Vedecké kaviarne v múzeu

Liptovský Mikuláš 25. septembra 2017 – Cyklus prednášok  o histórii a osobnostiach v Liptovskom Mikuláši pripravilo tamojšie Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. „V prvej prednáške, ktorá sa uskutoční 27. septembra o 16. 00 h, z našej tohtoročnej série Vedeckých kaviarní Vám historik nášho mestského múzea Miroslav Nemec porozpráva o liptovskom stoličnom práve v 18. More »

 

Category Archives: Zdravotníctvo

Vylepšia prístrojové vybavenie v Liptovskej nemocnici

Žilinský samosprávny kraj

Žilina 25. september 2017 Poslanci Žilinského samosprávneho kraja schválili na 26. zasadnutí Zastupiteľstva ŽSK štvrtú tohtoročnú úpravu rozpočtu, ktorou navýšili župný rozpočet o 807.487 eur. „Investície vkladáme do našich regiónov v doprave, školstve, sociálnej oblasti, kultúre i v rámci spolufinancovania projektov z eurofondov či dotácií. Ide zväčša o nové rekonštrukcie, s ktorými chceme čo najskôr začať a potrebujeme vyčleniť prostriedky na ich financovanie, no zároveň pomôžeme napríklad aj našim nemocniciam v nákupoch dôležitých prístrojov pre pacientov,“ uviedol žilinský župan Juraj Blanár.

Odvolali riaditeľa vojenskej nemocnice v Ružomberku

Ružomberok 16. júna 2017 – Riaditeľa Ústrednej vojenskej nemocnice  SNP – Fakultnej nemocnie (ÚVN SNP -FN) v Ružomberku Ing. Petra Rendeka odvolal 15. júna minister obrany. Urobil tak bez udania dôvodov.

Vojenská nemocnica na historických pohľadniciach

Publikácia o ÚVN Ružomberok

Ružomberok 15. júna 2017 – Nedávno uplynulé sté výročie založenia ružomberskej vojenskej nemocnie poskyttlo priestor pre oživenie obrazov jej niekdajšieho vzhľadu.

Otvorili kúpľnú sezónu v Lúčkach

SM tanečné štúdio Ružomberok

Lúčky 10. júna 2017 – Tohtoročnú letnú kúpeľnú sezónu otvorili 9. júna v  kúpeľoch Lúčky. Tieto prinavracajú zdravie vyše 300 rokov. Súčasťou otvorenia bol aj kultúrny program. Vlani v kúpeľoch zaznamenali  približne 120 tisíc prenocovaní a takmer rovnaký počet hostí zavítal na kúpalisko. Informoval riaditeľ Kúpeľov Lúčky a.s. Martin Beňuch.

Kúpeľnícku sezónu otvoria v Lúčkach

Lúčky kúpele

Lúčky 6. júna 2017 – Leto sa blíži aj do jediných liptovských kúpeľov s liečivou minerálnou vodou. Už v piatok 9. júna 2017 symbolicky odomknú letnú kúpeľnú sezónu na Liptove. Otvorenie bude spojené so zábavou pre všetky vekové kategórie a vstup na podujatie je bezplatný.

Poďakovali darcom krvi

Darcovia krvi

Liptovský Mikiuláš  12. mája 2017 – Slová vďaky na  Mestskom úrade  v Liptovskom Mikuláši zazneli na adresu bezpríspevkových darcov krvi z okresu Liptovský Mikuláš. Slávnostný aktív pri príležitosti Svetového dňa Červeného kríža predstavitelia územného spolku Slovenského Červeného kríža Liptov (SČK) spojili s oceňovaním darcov.

Vedecký pohľad na homeopatiká

hosť KU

Ružomberok 20. apríla (TK KBS) V rámci aktivity „Hosť na KU“ privítajú v utorok 25. apríla v tradične netradičnom čase o 16:16 h v Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) RNDr. Zdenku Hertelyovú. Bude hovoriť na tému: Vedecký pohľad na homeopatiu. Prednáška je otvorená aj pre verejnosť.

Kampaň Oblečte si modrú upozorňuje na autizmus

autizmus

Slovensko 2. apríla 2017 – Autizmus je celoživotná porucha vývinu, ktorú charakterizujú nedostatky v oblasti komunikácie, sociálnej interakcie a predstavivosti. Tieto problémy sú spojené s poruchami verbálnej reči a majú za následok, že autisti sa dlhé desaťročia nachádzali na okraji spoločnosti. Deti trpiace autizmom potrebujú špeciálne vzdelávanie a starostlivú celoživotnú výchovu.Pre komunikáciu o autizme je modrá farba. Touto farbou bude redakcia www.liptovmagazin.eu vyznačovať 2. apríla svoje spravodajské texty a tým sa pripojí k celosvetovej kampani.

Na Liptove zistili vírus chrípky B

Liptov 30. marca 2017 – V regióne Liptova postupne ubúda prípadov akútnych respiračných ochorení a chrípky (AROaCH). Najviacej sa ich vyskytuje u detí vo veku do päť rokov. Vyplýva to z informácií Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši.

Nemocnice hospodárili vyrovnane aj v minulom roku

Žilina 22. marec 2017 Za rok 2016 zaznamenali nemocnice v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja opäť pozitívny výsledok hospodárenia, ktorý bol vo výške 656-tisíc eur. „V posledných rokoch hospodária naše nemocnice stabilne a vyrovnane a podarilo sa nám začať významný proces ich modernizácie. Keď sme ich preberali od štátu, boli vo veľmi zlom stave. Dnes otvárame nové oddelenia, špičkové operačné sály a budujeme moderné urgentné príjmy. Je to veľký posun v skvalitňovaní zdravotnej starostlivosti a aj vďaka úspešnému hospodáreniu nemocníc môžeme pokračovať v ich obnove a rozvoji,“ zdôraznil žilinský vicežupan Jozef Štrba. V minulom roku podľa jeho slov využili nemocnice 4,3 mil. eur z kapitálových výdavkov krajského rozpočtu. „Od roku 2003 sme tak do zdravotníctva v Žilinskom kraji investovali už viac ako 36,8 mil. eur,“ doplnil J. Štrba.