Vedecké kaviarne v múzeu

Liptovský Mikuláš 25. septembra 2017 – Cyklus prednášok  o histórii a osobnostiach v Liptovskom Mikuláši pripravilo tamojšie Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. „V prvej prednáške, ktorá sa uskutoční 27. septembra o 16. 00 h, z našej tohtoročnej série Vedeckých kaviarní Vám historik nášho mestského múzea Miroslav Nemec porozpráva o liptovskom stoličnom práve v 18. More »

 

Category Archives: Politika

Zoznam kandidátov na poslancov Žilinského samosprávneho kraja za okres L. Mikuláš

Žilinský samosprávny kraj

Liptovský Mikuláš 20. septembra 2017 – O post poslanca Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) za okres Liptovský Mikuláš zabojuje 39 kandidátov. Voliči môžu zvoliť šesť poslancov. Poskytujeme vám ich zoznam. Sú zoradení v abecednom poradí. Pri nich sú uveden é nasledovné údaje: meno, priezvisko, titul, vek, zamestnanie, obec trvalého pobytu, názov politickej strany:

Zoznam kandidátov na poslancov Žilinského samosprávneho kraja za okres Ružomberok

Žilinský samosprávny kraj

Ružomberok 20. septembra 2017 – O funkciu poslanca Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) za okres Ružomberok, ktorý je označený ako volebný obvod č. 8 sa uchádza 29 kandidátov.  Občania zvolia päť poslancov. Zoznam kandidátov má poskytujeme v abecednom poradí –  Meno, priezvisko, titul, vek, zamestnanie, obec trvalého pobytu, názov politickej strany:

Kandidátov na predsedu a poslancov Žilinské samosprávneho kraja zatiaľ oficiálne nepotvrdila volebná komisia

Začala sa kampaň pred voľbami do vyšších územných celkov

Žilinský samosprávny kraj

Žilina 8. septembra 2017 – Kandidátov na predsedu a poslancov  Žilinského samosprávneho kraja  (ŽSK) zatiaľ oficiálne nepotvrdila Krajská volebná komisia v Žiline. Žilinský samosprávny kraj tvorí 315 obcí a miest vo všetkých historických regiónoch. Liptov, Orava, Kysuce, Turiec a Horné Považie.

Oslavy Dňa Ústavy Slovenskej republiky

NR SR

Deň otvorených dverí v NR SR

Kľúčové slová: NR SR, ústava, A. Danko, deň

Bratislava 2.augusta 2017 – Pri príležitosti 25. výročia prijatia Ústavy Slovenskej republiky pripravila Kancelária Národnej rady SR (NR SR) pestrý program, ktorého súčasťou bol i parlamentný Deň otvorených dverí v jej budove v Bratislave.Deň Ústavy Slovenskej republiky 2017 v Bratislave

Návštevníci si mohli prezrieť priestory v ktorých rokuje slovenský parlament, ako aj jeho reprezentačné priestory. V kanceláriách poslaneckých klubov bolo pre návštevníkov pripravené občerstvenie, propagačné predmety jednotlivých strán. Návštevníci sa stretli s poslancami NR SR s ktorými diskutovali  o rôznych témach.

Deň obce Podtureň

Deň obce Podtureň

Podtureň 26. augusta 2017 – Obyvateľov aj v liptovských sídlach ubúda. V Podturni ale sa demografická krivka mení z roka na rok. V súčasnosti tu žije vyše tisíc obyvateľov z čoho je väčšina mladých rodín s deťmi.

Spomienka na Dr. Vavra Šrobára v Liskovej

Lisková 19. augusta 2017 – Spomienková slávnosť pri príležitosti 150. výročia narodenia Dr. Vavra Šrobára (9. augusta 1867)  uskutočnila sa 18. augusta pri jeho rodnom dome v Liskovej.

Zimný štadión začneme rekonštruovať v budúcom roku

Zimný štadión v L. Mikulášl

Liptovský Mikuláš 29. júla 2017 -Rekonštrukcia zimného štadióna sa bude realizovať v budúcom roku. Úrad vlády nám po kontrole verejného obstarávania neodporučil uzavrieť zmluvu s úspešným uchádzačom, z tohto dôvodu proces verejného obstarávania nemohol byť ukončený podpisom zmluvy s obstaraným dodávateľom prác. 

Vatra zvrchovanosti sa rozhorí v Liskovej

Vatra zvrchovanosti Lisková

Lisková 12. júla 2017  (Sponzorované)- Okresná rada Slovenskej Národnej Strany Ružomberok vás pozýva v piatok 14. júla 2017 na zapálenie vatry zvrchovanosti, za účasti predstaviteľov SNS. Záujemcovia sa stretnú pri vatre o 16. 30 h.

Cena európskeho občana za rok 2017 pre blogera Jána Benčíka

J. Bemčík

Bratislava 9. júla 2017 – Bloger Ján Benčík sa stane držiteľom Ceny európskeho občana za rok 2017 za Slovensko. Získa ju spolu s ďalšími 49 laureátmi z krajín Európskej únie. Rozhodla o tom  kancelária Ceny na návrh poslanca EP Ivan Štefanca. J. Benčík si prevezme ocenenie 10. júla o 11. 00 h v priestoroch Európskeho informačného centra, Palisády 29, Bratislava.

Ružomberskí hasiči likvidovali oheň zo starých káblov

Hsioči-
-zasahovali

Ružomberok 16. júna 2017 – Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku za uplynulé  obdobie od 9.6.2017 do 15.6.2017 vykonali 6 výjazdov ku technickým zásahom, ku požiaru bol vykonaný jeden výjazd.