Pohár ružomberského primátora získali tanečníci z Liptova

Ružomberok 24. septembra 2017 – Medzinárodná tanečná súťaž Ružomberok open a o Pohár primátora mesta Ružomberok uskutočnila sa v sobotu 23. septembra 2017 v ŠH Koniareň v Ružomberku. Zúčastnilo sa jej približne 160 tanečných párov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a z Ukrajiny v štandardných a latinsko – amerických tancoch. Tento ročník j bol More »

 

Category Archives: Galérie

Noc múzeí a galérií v Galérii Ľ. Fullu v Ružomberku

GĽF

Ružomberok 18. mája 2017 – Počas tohtoročnej Noci múzeí a galérií, ktorá sa uskutoční aj v Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku 20. mája pripravili  bohatý program pre deti i dospelých. Akciu odštarujú o 18. 00 h  tvorivou dielňou pre rodiny s deťmi. Po ňej uvedú rozprávkovú hru Ako išlo vajce na vandrovku.

Pozvánky na podujatia do Galérie Ľ. Fullu v Ružomberku

Galéira Ľ. Fullu

Ružomoberok 25. apríla 2017 – Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku pozýva do svojich priestorov na tvoriv dielňu Mazané babranie, ktoré sa uskutoční 26. apríla od 15. 30 h. Na sobotu 29. apríla pripravila tvorivú dielňu Nerušte moje hačkované kruhy. ktorá sa začne o 14. 30 h.

Tvorivá dielňa v Galérii Ľ. Fullu v Ružomberku

tvorivá dielňa v galérii

Ružomberok 28. marca 2017 – Famíliart: Diera v rozprávke je názov tvorivej dielne, ktorá sa uskutoční 29. marca v Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Začne sa o 15. 30 h. Vstupné je päť eur, súčasťou vstupného sú lektor, materiály a pomôcky.

Tvorivá výtvarná dielňa v Galérii Ľ. Fullu

Galéria Ľ. Fullu

Ružomberok 13. marca 2017 – Familiart: Čepčúrenie je názov podujatia, ktoré sa uskutoční v stredu 15. marca v Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Začne sa o 15. 30 h a potrvá do 17. 00 h. Vstupné je 5 eur, v cene je lektor, materiál, pomôcky.

Koncert venovaný majstrovi Fullovi

koncert Fulla

Ružomberok 20. februára 2017 – Základná umelecká škola Ľ. Fullu v Ružomberku vás pozýva na koncert učiteľov venovaný 115. výročiu narodenia maliara, grafika a ilustrátora Ľ. Fullu. Koncert bude sprevádzaný aj výstavou žiakov i pedagógov výtvarného odboru ZUŠ Ľ. Fullu.

Koncert sa uskutoční 21. februára o 17. 00 h v ružomberskej synagóge. V roku 2009 bol  ZUŠ udelený čestný názov po slávnom slovenskom maliarovi, rodákovi z Ružomberka.

Vyučovanie v ružomberskej galérii

fullaunnamed Ružomberok 26. októbra 2016 – Vzdelávací program Vyučovanie v galérii pripravila Galéria Ľudovíta Fullu (GĽF) v Ružomberku. Je určení pre žiakov prvého stupňa základných škôl. Termín je potrebné si dohodnúť.

Výstava tvorby liptovských výtvarníkov

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Liptovský Mikuláš 10. októbra 2016 – Už tradičnú  výstavu obrazov členov Klubu neprofesionálnych výtvarníkov pri   Liptovskom kultúrnom stredisku (LKS) v Liptovskom Mikuláši nesúca názov Z tvorby sprístupnili 6. októbra vo výstavnej sieni LKS.  Rozrastajúca sa základňa týchto výtvarníkov je predznamenaním veľkého množstva hotových diel, ktoré výtvarníci namaľujú na svojich stretnutiach v klube, na výtvarných plenéroch počas letných prázdnin. Tu vystavujú svoju najčerstvejšiu tvorbu.

Slávnostné uvedenie knihy Pomalé svetlo vĺn

GĽF Ružomberok

GĽF Ružomberok

Ružomberok 6. septembra 2016 – Knihu Pomalé svetlo vĺn od Vladislava Vaľku, Mariána Čižmárika a Karola Maliňáka uvedú v piatok 9. septembra o 17.00 h v stálej expozícii Galéria Ľudovíta Fullu (GĽF) v Ružomberku. Slávnostného aktu sa zúčastní aj prezident SR Andrej Kiska.

Dielo Zola Palugyaya predstavujú v Galérii Ľ. Fullu

fullaunnamed

Palugyay

Ružomberok 18. júla 2016 – Projekt z cyklu Kolegovia predstavuje každoročne výber z diela jedného z klasikov slovenskej moderny, ktorý bol súčasníkom Ľudovíta Fullu. Výstavy sú koncipované zo zbierok SNG a ukazujú nielen vrcholné diela toho-ktorého umelca, ale aj možné vzájomné vzťahy, „ovplyvnenia“, inšpirácie. Piata výstava (po Martinovi Benkovi, Gustávovi Mallom, Milošovi A. Bazovskom a Jankovi Alexym) je venovaná tvorbe predčasne zosnulého Zola Palugyaya (1898 – 1935). Výstava Z. Palugyaya je inštalovaná v Galérii Ľ. Fullu v Ružomberku. Návšťevníci si ju môžu pozrieť do 29. septembra.

Putovanie za mníchom v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva

múzeum _mikulás

múzeum _mikulás

Liptovský Mikuláš 19. mája 2016 – Do akcie Noc múzeí a galérií sa zapojilo aj liptovskomikulášske Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. V sobotu 21. mája otvorí svoje brány v nezvyklom čase a umožní návštevníkov takmer do polnoci odhaľovať tajomstvá jezuitského mnícha, ktorý ich bude sprevádzať medzi atrakciami.