Vedecké kaviarne v múzeu

Liptovský Mikuláš 25. septembra 2017 – Cyklus prednášok  o histórii a osobnostiach v Liptovskom Mikuláši pripravilo tamojšie Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. „V prvej prednáške, ktorá sa uskutoční 27. septembra o 16. 00 h, z našej tohtoročnej série Vedeckých kaviarní Vám historik nášho mestského múzea Miroslav Nemec porozpráva o liptovskom stoličnom práve v 18. More »

 

Category Archives: Amatérske umenie

Na Mostoch vystúpia zvučné mená hudobnej scény Vyšehradskej štvorky

Mosty

Liptovský Mikuláš 8. augusta 2017 – Mosty (Hidak, Gesharim, Phurta, Bridges) sa budú aj v tomto roku niesť v znamení zvučných mien hudobnej scény Vyšehradskej štvorky.

Žalmy kráľa Dávida v synagóge v L. Mikuláši

Žalmy kráľa Dávida

Liptovský Mikuláš 14. júla 2017 – Pútavé slovo zlatého veku izraelskej poézie s hudobným projektom klaviristu a speváka Miloša Senka uvedú 15. júla v synagóge v Liptovskom Mikuláši. Program., ktorý nazvali Žalmy podľa kráľa Dávida sa začne o 16. 00 h. Vstupné: dobrovoľné.

Vyjadri sa umením

ZŠ Ľubela

Ľubela 8. júla 2017 -Vernisáž fotiek, ktoré vytvorili žiaci Základnej školy s materskou školou Ľubeli v rámci projektu Vyjadri sa umením, uskutočnila sa v tamojšej škole. Tento projekt má za cieľ rozvíjať umelecké schopnosti žiakov a študentov a to v oblasti fotografie a literárnej prípravy na film.

Zábavné leto v L. Mikuláši

 

Mikuláš – program

Liptovský Mikuláš 2. júla 2017 – Letné kino, otvorené javisko, animačný program, deň pre deti, tanečná či barmanská šou. To je len stručná ochutnávka toho, čo radnica pre Mikulášanov a návštevníkov mesta pripravila počas tohtoročných letných prázdnin.

Svätojánska noc na Liptove

Svätojáínska noc na Liptove

Mikuláš 22. júna 2017 – Liptov sa už v piatok 23. júna 2017 prenesie do minulých stáročí a jeho dolinami sa opäť ozve neobľúbené Na panské! Tentoraz však nepôjde o hrdlačenie na poliach, ale o populárne Svätojánske noci. Počas dvoch dní sa totiž dedinka Liptovský Ján stane centrom zábavy, športu aj domovom rozprávkových bytostí.

Lístky na Folklórny festival Východná si môžete zakúpiť cez Ticketportal

FF Východná

Východná 20. júna 2017 – Všetkým, ktorí sa chystajú na festival do Východnej, odporúčame zabezpečiť si permanentku z pohodlia domova cez Ticketportal. Stačí urobiť pár klikov myšou (na zľavu trochu viac) na www.ticketportal.sk/Event/63_FOLKLORNY_FESTIVAL_VYCHODNA.

Zrodila sa knižná monografia Kráľová Studňa – Veľká Fatra

Kráľova studňa

Bratislava 13. júna 2017 – Z bratislavského vydavateľstva Slovenskej akadémie vied VEDA sa dnes do tlače v tlačiarňach TBB, a. s., Banská Bystrica, dostáva rozsiahla reprezentačná monografia banskobystrických autorov Dušana Kováča a Fedora Mikoviča, ktorí s kolektívom bezmála šesťdesiatich spoluautorov vytvorili monumentálne 320-stranové obrazovo-slovné knižné dielo. Jeho vydanie načasovali k štyrom významným výročiam.

Belopotockého Mikuláš

Teatro Levice

Liptovský Mikuláš 13. júna 2017 – Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja bolo v dňoch 9. – 11. júna 2017 hlavným organizátorom 43. ročníka BELOPOTOCKÉHO MIKULÁŠA celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky amatérskeho divadla dospelých v spolupráci s Domom kultúry a Dierou do sveta – kultúrnym centrom v Liptovskom Mikuláši.

Medzinárodný deň detí v múzeu

Ružomberok 2. júna 2017 – Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí  v Liptovskom múzeu v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) navštívili  deti základných a materských škôl program Múzeum deťom, zaradeného do Dní mesta Ružomberok – v rámci ktorého mali možnosť pozrieť si jednotlivé expozície a výstavu.

Tip na výlet: Staromestské slávnosti v Žiline

Deň detí

Žilina 15. mája 2017 – Už budúci týždeň sa mesto Žilina a jeho obyvatelia dočkajú XXIII. ročníka Staromestských slávností. Kultúrne podujatie, ktoré sa koná pod záštitou primátora Žiliny Igora Chomu, aj tento rok prinesie do ulíc mesta množstvo zábavy, hudby, remesiel i viaceré sprievodné podujatia. Od štvrtka 25. mája do soboty 27. mája 2017 sa na pódiách predstaví množstvo umelcov i rôzne hudobné žánre. Podujatie podporila Nadácia Kia Motors Slovakia.