Vedecké kaviarne v múzeu

Liptovský Mikuláš 25. septembra 2017 – Cyklus prednášok  o histórii a osobnostiach v Liptovskom Mikuláši pripravilo tamojšie Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. „V prvej prednáške, ktorá sa uskutoční 27. septembra o 16. 00 h, z našej tohtoročnej série Vedeckých kaviarní Vám historik nášho mestského múzea Miroslav Nemec porozpráva o liptovskom stoličnom práve v 18. More »

 

Category Archives: Zimná turistika

Zimná sezóna v poľskom stredisku Szczyrku, ktoré patrí TMR

TMR Jasná

Demänovská Dolina 29. apríla 2017 (Sponzorované)  -Lyžiarska sezóna v poľskom Szczyrku, ktoré vlastní slovenská spoločnosť TMR a.s. Demänovská Dolina, začala 3. decembra 2016 a trvala do 19. marca 2017, čo je celkovo 107 dní lyžovania.

Lyžiari zdolali päťkrát trasu na Mesiac

tatry lyžovanie

Demänovská Dolina 28. apríla 2017  (Sponzorované) – Klub Šikovných sezonkárov túto zimnú sezónu odlyžoval spoločne strediskách TMR a.s.  (k 23.4.) 4 324 000 kilometrov, čo v praxi znamená, že by spoločne dokázali zájsť napríklad trasu až na Mesiac a to päťkrát.

TMR hodnotí zimnú sezónu 2016/17

lyžiarska škola

Demänovská Dolina 27. apríl 2017– Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zverejnila hlavné ukazovatele zimnej sezóny 2015/16 v strediskách TMR.

Lyžiari si prídu na svoje aj na svahoch pod Chopkom

lyžiarska škola

Banská Bystrica 22. apríla 2017 – Počas tohto víkendu sa lyžuje v šiestich slovenských zimných strediskách. Umožnilo to napadnutie nového snehu. Informuje spoločnosť SITOUR B. Bystrica na portáli www.holidayinfo.sk

Liptov na kolesách

skibus

Liptovský Mikuláš 21. marca 2017 – Zima na Liptove stále trvá, podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré a bezplatná doprava je stále v prevádzke. Napriek tomu Liptáci pristúpili k čiastkovému bilancovaniu a potvrdzujú, že vďaka systému liniek Ski, Aqua a City Busov bezplatne prepravili doteraz viac ako 112 tisíc lyžiarov. Najviac klientov odviezli kyvadlové linky po Demänovskej a Hrabovskej doline a zo vzdialenejších liniek to bola už tradične linka medzi mikulášskou Tatralandiou a strediskom Jasná. Večerná novinka City Bus prilákala do centra Liptovského Mikuláša viac ako päť stoviek ľudí.

Spustil predpredaj Šikovnej sezónky a roztopil ceny jarnej lyžovačky

Šikovná sezónka

Demänovská Dolina  21. marec 2017– Celosezónny skipass Šikovná sezónka na budúcu zimnú sezónu 2017/18 prichádza do lyžiarskych stredísk oveľa skôr ako po minulé roky. S predplatným vo forme zálohy si lyžiari tento rok užívajú lyžovačku od 20. marca do konca apríla len za 49 eur. K dispozícii sú ešte stále veľmi dobré snehové podmienky v najlepších slovenských strediskách – v Jasnej, v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese.

Zvyšný doplatok celosezónneho skipasu si lyžiar dokúpi online na jeseň cez www.gopass.sk. Cena Šikovnej sezónky je najvýhodnejšia práve teraz. Zároveň sa od dnes menia cenníky jarnej lyžovačky, kedy na 1-dňovom skipase ušetria lyžiari v Jasnej 7 eur a vo Vysokých Tatrách 5 eur.

Jarná lyžovačka v plavkách

bikiny v Jjasnej

JASNÁ 8. marec 2017 – Ako najlepšie odštartovať jarnú lyžovačku? Lyžiari v Jasnej poznajú odpoveď. V sobotu 11. marca budú už po šiesty raz zhadzovať teplé oblečenie, aby sa na zjazdovku Lúčky postavili tradične iba v plavkách a odštartovali masový exhibičný zjazd Bikini skiing. Ten bude tento rok v štýle testovania produktov „made in Germany“. Aj keď sa slnko čoraz intenzívnejšie opiera o lyžiarske svahy a ukazuje svoju silu, na zjazdovkách na oboch stranách Chopku je dostatočná vrstva snehu (od 35-60 cm) a podmienky na lyžovanie sú stále veľmi dobré.

Hudobná skupina Horkýže Slíže príde medzi lyžiarov do Jasnej

Horkýže slýže

Jasná 18. februára 2017 – Každoročná klasika nás čaká už túto sobotu 18. februára v Happy END Jasná! Skvelé Horkýže Slíže prichádzajú do Jasnej, aby vytvorili tú najlepšiu atmosféru! Po koncerte pokračujeme afterpárty s EAST LUKE! Posledné predpredajové lístky nájdeš na www.gopass.sk, potom už lístky len na mieste v klube od 21.00 h.

reštaurácia sa nachádza medzi nástupnými stanicami lanoviek B3 Biela Púť – Jasná a A3 Grand – Brhliská, v blízkostí parkovísk P1 a P2.

.

Zimné prázdniny sú príležitosťou naučiť sa lyžovať

lyžiarska škola

Jasná 15. február 2017 – Jarné prázdniny klopú na dvere a mnohých rodičov zamestnáva otázka, kam s deťmi počas piatich dní voľna. Slnečné svahy Tatier sú ideálnou voľbou pobudnúť na čerstvom vzduchu v horskom prostredí, ale aj možnosťou naučiť sa správne lyžovať. Zvlášť pri detských športových aktivitách platí staré známe príslovie – Čo sa v mladosti naučíš, v dospelosti akoby si našiel.

V lyžiarskom stredisku v  Jasnej sú pre deti pripravené bezkonkurenčne cenovo najvýhodnejšie 4 a 5 dňové skupinové lyžiarske kurzy Winter Passion . Lyžiari začiatočníci si pod dohľadom profesionálnych inštruktorov z lyžiarskych škôl Tatry Motion osvoja techniku lyžovania a okrem nadväzovania nových priateľstiev a animátorskej zábavy, sa u nich prejaví aj súťaživosť o medailu na konci kurzu.

Vyhlásili športovcov za rok 2016 v L. Mikuláši

športovec roka

Liptovský Mikuláš  10. februára 2017 – Radnica v Liptovskom Mikuláši odovzdala ocenie Šprotovec mesta za rok 2016. Slávnostný akt sa uskutočnil 9. februára vtamojšom Dome kultúry. Ocenie získalo 20 jednotlivcov a tri kolektívy.
„Nominácie mohli posielať športové kluby, občianske združenia i obyvatelia mesta. Potrebné bolo dodržať podmienky komisie športu, tou podstatnou je, že nominovaný môže byť iba športovec, ktorý reprezentuje klub so sídlom na území mesta Liptovský Mikuláš,“ upozornila vedúca oddelenia kultúry a športu z mestského úradu Dana Guráňová.