Vedecké kaviarne v múzeu

Liptovský Mikuláš 25. septembra 2017 – Cyklus prednášok  o histórii a osobnostiach v Liptovskom Mikuláši pripravilo tamojšie Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. „V prvej prednáške, ktorá sa uskutoční 27. septembra o 16. 00 h, z našej tohtoročnej série Vedeckých kaviarní Vám historik nášho mestského múzea Miroslav Nemec porozpráva o liptovskom stoličnom práve v 18. More »

 

Category Archives: Múzeá

Vedecké kaviarne v múzeu

MJK

Liptovský Mikuláš 25. septembra 2017 – Cyklus prednášok  o histórii a osobnostiach v Liptovskom Mikuláši pripravilo tamojšie Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši.

„V prvej prednáške, ktorá sa uskutoční 27. septembra o 16. 00 h, z našej tohtoročnej série Vedeckých kaviarní Vám historik nášho mestského múzea Miroslav Nemec porozpráva o liptovskom stoličnom práve v 18. storočí. Dozviete sa, akých zločinov sa vtedy ľudia dopúšťali, ako boli trestaní a či mala vláda osvietenských panovníkov nejaký vplyv na súdnictvo v Liptovskej stolici.

Tvorivé dielne v Liptovskom múzeu v Ružomberku

Liptovské múzeum

Ružomberok 24. septembra 2017 – Tvorivé dielne  nazvaní Múzeum pre seniorov uskutočnia sa 2 5. a 29. septembra v Liptovskom múzeu (LM) v Ružomberku. 

„Nakoľko na poslednom stretnutí v pondelok 18. 9.2017 sme pracovali s rôznymi technikami – pracovali sme so sutaškou, stuhami, drôtom, špagátom, tak v pondelok  25.9. 2017 si zopakujeme techniku práce s drôtom a nylonom pri zhotovovaní krásnych silonkových kvetov. Potrebujeme materiál a pomôcky : drôt(hrubší a tenší) niť, kliešte, nožnice, farebné pančuchy, predmet s kruhovým priemerom (lak na vlasy, pohár,…), špajdlu, zelenú floristická pásku (krepový papier)lepidlo, korálky, tenkú ihlica, uviedla kultúrna pracovníčka LM Ľubica Drusková.

Tvorivá dielňa pre dôchodcov

Tvorivá dielňa v Liptovskom múzeu

Ružomberok 24. augusta 2017 – Vo štvrtok 24. augusta 2017 v dopoludňajších hodinách dve pracovníčky Liptovského múzea v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) opäť navštívili klientov Centra sociálnych služieb  TROJLÍSTOK na  Riadku 8 v Ružomberku.

Milujem fotografiu

milujem fotografiu

Ružomberok 25. mája 2017 – Fotoklub pri Liptovskom múzeu v Ružomberku vás pozýva v piatok 26. mája o 14:00h pri príležitosti 65. narodenín svojho člena na výstavu fotografií Jirko Salzmann: Milujem fotografiu. Miesto:  Bude inštalovaná vo fotogalérii Liptovského múzea v Ružomberku a potrvá do 30. júna.

Za bránami múzea

Liptovské múzeum

Ružomberok 19. mája 2017 – Vo štvrtok 18. mája pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí pripravili pracovníci Liptovského múzea v Ružomberku  (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pre žiakov vzdelávací program ZA BRÁNAMI MÚZEA .

Noc múzeí a galérií v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva

Smopaj

Liptovský Mikuláš 18. mája 2017 – Podujatie Nové tajomstvá starého kláštora uskutoční sa 20. mája v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva  (SMOPaJ) v Liptovskom Mikuláši. a to v rámci Noci múzeí a galérií 2017.  Múzejníci sľubujú noc plnú záhad, prekvapení, poučenia i zábavy v čase od 18.00 do 23.00 hod. v zrekonštruovaných priestoroch budovy múzea na Ul. Školskej 4 v Liptovskom Mikuláši.

Noc múezí a galérií v Liptovskom múzeu

liptovské múzeum

Ružomberok 17. mája 2017 – Liptovské múzeu v Ružomberku pozýv žiakov základných škôl na vzdelávací program ZA BRÁNAMI MÚZEA, ktorý pripravili pracovníci Liptovského múzea (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí. Program je ďalšou z aktivít, ktorými múzeum prispelo do Dní mesta Ružomberok. Uskutoční sa 18. mája 2017.

Ochrana veže kostola Panny Márie pri Liptovskej Mare

Kostolík na Liptovskej Mare

Liptovský Mikuláš/ Ružomberok 27. apríla 2017 – V týchto dňoch Liptovské múzeum v Ružomberku v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja realizovalo ďalší z úspešných projektov, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a spolufinancoval Žilinský samosprávny kraj.

Mesiac lesov v Liptovskom múzeu

les

Ružomberok 25. apríla 2016 – Liptovské múzeum v Ružomberku vás pozýva na vzdelávací program venovaný aprílu – mesiacu lesov, ktoré sa uskutoční 26. apríla, od 8. 00 do 15. 00 h v priestoroch múzea. Informovala www.liptovmagazin.eu kultúrna pracovníčka Liptovské múzea v Ružomberku.

Ochrana muzeálnych exponátov

liptovské múzeum

Ružomberok 24. apríla 2017 – V dňoch 13. – 18. apríla 2017 Liptovské múzeum v Ružomberku v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v rámci projektu Ochrana zbierkových predmetov z fondov Liptovského múzea v Ružomberku formou plynovania odborne ošetrilo zbierkové predmety vo vybraných expozíciách a depozitároch v Ružomberku, Liptovskom Mikuláši a Liptovskom Hrádku.