Vedecké kaviarne v múzeu

Liptovský Mikuláš 25. septembra 2017 – Cyklus prednášok  o histórii a osobnostiach v Liptovskom Mikuláši pripravilo tamojšie Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. „V prvej prednáške, ktorá sa uskutoční 27. septembra o 16. 00 h, z našej tohtoročnej série Vedeckých kaviarní Vám historik nášho mestského múzea Miroslav Nemec porozpráva o liptovskom stoličnom práve v 18. More »

 

Category Archives: Príroda

Zimné podmienky vládnu vo vysokohorských polohách

HZS Západné Tatry

Slovensko 22. septembra 2017 – Vo vysokohorských polohách vo výške nad 1800 vlúdnu zimné podmienky. Na turistických chodníkoch je poľadovica a sneh. Horská záchranná služba vystríha turistov pred vysokohorskými túrami.

Vysoké Tatry

Chodníky sú dôsledkom zrážok šmykľavé, v polohách nad 1800 m n. m. je sneh a poľadovica! V najvyšších polohách je 10 – 40 cm snehu, miestami až záveje!
Žiadame návštevníkov o zvýšenú opatrnosť pri túrach, neodporúčame prechod cez vysokohorské sedlá. POZOR, po 18:30 hod. sa už stmieva.

Mesto spustí prevádzku školskej kuchyne pri materskej škole

mikuláš

Liptovský Mikuláš 29. septembra – Od budúceho roku mikulášska radnica rozbehne prevádzku školskej kuchyne pri Materskej škole 4. apríla. Na návrh radničných to schválili poslanci mikulášskeho mestského zastupiteľstva. Do návrhu rozpočtu mesta tiež odporučili zaradiť 20-tisíc eur na spustenie školskej vývarovne.

„Potreba zriadiť kuchyňu vyplynula z analýzy súčasného stavu stravovania v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, ktorú vypracovala radnica,“ uviedol Ján Blcháč, primátor mesta Liptovský Mikuláš, ktoré je zriaďovateľom školy. Z analýzy vyplýva, že v školskom roku 2016/2017 boli školské vývarovne maximálne vyťažené.

Zoznam kandidátov na predsedu Žilinského samosprávneho kraja

Žilinský samosprávny kraj

Žilina 20. septembra 2017 –  Zoznam kandidátov na predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) obsahuje deväť mien. Uvádzame ich v abecednom poradí a to nasledovne -meno, priezvisko, titul, vek, zamestnanie, obec trvalého pobytu, názov politickej strany:

Slávnosť sestier sv. Vincenta Satmárok

Vincentky

Ružomberok 28. augusta 2017 – Slávnosti sestier sv. Vincenta, Satmárok pri príležitosti 175. výročie založenia ich rehole uskutočnila sa 26. augusta v Ružomberku. Hosťom bol J.E. kardinál Jozef Tomko. 

Miss Fortuna ligy

Miss Fortuna ligy

Ružomberok 22. augusta 2017 – Únia ligových klubov pripravila na túto sezónu zaujímavý celosezónny projekt, ktorý sa týka ženskej časti publika.

Príbeh vody – nový náučný chodník na Liptove

Demänovka

Demänovská Dolina 17.  augusta 2017 – Liptáci sprístupnili nový náučný chodník v Demänovskej doline. Inšpiráciou jeho vzniku aj jeho hlavným prvkom je tunajšia riečka Demänovka.Chodník s názvom Príbeh vody, v dĺžke zhruba 4 kilometre, začína na vstupe do tunajšej doliny a prechádzka pozdĺž riečky Demänovka, jeho nosná časť prechádzka cez Demänovskú ľadovú a Demänovskú jaskyňou slobody. Na trase pribudli tabule, smerovníky, lavičky, schodíky aj zaujímavé prírodno-umelecké prvky.

Ružomberčan prevážal drogy v aute

drogy

Liptovský Mikuláš 18. augusta 2017 – V rukách liptovskomikulášskych policajtov skončila v uplynulých dňoch 39 ročná žena z Liptovského Mikuláša a 21 ročný mladík z Ružomberka. Dvojicu prepravujúcu sa na motorovom vozidle Opel Corsa, zastavili na základe operatívnych informácií policajti v utorok 15. augusta v Liptovskom Mikuláši. Informovala Jana Balogová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Minister obrany blahoželal 102 ročnej zdravotnej sestre S. Z. Vicenovej z Ružomberka

Z. S. Vicenová

Ružomberok 17. augusta 2017 – Minister obrany SR Peter Gajdoš  osobne zablahoželal bývalej hlavnej sestre Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku 102 ročnej Sidónii Zdenke Vicenovej. Vo vojenskej nemocnici pracovala až 36 zo 42 rokov, počas ktorých pracovala v zdravotníctve.

Leteckí záchranári zasahovali v Západných Tatrách

lzs

Západné Tatry 17. augusta 2017 – Dnes v podvečerných hodinách prijali leteckí záchranári z Popradu výzvu na zásah do Západných Tatier.

Belanské gance

Belanské gance

Ružomberok 12. augusta 2017 – Už 12. ročník podujatia Belanské gance – varenie a jedenie bryndzových halušiek uskutočnil sa v ružomberskej mestskej časti Biely Potok. Svoju šikovnosť a kuchárske zručnosti si tam zmeralo 12 družstiev, Z nich bolo päť ženských a zvyšné mužské.