Úspech folkloristov z L. Sliačov

Nositelia tradícií – krajská súťažná prehliadka folklórnych skupín Liptovský Mikuláš 21. júna 2018 –  V Dome kultúry v Liptovskom Mikuláši sa v nedeľu 17.  júna 2018 stretli folklórne skupiny z Oravy, Turca, Horného Považia, Kysúc a Liptova. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Policajný zbor

Nezvestná Dana Rechtoríková z Martina

Polícia pátra po štrnásťročnej školácke

Dana Rechtoríková

Martin 21. júna 2018 -Polícia pátra po 14 ročnej Dane Rechtoríkovej  z Martina. Menovaná odišla dňa 20. júna 2018 z miesta bydliska do školy, odkiaľ sa však nevrátila ani nepodala o sebe žiadnu správu rodine a priateľom.

Polícia chytila na Liptove predajcu drog

Policajti zaistili marihuanu

Drogy na Liptove

Liptovský Mikuláš 21. júna 2018 – Kriminalisti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši vykonali v uplynulých dňoch úspešnú akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti.    

Po L. Mikuláši jazdil opitý vodič

Podgurážení vodiči na cestách v Žilinskom kraji

poliicajti_kontrola

Žilina 11. júna 2018 – Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji pozornosť aj v tomto roku. V 23. týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách v kraji 29 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 15 nafúkalo nad 1 promile, u 10 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile, jeden z vodičov sa dychovej skúške omietol podrobiť a traja  vodiči podgurážení alkoholom spôsobili dopravné nehody.

Tragédia v Trstenej: V aute zomrelo dieťa, keď jeho mama bola u lekára

Matka išla na vyšetrenie a nechala v aute dieťa, po príchode ho našla mŕtve

policajné auto

Trstená 11. júna 2018 – Polícia v Dolnom Kubíne prijala dnes krátko popoludní oznámenie o úmrtí maloletého dieťaťa. Dieťa mala nechať v aute 30 ročná matka, ktorá auto odparkovala v blízkosti areálu nemocnice v Trstenej. Informovala Jana Balogová z Krajského riaditeľstva v Žiline.

Mládík obchodoval s marihuanou na Liptove

Mladík z Liptovského Mikuláša mal v Čechách kupovať drogu pre slovenských užívateľov

Marihuana na Liptove

Liptovský Mikuláš 22. mája 2018 – V rukách liptovskomikulášskych policajtov skončil v uplynulých dňoch 22 ročný mladík. Na základe operatívnych informácií policajti zastavovali na diaľničnom odpočívadle Čemice v okrese Liptovský Mikuláš vozidlo BMW 525 s liptovskomikulášskymi evidenčnými číslami, ktoré viedol 22 ročný Matúš. Informovala Jana Balogová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline,

Čelná zrážka auta s autobusom v Ružomberku

 

Zrážka autobusu s osobným autom v Ružomberku

Ružomberok 21. mája 2018 – V nedeľu 20. mája podvečer došlo na ceste I/59 v Ružomberku k dopravnej nehode medzi vozidlom Škoda Octavia a autobusom. 62 ročný vodič Škody Octavia jazdiaci v smere od Banskej Bystrice na Ružomberok z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde došlo k zrážke s oprotijazdiacim autobusom, ktorý viedol 40 ročný vodič (Estónsko). Informovala Jana Balogová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Zásahy ružomberských hasičov

Hsioči-
-zasahovali

Ružomberok 18. mája 2018 – Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku za uplynulé  obdobie od 11.5.2018 do 17.5.2018 vykonali 5 výjazdov ku technickým zásahom, ku požiaru bol vykonaný 1 výjazd.

Lúpež v krčme v L. Lúžnej

Lúpež v L. Lúžnej

Liptovská Lúžna  18. mája 2018 – V rukách ružomberských policajtov skončil 53 ročný Stanislav z okresu Liptovský Mikuláš, ktorého vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže. V pondelok 14. mája krátko popoludní mal obvinený muž vojsť do pohostinstva v obci Liptovská Lúžna. Informovala Jana Balogová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Najskôr krádež a potom požiar

Požiar na tenisových kurtoch v Ružomberku

Ružomberok 16. mája 2018 – V rukách ružomberských policajtov skončil v uplynulých dňoch 24 ročný mladík z okresu Revúca. Mladík sa mal koncom apríla tohto roku vlámať do budovy športového klubu v Ružomberku. Z kancelárie a skladu mal odcudziť  viacero druhov náradia a športové oblečenie v hodnote asi 520,- €.  Informovala Jana Balogová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Policajná razia v ružomberskej kancelárii Kotleba – ĽSNS

Kancelária Ružomberok

Ružomberok 10. mája 2018 – Príslušníci NAKA  dnes od skorých ranných hodín vykonávali na západnom a strednom Slovensku zaisťovacie úkony (7 domových prehliadok, 12 prehliadok iných priestorov) v súvislosti s vyšetrovaním a dokumentovaním trestných činov extrémizmu (výroba a rozširovanie extrémistických materiálov), pričom v tejto súvislosti zadržali 6 obvinených osôb.  Policajti navštívili aj ružomberskú kanceláriu Kotlebovcov, ktorá sa nachádza v bývalom dome služieb. Vchod do nej je od parkoviska.