Pohár ružomberského primátora získali tanečníci z Liptova

Ružomberok 24. septembra 2017 – Medzinárodná tanečná súťaž Ružomberok open a o Pohár primátora mesta Ružomberok uskutočnila sa v sobotu 23. septembra 2017 v ŠH Koniareň v Ružomberku. Zúčastnilo sa jej približne 160 tanečných párov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a z Ukrajiny v štandardných a latinsko – amerických tancoch. Tento ročník j bol More »

 

Category Archives: Turistika

Daždivé a chladné počasie je vhodné pre návštevu jaskýň

Brestovská jaskyňa je dočasne zatvorená

Brestovská jaskyňa

Liptovský Mikuláš 23. septembra 2017 – Brestovská jaskyňa je dočasne zatvorená. Podľa informácií Správy slovenských jaskýň v Liptovskom Mikuláši ie uvedená jaskyňa uzatvorená pre návštevníkov do odvolania. Uzatvorili ju pre vysoký stav vody v jaskyni.

Ostatných 11 jaskýň, ktoré spravuje SSJ je pre návštevníkov sprístupnených. K nim patria aj obidve ľadové jaskyne – Dobšinská ľadová jaskyňa a Demänovská ľadová jaskyňa. V nich sa skončí sezóna posledný septembrový deň.

Zimné podmienky vládnu vo vysokohorských polohách

HZS Západné Tatry

Slovensko 22. septembra 2017 – Vo vysokohorských polohách vo výške nad 1800 vlúdnu zimné podmienky. Na turistických chodníkoch je poľadovica a sneh. Horská záchranná služba vystríha turistov pred vysokohorskými túrami.

Vysoké Tatry

Chodníky sú dôsledkom zrážok šmykľavé, v polohách nad 1800 m n. m. je sneh a poľadovica! V najvyšších polohách je 10 – 40 cm snehu, miestami až záveje!
Žiadame návštevníkov o zvýšenú opatrnosť pri túrach, neodporúčame prechod cez vysokohorské sedlá. POZOR, po 18:30 hod. sa už stmieva.

Mesto spustí prevádzku školskej kuchyne pri materskej škole

mikuláš

Liptovský Mikuláš 29. septembra – Od budúceho roku mikulášska radnica rozbehne prevádzku školskej kuchyne pri Materskej škole 4. apríla. Na návrh radničných to schválili poslanci mikulášskeho mestského zastupiteľstva. Do návrhu rozpočtu mesta tiež odporučili zaradiť 20-tisíc eur na spustenie školskej vývarovne.

„Potreba zriadiť kuchyňu vyplynula z analýzy súčasného stavu stravovania v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, ktorú vypracovala radnica,“ uviedol Ján Blcháč, primátor mesta Liptovský Mikuláš, ktoré je zriaďovateľom školy. Z analýzy vyplýva, že v školskom roku 2016/2017 boli školské vývarovne maximálne vyťažené.

Zoznam kandidátov na predsedu Žilinského samosprávneho kraja

Žilinský samosprávny kraj

Žilina 20. septembra 2017 –  Zoznam kandidátov na predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) obsahuje deväť mien. Uvádzame ich v abecednom poradí a to nasledovne -meno, priezvisko, titul, vek, zamestnanie, obec trvalého pobytu, názov politickej strany:

Slávnosť sestier sv. Vincenta Satmárok

Vincentky

Ružomberok 28. augusta 2017 – Slávnosti sestier sv. Vincenta, Satmárok pri príležitosti 175. výročie založenia ich rehole uskutočnila sa 26. augusta v Ružomberku. Hosťom bol J.E. kardinál Jozef Tomko. 

Nadšenci lyžovania vyčistia Chopok

lanovka chopok

Demänovská Dolina 25.  augusta 2017 – Pod Chopkom sa chystá veľké upratovanie. V piatok 8. septembra 2017 v stredisku Jasná Nízke Tatry už po štvrtý raz vyčistia zjazdovky a okolie strediska pred zimnou sezónou. Podujatie Zelený Chopok tentokrát prináša aj novinku, okrem upratovania budú dobrovoľníci sadiť v lokalite Záhradky mladé stromčeky.

Symobolický poplatok za letné terasy

Terasy L. Mikuláš

Liptovský Mikuláš 23. augusta 2017 – Mikulášska radnica výrazne znižuje sadzbu za vystavenie tovaru pred prevádzkami v meste. Za jeden cent na meter štvorcový budú môcť verejné priestranstvo na svoje terasy využiť nielen majitelia kaviarní, rovnakú sumu za štvorec zaplatia aj majitelia iných prevádzok, ktorí budú chcieť vystaviť svoj tovar pred svojim obchodom.

Polstoročnica kabínkovej lanovky Hrabovo – Malinô Brdo

Kabínková lanovka Hrabovo

Ružomberok 23.  augusta 2017 – Ružomberská kabínková lanovka z Hrabova na Malinô Brdo, ktorá oslávi 29. augusta polstoročnicu, previezla celkom vyše 2, 5 milióna turistov. Oslavy jej jubilea uskutočnia sa v sobotu 26. augusta.

Tatrapolis Iron Master predstaví poctivú prácu umeleckých kováčov

Tatrapolis

Liptovský Mikuláš 23. augusta 2017 – Umeleckí kováči zakladajú na Liptove tradíciu poctivého remesla v umelecko-zážitkovej tvorbe pod názvom Tatrapolis Iron Master, ktorý je obdobou tatranského ľadového festivalu Tatry Ice Master, ktorý sa uskutoční. 26. až 27. augusta sa v Tatrapolise pri Tatralandii v Liptovskom Mikuláši.

Miss Fortuna ligy

Miss Fortuna ligy

Ružomberok 22. augusta 2017 – Únia ligových klubov pripravila na túto sezónu zaujímavý celosezónny projekt, ktorý sa týka ženskej časti publika.