Pohár ružomberského primátora získali tanečníci z Liptova

Ružomberok 24. septembra 2017 – Medzinárodná tanečná súťaž Ružomberok open a o Pohár primátora mesta Ružomberok uskutočnila sa v sobotu 23. septembra 2017 v ŠH Koniareň v Ružomberku. Zúčastnilo sa jej približne 160 tanečných párov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a z Ukrajiny v štandardných a latinsko – amerických tancoch. Tento ročník j bol More »

 

Category Archives: Folklór

Lúčnica vo Vysokých Tatrách

Lúčnica

Štrbské Pleso 4. augusta 2017 – Folklórne skupiny a súbory z podtatranských obcí a miest účinkovali v programe  Lúčnica v Tatrách, ktorý sa uskutočnil 3. augusta na Štrbskom Plese pod skokanským mostíkom. Bola to nádherná prehliadka krojov a spevov všetkých generácií. Išlo o poctu nedávno zosnulému umeleckému šéfovi a choreografovi Lúčnice – prof. Štefanovi  Nosáľovi.

Veseličky spievali s Lúčnicou pri Štrbskom plese

Veseličky

Štrbské Pleso 2. augusta 2017 – Folklórne skupiny a súbory z podtatranských obcí a miest sa pripojili k folklórnemu súboru  Lúčnica v stredu 2. augusta na Štrbskom Plese. Spoločne pri Štrbskom plese zaspievali piesne z rôznych kútov Slovenska. Pridali sa k nim aj diváci. Bola to nádherná prehliadka krojov a spevov všetkých generácií.Veseličky v Tatrách

Vlkolínec láka aj stromom priateľstva a umeleckým sympóziom

Vlkolínec

Ružomberok 2á. júla 2017 – Vo Vlkolínci sa 30. júla uskutoční tradičné podujatie Nedeľa vo Vlkolínci. Tohtoročný program nosnej akcie letnej sezóny v osade UNESCO ponúkne tvorivé dielne pre rodiny s deťmi či možnosť zanechať odkaz na strome priateľstva medzi národmi. Sprievodným podujatím bude Medzinárodné umelecké sympózium Vlkolínec.

Tancovanie pod Kriváňom

TPK

Východná 10. júla 2017 – Záujem o tradičnú kultúru v ostatných rokoch naberá na intenzite. Tanečné domy, školy ľudového tanca a hudby, móda inšpirovaná tradičným odevom, to všetko je dnes „IN“. A my sme tomu veľmi radi, pretože veríme, že sme k tomu malou kvapkou prispeli aj vďaka Tancovaniu pod Kriváňom.

Na folklórnom festivale vo Východnej sa predstaví dnes večer maďarskí profesionálny folklórny súbor

FFV

Východná 30. júna 2017  – Východniansky amfiteáter sa pomaly plní. Na Veľkej scéne malí i veľkí prezentujú tému vysťahovalectva za robotou – hlavne odchod kysuckých drotárov a liptovských murárov.

Programom Zem spieva otvoria Folklórny festival Východná

FF Východná

Východná 29. júna 2017 -Programom Zem spieva, ktorý uvedú 29. júna v amfiteátri vo Východnej, otvoria 63. ročníka Folklórneho festivalu Východná (FFV).

Tradičný juniáles v Liptovských Sliačoch

Juniáles 2017 L. Sliače

Liptovské Sliače 25. júna 2017 -Krojovaný sprievod žiakov deviateho ročníka vydal sa popoludní 25. júna do ulíc v Liptovských Sliačov. Začal sa pri tamojšej základnej škole a viedol smerom do Pažíť a vrátil sa ku kultúrnemu domu.

Východná 2017: Zem spieva a bezplatná detská nedeľa

FF Východná

Východná 25. júna 2017 – Od zábavy pri krásnom a pestrom slovenskom folklóre v jeho tradičných i moderných podobách cez motiváciu detí k láske k tradíciám až po búranie hraníc medzi národmi, spoznávanie inej kultúry a hľadanie toho, čo nás navzájom spája. Také sú hlavné motívy tohtoročného 63. ročníka Folklórneho festivalu Východná.

Juniáles škôlkárov

juniáles

Liptovské Sliače 4. júna 2017 – K tradičným jarným zvykom v Liptovských Sliačoch patrí aj juniáles, ktorý udržujú žiaci základnej a materskej školy.

Festival detských folklórnych súborov pod likavským hradom

DFS Likavka

Likavka 29. mája 2017 – Prvý júnový víkend 3. a 4. júna na Liptov zamieria stovky mladých tanečníkov a muzikantov, aby na 26. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov (DFS) 42. ročníku detského folklórneho festivalu POD LIKAVSKÝM HRADOM opäť predviedli výsledky svojej činnosti.