Pohár ružomberského primátora získali tanečníci z Liptova

Ružomberok 24. septembra 2017 – Medzinárodná tanečná súťaž Ružomberok open a o Pohár primátora mesta Ružomberok uskutočnila sa v sobotu 23. septembra 2017 v ŠH Koniareň v Ružomberku. Zúčastnilo sa jej približne 160 tanečných párov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a z Ukrajiny v štandardných a latinsko – amerických tancoch. Tento ročník j bol More »

 

Category Archives: Základné umelecké školy

Galakoncert ZUŠ Ľ. Fullu

ZUŠ Ľ. Fullu

Ružomberok 23. mája 2017 – Celoročné usilie žiakov a učiteľov Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku predstavili na galakoncerte 23. mája. Uviedli ho vo veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku,

 

Zápiás do Súkromnej základnej umeleckej školy Jánoš

 

SZUŠ Jánoš

Ružomberok 23. mája 2017 – Súkromná základná umelecká škola Jánoš Ružomberok vás pozýva na zápisy do: svojich odborov v tanečnom, hudobnom a výtvarnom odbore.

Pohyb bez barier

SZUŠ Jánoš

Ružomberok 23. marca 2017 –  Päť tanečných skupín zo Súkromnej základnej umeleckej školy Jánoš získali počas víkendu (18. -19. marca) v Žiline štyri prvé miesta, jedno tretie miesto a štvrté miesto v semifinálovom kole medzinárodnej tanečnej súťaže Pohyb bez bariér. O najcennejšie umiestnenie a najväčší počet bodov súťažili v sobotu v kategórii scénický tanec tanečné skupiny z elokovaného pracoviska vo Vavrečke so štyrmi choreografiami, ktoré na súťaž pripravovala pani učiteľka Iveta Hvolková.

Vianočný koncert v L. Sliačoch

koncert v L. Sliačoch ZUŠ Jánoš

koncert v L. Sliačoch
ZUŠ Jánoš

Liptovské Sliače 17. decembra 2016 – Čas vianočný v posledných rokoch sprevádza v Liptovských Sliačoch aj Vianočný koncert žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Jánoš Ružomberok, pracovisko Liptovské Sliače. Tak tomu bude aj v nedeľu 18. decembra. Začne sa o 15. 30 h v tamojšom kultúrnom dome.

Gitarové duo SZUŠ Jánoš bodovalo na festivale komornej hudby v Čadci

Ziacky Marcela Halickova a Marianna Ruskova s porotouRužomberok, 30. júna 2016 –  Študentky hudobného odboru Súkromnej základnej umeleckej školy (SZUŠ) Jánoš – Marianna Rusková a Marcela Haličková sa v stredu 8. júna zúčastnili medzinárodného Festivalu komornej hudby Čadca 2016 (FKH) v Čadci.

Vo víre tanca

tanec

tanec

Ružomberok 16. júna 2016 – Skutočný tanečný sviatok zažili diváci koncertu nazvaného vo Víre tanca, ktorý uviedli  15. júna 2016 vo veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku.  Pripravilo tanečné SM štúdiou v Ružomberku. Fotogalériu nájdete tu: https://www.facebook.com/Liptovske-Slia%C4%8De-inform%C3%A1cie-178491972170079/

Koncert malých ľudových umelcov

fs_konert

fs_konert

Ružomberok 15. júna 2016 – Súkromná základná umelecká škola ľudového tanca a hudby (SZUŠĽTaH)  a detský folklórny súbor Liptáčik si Vás dovoľujú pozvať na  koncert Aj my tak raz budeme, alebo náš veľký Liptov má už 70, ktorý sa uskutoční 16. júna o 17. 00 hodine vo  Veľkej dvorane kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku.

Fullova paleta

DSC_0763

fullova paleta

Ružomberok 12. júna 2016 – Výtvarnú tvorbu žiakov predstavuje výstava Fullova  paleta, ktorá bude do konca júna inštalovaná v ružomberskej synagóge. Témou tohto ročníka bola Hračka. Fotogaléria

Výtvarná súťaž Zlatý drak 2016

zlatý_drak

zlatý_drak

Ružomberok 10. júna 2016 – Ocenené výtvarné práce zo súťaže Zlatý drak, ktorý pripravila Súkromná základná umelecká škola Dotyk Ružomberok predstavujú v Liptovskom múzeu v Ružomberku. Návštevníci si ich môžu pozrieť do 29. júna.Fotogaléria Zlatý drak

Letná schow Alkany

alakana ružomberok

alakana ružomberok

Ružomberok 11. júna 2016 – Galaprogram nazvaný Letná schow Alkany uviedli 10. júna vo veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku. Vystúpili tam žiaci Súkromnej muzikálov školy Alkana Ružomberku V približne 90 minút trvajúcom programe predstavili sa tanečníci, speváci. Fotogaléria z galaprogramu: