Pohár ružomberského primátora získali tanečníci z Liptova

Ružomberok 24. septembra 2017 – Medzinárodná tanečná súťaž Ružomberok open a o Pohár primátora mesta Ružomberok uskutočnila sa v sobotu 23. septembra 2017 v ŠH Koniareň v Ružomberku. Zúčastnilo sa jej približne 160 tanečných párov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a z Ukrajiny v štandardných a latinsko – amerických tancoch. Tento ročník j bol More »

 

Liptovskomikulášski vodári na druhom a siedmom mieste

vodári

vodári

Košice/Liptovský Mikuláš 14. septembra 2016 – Na tridsiatom treťom ročníku Celoslovenskej súťaže zručnosti vodárenských pracovníkov v Košiciach sa zúčastnili aj súťažiaci z Liptovskej vodárenskej spoločnosti, a. s., Liptovský Mikuláš. Napriek veľkej snahe umiestniť sa v prvej trojke, mali Liptáci už na začiatku súťaže smolu, ale „nezlomila“ ich. Súťažiaci z desiatich vodárenských spoločností na Slovensku, ktoré postúpili do súťaže podľa výsledkov minulého ročníka,  absolvovali na 33. ročníku Celoslovenskej súťaže zručnosti vodárenských pracovníkov dve hlavné súťažné disciplíny. Prvou bola montáž a oprava vodovodného potrubia s použitím tradičných a nových technologických postupov vrátane montáže vodovodných prípojok. Za Liptovskú vodárenskú spoločnosť, a. s., (LVS) v tejto disciplíne súťažili Milan Žiška a Tomáš Majerčík.

Druhou disciplínou bolo vytyčovanie trasy vodovodného potrubia a jeho súčastí, vyhľadávanie a vytyčovanie porúch na vodovodnom potrubí. Hľadačmi z LVS v tejto disciplíne boli Ing. Peter Čellár a Pavel Debnár.

Mimosúťažnými disciplínami boli Enigma a súťaž zručnosti stavebných strojníkov. V rámci disciplíny Enigma mali súťažiaci vyhľadať v rámci meraného úseku skryté úniky vody, určiť presnú polohu každého z nich a odhaliť prípadné nehomogenity na sieti v stanovenom časovom limite.

V súťaži zručnosti stavebných strojníkov išlo o preverenie zručnosti strojníkov kopacích mechanizmov v ovládaní motoriky prednej nakladacej lyžice a zadnej podkopovej lopaty rýpadla v simulovaných súťažných disciplínach. V praxi to má vplyv na kvalitu a produktivitu práce vodárenských spoločností pri odstraňovaní porúch aj výstavbe vodovodov a kanalizácií.  LVS zastupoval Jozef Krčmárek.

Milan Žiška a Tomáš Majerčík mali pri montáži a oprave vodovodného potrubia smolu, pretože im praskla rúra. To ich stálo približne dvadsať až tridsať minút zdržania. Hoci s takým niečím nerátali a vedeli, že na popredné umiestnenia môžu zabudnúť, nezlomilo ich to a pokračovali v práci tak rýchlo a kvalitne, ako sa v takej situácii dalo.  Napokon skončili na siedmom mieste.

Z liptovskomikulášskych vodárov dosiahol výborný výsledok v disciplíne Enigma hľadač Ing. Peter Čellár, ktorý sa umiestnil na druhom mieste.

Treba pripomenúť, že počas súťaže bolo mimoriadne teplo, čo malo určite vplyv na výkony súťažiacich. Jeden z konkurenčného družstva dokonca skolaboval. Napriek všetkému však vynaložili všetku zručnosť, šikovnosť a sily, aby získali čo najlepšie umiestnenie.  Vedenie vodárenskej spoločnosti súťažiacim vyjadruje poďakovanie za účasť aj umiestnenie v súťaži.

 

 

 

Texty pod foto:

súťaž zručnosti_vodári, resp. súťaž zručnosti_disciplína A

Milan Žiška (vľavo) a Tomáš Majerčík sa museli popasovať s problémom, keď im praskla rúra. Stálo ich to takmer pol hodiny času navyše.

súťaž zručnosti_hľadači

Ing. Peter Čellár  (vpravo) a Pavel Debnár pred svojou súťažnou disciplínou. Peter Čellár sa v nej umiestnil na druhom mieste.

 

súťaž zručnosti_stavebný strojník

Súťažiacich boli povzbudiť aj generálny riaditeľ LVS Ing. Marián Lesanský (vľavo) a výrobný riaditeľ LVS Ing. Tomáš Benikovský (vpravo). Na fotografii s Jozefom Krčmárekom po jeho absolvovaní súťaže zručnosti stavebných strojníkov.

Foto: archív LVS

Mgr. Eva Petranová, referentka pre vnútornú a externú komunikáciu

Liptovská vodárenská spoločnosť, a. s.

(red)