Pohár ružomberského primátora získali tanečníci z Liptova

Ružomberok 24. septembra 2017 – Medzinárodná tanečná súťaž Ružomberok open a o Pohár primátora mesta Ružomberok uskutočnila sa v sobotu 23. septembra 2017 v ŠH Koniareň v Ružomberku. Zúčastnilo sa jej približne 160 tanečných párov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a z Ukrajiny v štandardných a latinsko – amerických tancoch. Tento ročník j bol More »

 

Najväčší prevádzkovateľ vlekov a lanoviek na Slovensku hodnotil zimnú sezónu

laviny_pocasie

zima_hory

Demänovská Dolina 21. apríl 2016 – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zverejnila hlavné ukazovatele zimnej sezóny 2015/16 v strediskách TMR. TMR zverejnilo hlavné ukazovatele doterajšej zimnej sezóny 2015/16 – za obdobie od začiatku zimnej sezóny v novembri 2015 do 17. apríla 2016 – v porovnaní s rovnakým obdobím v predchádzajúcom roku. Porovnanie zahŕňa hotely patriace do portfólia TMR a horské strediská – Jasná Nízke Tatry, Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso, Szczyrkowski Ośrodek Narciarski (SON) v Poľsku a zo zábavných parkov Aquapark Tatralandia. Hodnotenie nezahŕňa Sliezsky zábavný park, ktorý bol cez zimnú sezónu uzatvorený.

Hlavné údaje:

  • Celkové tržby sa za zimnú sezónu medziročne zlepšili o +5,5%
  • V Horských strediskách návštevnosť, meraná počtom lyžiarskych osobodní, za porovnávané obdobie vzrástla o +7,1%
  • V Zábavných parkoch sa počet návštevníkov za dané obdobie medziročné znížil o -5,1%
  • V segmente Hotely sa obsadenosť zvýšila vo váženom priemere o +2,8 percentuálnych bodov a priemerná denná cena až o +4,4%
  • Tržby z predaja skipasov za dané obdobie stúpli o +1,6%
  • Tržby segmentu Zábavné parky sa zvýšili o +6,1%
  • Tržby hotelov medziročne stúpli o +6,4%
  • Tržby v reštauračných zariadeniach narástli o +12,9% a v športových službách a obchodoch o +19,6%

 

K priebežným výsledkom sezóny sa CEO TMR Bohuš Hlavatý vyjadril nasledovne: „Napriek tomu, že sme opäť prežili jednu z tých teplejších a suchších zím, môžeme ju hodnotiť ako úspešnú. Teší nás skutočnosť, že našich klientov neodradilo počasie a dovolenku a oddych trávili v tatranskom prostredí. Veľkou mierou k tomu prispeli výhodné ponuky pre klientov v programe Gopass, zvýšenie počtu klientov so sezónnym lístkom a hlavne naša orientácia na kvalitu poskytovaných služieb nielen na svahu, ale aj v gastronómii a ubytovaní, čo potvrdili signifikantné nárasty v týchto segmentoch. Okrem toho nárastom pomohli aj eventy organizované v našich strediskách ako Ľadový dóm na Hrebienku alebo mimoriadne úspešný Svetový pohár žien, ktorý sa po 32 rokoch podarilo zorganizovať v Jasnej“. 

Zuzana Fabaninová TMR