Vedecké kaviarne v múzeu

Liptovský Mikuláš 25. septembra 2017 – Cyklus prednášok  o histórii a osobnostiach v Liptovskom Mikuláši pripravilo tamojšie Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. „V prvej prednáške, ktorá sa uskutoční 27. septembra o 16. 00 h, z našej tohtoročnej série Vedeckých kaviarní Vám historik nášho mestského múzea Miroslav Nemec porozpráva o liptovskom stoličnom práve v 18. More »

 

Otvorili festival pantomímy na Liptove

PAN 2016

PAN 2016

Liptovský Mikuláš 24. novembra 2016 – Celoslovenský festival pantomímy PAN 2016 uskutočňuje sa od 23. novembra v Liptovskom Mikuláši. Prvé dojmy z podujatia nám poskytol Miroslav Kasprzyk, hlavný organizátor sviatku mímov.

„Ďakujeme PANe za prvý nádherný Deň, ktorý bol pre mnohých už druhý, lebo šikovným Umenia aj viac času dopraje 🙂 Úprimne a čestne Vyhlasujeme PAN 23 ročník za slávnostne otvorený a mesto Liptovský Mikuláš je aktuálne Hlavným mestom slovenskej pantomímy.

ZVÍTANIA A STRETANIA, boli úprimno búrlivo radostné a Tí čo prišli Prvýx asi nechápali, ale – PAN nepochopíš, PAN treba zašiť. Najmladšia účastníčka z Prahy má 1 aj kúsok roka a prišli aj radostníci , ktorý sú tu aj po 20ty krát,či viac 🙂
🙂 Spoločné tradičné javiskové sedenie, fotenie a príprava s delením, mali presne ten rodinný charakter, ktorý sa nedá iným opisuvať a tlmočiť… Veľký umelecký stisk na najkrajších fotografiách roka a festivalu – nám dal pocítiť, že v Umení – Dobrý človek nikdy nie je sám 🙂 Cez 350 ľudí v 17tich dielňach a 19 lektorov + Priatelia z HOUSTNU a DK, makajú v pozadí a usmievajú sa 🙂 prosím – ak je všetko ok, alebo lepšie, potľapkajte ich postískajte:-) Zaslúžia si 🙂 POKLONA VELIKÁ – VÁM – Vy všetci čo Ste prišli, neľutujúc ničoho – účastníci, priatelia, osvietení vedúci a radostná umelecká mlaď… Tak vera a po učení zábava – ale vlastne pokračuje výučba, lebo aj pozeraním sa učíme 🙂 Veľká MIMshow sa niesla v duchu-Radšej sa 5x zasmiať ako 1x nevidieť… a kto ostal doma – nach plače do stroma… AGA ZAGA potešila ucho a nejedno oko potešilo, aj Slobodné oťapenie a atď… 🙂 Priatelia zo zahraničia do polnoci pátrali po správnom preklade „oťapenie“ pri neskorej večeri 66 🙂 ĎAKUJEME 🙂 Pokračujeme 🙂 Zajtra celý deň dielne a večer opäť Umenie z Prahy – čo nám pripravila HAMU? Ja som zvedavý… určite tam budem 🙂 rád sa učím 🙂 Jáj a príde aj kávm od Aurelicov… ĎAKUJEME

(red)