Vedecké kaviarne v múzeu

Liptovský Mikuláš 25. septembra 2017 – Cyklus prednášok  o histórii a osobnostiach v Liptovskom Mikuláši pripravilo tamojšie Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. „V prvej prednáške, ktorá sa uskutoční 27. septembra o 16. 00 h, z našej tohtoročnej série Vedeckých kaviarní Vám historik nášho mestského múzea Miroslav Nemec porozpráva o liptovskom stoličnom práve v 18. More »

 

Category Archives: Šport

Cyklistická horská časovka do vrchu Podsuchá – Smrekovica

Podsuchá – Smrekovica

Ružomberok 14. septembra 2017 –  Malinô SkiAlp Team vás pozýva na X. ročník horskej časovky do vrchu v MTB Podsuchá – Smrekovica, ktorý sa uskutoční v piatok 15. septembra. Štart prvého pretekára bude  o 11. 00 h.  Preteky predpokladajú ukončiť o 14. 00 h v kolibe na Smrekovici.  Rekord trate: 2015 Martin Haring (CK B.Bystrica) 29:47,7 min.

Mestskú cyklotrasu pripravujú v L. Mikuláši

Pribudnú nové  cyklotrasy v L. Mikuláši

pristresky
.pre-cykloturistov
l.mikulas

Liptovský Mikuláš 13. septembra –  Už dva roky mesto Liptovský Mikuláš pripravuje projekty a vysporiadava pozemky, po ktorých bude viesť vnútromestská cyklotrasa.  Na bicykli tak budeme môcť prejsť novými cyklochodníkmi a cyklokoridormi z Alexyho ulice cez centrum mesta, trasa bude viesť po ulici 1. mája, pokračovať  pešou zónou cez Kukučínovu a Hodžovou až na Štefánikovu. Následne sa napojí na II. etapu cyklochodníka popri Váhu, ktoré v tomto čase mesto práve stavia po hrádzi rieky.

Rôzne podoby víkendu na Liptove

L.Hrádok – Dni mesta

Liptov 7. septembra 2017 – Rôzne kultúrne a športové podujatia čakajú´na návštevníkov a obyvateľov regiónu Liptova počas víkendu 9. a 10. septembra. K nim budú patriť aj dve športové podujatia – Beh okolo Sliačov a cyklistické podujatie Ružomberské schody, ktoré sa uskutočnia v nedeľu 10. septembra. Najväčším kultúrnym podujatím na Liptove je počas víkendu 9. a 10. septembra Dni mesta Liptovský Hrádok.

Zmena hracích časov hokejových zápasov

hokej_mikulas

Liptovský Mikuláš 7. septembra 2017 – Zmena hracích časov hokejových zápasov  počas víkendov a sviatkov v Liptovskom Mikuláši.

Na oficiálnej stránke hokejového klubu HK 32 L. Mikuláš je uvedené: „Všetkým fanúšikom oznamujeme, že čas začiatkov stretnutí, ktoré sa odohrajú na našom domácom štadióne cez víkend alebo vo sviatok sa mení zo 17.00 hod na 15.00 hod. Dúfame, že skoršie začiatky domácich stretnutí potešia tak rodiny s deťmi ako aj všetkých ostatných priaznivcov hokeja v Liptovskom Mikuláši. 

Cyklistické preteky Ružomberské schody – pozvánka

Cyklistické podujatie v Ružomberku je určené pre deti a dospelých

Ružomberské schody

Ružomberok 6. septembra 2017 – Centrum Ružomberka bude v nedeľu 10. septembra dejiskom cyklistického podujatia Ružomberské schody. Zásadnú úlohu v hlavných pretekoch zohrajú tunajšie historické schody, po ktorých sa budú preháňať majstri dvoch kolies.

Celkovo prejdú viac ako štyri tisícky schodov na štyroch schodiskách v centre. Okrem nich si môžu zasúťažiť vo vlastných pretekoch aj deti, či ďalší nadšenci cyklistiky. Novinkou bude tzv. šortrek, ktorý sa odjazdí na skrátenej trati na asfalte aj v horskom teréne.

Majstrovstvá sveta v muškárení

Medzinárodné rybárske podujatie uskutočňuje sa na Liptove

Muškárčenie – rybačka

Liptov 6. septembra 2017 –  Slovenský Rybársky Zväz (SRZ) opätovne získal od mezinárodnej muškárskej federácie FIPS-Mouche mandát usporiadať prestížne svetové podujatie MS 2017. 37. Majstrovstvá sveta v muškárení sa uskutočnia v termíne 5.-11. septembra 2017 na riekach Váh, Belá, Poprad, Orava a vodnej nádrži Palcmanská Maša “Dedinky”. Na Liptove nájdete rybárov  

 Tieto súťažné vody sa nachádzajú v prekrásnych slovenských regiónoch Gemer, Liptov, Orava a Spiš a väčšina z nich už bola v minulosti dokonale preverená svetovou muškárskou elitou pri úspešne organizovaných šampionátoch európskeho (ME 1998, 2013) ako aj svetového (MS 2004, 2010) významu.

Podľa informácií organizátorov, ktoré zverejnili na http://wffc2017.com/sk/ucastnici/, sa zúčastňuje  približne 200 pretekárov z 30 krajín. Pochádzajú napríklad z USA,  Veľkej Británie, Fínska, Švédska.

Cezpoľný beh okolo Sliačov – pozvánka

Beh okolo L. Sliačov

Tradičný cezpoľný beh v L. Sliačoch

Kľúčové slová: beh, šport, Sliače, Liptov, šport

Liptovské Sliače 4. septembra 2017 – Obecný úrad Liptovské Sliače, Olympijský klub Liptova, Základná škola Jozefa Hanulu Liptovské Sliače, MŠ L.. Sliače a I.FC Liptovské Sliače organizujú 44. ročník cezpoľného behu. Uskutoční sa v nedeľu 10. septembra 2017 v L. Sliačoch. Miestom štartu a cieľa bude tamojší štadión 1. OFC. Beh je zaradený do súťaže Liptovskej bežeckej ligy o „Najlepšieho bežca Liptova“ pre rok 2017.

Skúsenosti zo šachu pomôžu človeku v ktoromkoľvek zamestnaní

                    

So začiatkom školského roka otvára brány aj Liptovská šachová škola v Centre voľného času.  

Majstri Slovenska v šachu

Liptovský Mikuláš 31. augusta 2017 –  Liptovská šachová škola pracuje s mládežou od 5 do 20 rokov už od roku 2000. Víťazstvá na šachových turnajoch sú pre mnohých mladých šachistov veľkou motiváciou, nie však len jedinou.

Miss Fortuna ligy

Miss Fortuna ligy

Ružomberok 22. augusta 2017 – Únia ligových klubov pripravila na túto sezónu zaujímavý celosezónny projekt, ktorý sa týka ženskej časti publika.

Rozumne a zodpovedne

MFK Ružomberok

Ružomberok 3. augusta 2017 – Vo štvrtok 3. augusta 2017 o 20:45, odohrá Ružomberok domácu odvetu tretieho predkola Európskej ligy s anglickým tímom Everton FC. Pred zápasom sa s nami podelili o svoje pocity hlavný tréner Norbert Hrnčár a kapitán tímu Marek Sapara.