Vedecké kaviarne v múzeu

Liptovský Mikuláš 25. septembra 2017 – Cyklus prednášok  o histórii a osobnostiach v Liptovskom Mikuláši pripravilo tamojšie Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. „V prvej prednáške, ktorá sa uskutoční 27. septembra o 16. 00 h, z našej tohtoročnej série Vedeckých kaviarní Vám historik nášho mestského múzea Miroslav Nemec porozpráva o liptovskom stoličnom práve v 18. More »

 

Category Archives: Letná turistika

Symobolický poplatok za letné terasy

Terasy L. Mikuláš

Liptovský Mikuláš 23. augusta 2017 – Mikulášska radnica výrazne znižuje sadzbu za vystavenie tovaru pred prevádzkami v meste. Za jeden cent na meter štvorcový budú môcť verejné priestranstvo na svoje terasy využiť nielen majitelia kaviarní, rovnakú sumu za štvorec zaplatia aj majitelia iných prevádzok, ktorí budú chcieť vystaviť svoj tovar pred svojim obchodom.

CykloKorytnička s deťmi na kolesách

CykloKorytnička

Ružomberok 15. augusta 2017 – Pohyb v prírode je výborný program pre deti. Aj preto Liptáci po tretíkrát organizujú podujatie „S deťmi na kolesách“. Už v nedeľu 20. augusta bude jeho dejiskom obľúbená CykloKorytnička. Rodiny s deťmi na bicykloch okrem špeciálnej, takmer 5 kilometrov dlhej trasy, čakajú atraktívne stanovištia, veľa zábavy aj zaslúžená odmena.

Návštevníkom Žiarskej doliny už slúži nový most

 

Žiarska dolina

Tatranská Lomnica (9. augusta 2017) – Návštevníkom Žiarskej doliny už slúži nový most ponad potok Smrečianka. Nachádza sa povyše pôvodného premostenia, ktoré v najbližších dňoch rozoberú, inštalovať plánujú aj nový smerovník.

Rekord v Tatralandii

Žabí princ

Liptovský Mikuláš 8. augusta 2017 – Tatralandia žila uplynulý víkend (5. a 6. augusta) umením a novým slovenským rekordom. Až 321 amatérskych tvorcov sa počas dvoch týždňov zapojilo do projektu výroby rozprávkovej bytosti Žabieho princa.

Sčítajú návštevníkov hôr

hory_sezona

Tatranská Lomnica 31. júla 2017 – Ak sa v stredu 2. augusta vyberiete do Pienin alebo do Vysokých, Západných a Belianských Tatier, tak sa stretneme  s  ľuďmi, ktorí budú spočítavať návštevníkov hôr.

CykloKorytnička s novinkou

CykloKorytnička

Ružomberok 20. júla 2017 – „CykloKorytnička“, náučno – relaxačná trasa pre peších turistov, bežcov a cyklistov z Ružomberka do Korytnice oslavuje prvý rok svojej existencie. Okrem makety železničky pribudli toto leto aj pečiatky.

Najväčšia požičovňa elektrobicyklov je na Liptove

ebike

Liptovský Mikuláš 13. júla 2017–  Liptáci reagujú na najnovšie trendy v cyklistike. V horskom regióne nájdete najväčšiu požičovňu elektro-bicyklov na Slovensku. Tunajšie krásne cyklotrasy si tak dovolenkári môžu užívať na klasickom bicykli alebo využiť techniku, vďaka ktorej prejdú oveľa viac kilometrov a zvládnu aj ťažké stúpania bez väčších problémov.

Centrum Liptova v lete žije

Liptov

Liptovský Mikuláš 6. júla 2017–  Liptovský Mikuláš si pripravil na leto sériu podujatí. Turisti si prídu na svoje najmä v piatky, kedy ich čaká obdoba zimného programu Nechajte sa zlapať na tunajšom námestí a tiež ponuka tradičnej liptovskej gastronómie. Na večerný piatkový program ich dovezie špeciálna autobusová linka.

Motýlia záhrada na Liptove predstaví krehkú ľahkosť bytia motýľov

Motýlia záhrada

 Liptovský Mikuláš 27. júna 2017 – Ich existencia na tomto svete netrvá dlho, väčšinou týždeň, nanajvýš dva mesiace. Motýle – najväčší rad hmyzu po chrobákoch.

Na otvorení letnej turistickej sezóny na Liptove prezentovali aj CykloKorytničku

CykloKorytnička

Ružomberok 20. júna 2017 – CykloKorytnička nedávno oslávila prvé narodeniny. 23-kilometrová cyklistická trasa z Ružomberka do Korytnice-kúpeľov, ktorá si za dvanásť mesiacov existencie našla stovky, možno až tisícky priaznivcov, sa stala hlavnou atrakciou, ktorú prezentovala ružomberská radnica na otvorení letnej sezóny v Liptove.