Pohár ružomberského primátora získali tanečníci z Liptova

Ružomberok 24. septembra 2017 – Medzinárodná tanečná súťaž Ružomberok open a o Pohár primátora mesta Ružomberok uskutočnila sa v sobotu 23. septembra 2017 v ŠH Koniareň v Ružomberku. Zúčastnilo sa jej približne 160 tanečných párov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a z Ukrajiny v štandardných a latinsko – amerických tancoch. Tento ročník j bol More »

 

Category Archives: Zdravotnícke zariadenia

Na Liptove zistili vírus chrípky B

Liptov 30. marca 2017 – V regióne Liptova postupne ubúda prípadov akútnych respiračných ochorení a chrípky (AROaCH). Najviacej sa ich vyskytuje u detí vo veku do päť rokov. Vyplýva to z informácií Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši.

Nemocnice hospodárili vyrovnane aj v minulom roku

Žilina 22. marec 2017 Za rok 2016 zaznamenali nemocnice v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja opäť pozitívny výsledok hospodárenia, ktorý bol vo výške 656-tisíc eur. „V posledných rokoch hospodária naše nemocnice stabilne a vyrovnane a podarilo sa nám začať významný proces ich modernizácie. Keď sme ich preberali od štátu, boli vo veľmi zlom stave. Dnes otvárame nové oddelenia, špičkové operačné sály a budujeme moderné urgentné príjmy. Je to veľký posun v skvalitňovaní zdravotnej starostlivosti a aj vďaka úspešnému hospodáreniu nemocníc môžeme pokračovať v ich obnove a rozvoji,“ zdôraznil žilinský vicežupan Jozef Štrba. V minulom roku podľa jeho slov využili nemocnice 4,3 mil. eur z kapitálových výdavkov krajského rozpočtu. „Od roku 2003 sme tak do zdravotníctva v Žilinskom kraji investovali už viac ako 36,8 mil. eur,“ doplnil J. Štrba.

V ružomberskej nemocnici majú nedostatok krvi

krv-darovanie

Ružomberok 21. februára 2017 – Nedostatok krvi má v týchto dňom Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) v Ružomberku. Preto sa obracia na darcov krvi o pomoc. Chybujú im predevošetkým krvné skupiny:: A Rh pozitív a 0 Rh negatív.

Policajti prídu darovať krv do ružomberskej nemocnice

krv-darovanie

krv-darovanie

Ružomberok 19. decembra 2016 – O zložitej situácii s krvou v Ústrednej vojenskej nemocnici – FN  (ÚVN FN) v Ružomberku  vás  informovali už viackrát.

 „V lete sme takmer každý týždeň posielali do médií urgentné výzvy pre darcov. Blížia sa však vianočné sviatky, ktoré so sebou prinášajú vysoké riziko potreby krvných jednotiek (začiatok lyžiarskej sezóny, množstvo turistov v regióne, zvýšený počet úrazov…). Práve cez sviatky však každoročne vzniká takzvané „darcovské okno“, počas ktorého naši hematológovia evidujú znížený počet darcov,“ uviedla hovorkyňa ÚVN – FN Petra Dišková.

Dobudovanie urgentného príjmu v Liptovskej nemocnici

prístavba nemocnice v l. mikuláši

prístavba nemocnice
v l. mikuláši

Liptovský Mikuláš 17. novembra 2016 Dobudovanie urgentného príjmu v Liptovskej nemocnici v Liptovskom Mikuláši  je prioritou Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). Konštatoval to počas kontrolného dňa, ktorý sa uskutočnil 16. novembra.

Riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Anna Majbíková zdôraznila, že technika bude spĺňať prísne európske normy a parametre. „Vzniknú tu úplne nové jednotky úrazovej starostlivosti, všeobecnej urgentnej starostlivosti, samozrejmosťou budú odborné ambulancie a ďalšie nevyhnutné priestory,“ opísala A. Majbíková.

Naliehavá výzva pre darcov krvi

krv-darovanie

krv-darovanie

Ružomberok 25. októbra 2016 – S naliehavou výzvou na darcov krvi krvných skupin : O Rh pozitív , O  Rh pozitív a A Rh pozitív, sa obracia Ústredná vojenská nemocnica – Fakultná nemocnica (ÚVN FN) Ružomberok. Uvedené krvné skupiny má nemocnica nedostatok. Darovať krv je možne každý pracovný deň , až do piatka 28. októbra  od 7. 00 do 10. 00 h. Informovala hovorkyňa ÚVN – FN Petra Dišková.

Škúlenie detí bude diagnostikovať nový prístroj v nemocnici

Ružomberok 14. októbra 2016 – Riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Ing. Martin Kultan  slávnostne odovzdal dňa 14. októbra Očnej klinike Ústrednej vojenskej nemocnice Ružomberok – FN (ÚVN SNP) prístroj Synoptofor. Zdravotná poisťovňa Dôvera darovala ÚVN SNP Ružomberok – FN finančné prostriedky na zakúpenie tohto prístroja, za umiestnenie sa na prvom mieste  v prieskume a hodnotení pacientov všetkých fakultných nemocníc na Slovensku za rok 2015.

Vylepšia vybavenie na očnej klinike v Ružomberku

oci-indexRužomberok 13. októbra 2016 – Prístroja Synoptofor  slávnostne odovzdajú  v piatok 14. októbra o 11. 00 h v priestoroch Očnej kliniky Ústrednej vojenskej nemocnice Ružomberok – FN.Finančné prostriedky na zakúpenie prístroja Synoptofor darovala ÚVN SNP Ružomberok – FN zdravotná poisťovňa Dôvera za umiestnenie sa na prvom mieste  v prieskume a hodnotení pacientov všetkých fakultných nemocníc na Slovensku za rok 2015.

V ružomberskej vojenskej nemocnici majú nedostatok krvi

krv-darovanie

krv-darovanie

Ružomberok 5. októbra 2016 – S nedostatkom krvi naďalej zápasí Ústredná vojenská nemocnica SNP – Fakultná nemocnica (ÚVN SNP FN )v Ružomberku.  Znovu sa obracia o pomoc na darcov.

Zmena odberového dňa krvi vo vojenskej nemocnici

krv-darovanie

krv-darovanie

Ružomberok 12. septembra 2016 – Situácia s krvou v Ústrednej vojenskej nemocnici – Fakultnej nemocnici (ÚVN FN) v Ružomberku je po letných mesiacoch aj naďalej kritická. Preto je pre ňu dôležitý každý jeden deň, kedy darcovia môžu prísť darovať krv.