastala. Odstraňovali havarijný stav na viacerých miestach, niekde stále musia počkať na upadnutie vody.