Pohár ružomberského primátora získali tanečníci z Liptova

Ružomberok 24. septembra 2017 – Medzinárodná tanečná súťaž Ružomberok open a o Pohár primátora mesta Ružomberok uskutočnila sa v sobotu 23. septembra 2017 v ŠH Koniareň v Ružomberku. Zúčastnilo sa jej približne 160 tanečných párov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a z Ukrajiny v štandardných a latinsko – amerických tancoch. Tento ročník j bol More »

 

Skvelá myšlienka Martina Cibáka podporí detský šport

_Martin Cibák_,%20transparent

hokej

Liptovský Mikuláš 15. júna 2016 – Zimný štadión Liptovský Mikuláš. Minulý víkend sa Martin Cibák rozhodol priniesť trochu pochopenia medzi fanúšikov a rodičov Hokejových Talentov Liptovský Mikuláš a združením Hokejové Talenty ako takým a to vytvorením veľkoplošného transparentu, kde vysvetľuje hlavné princípy Hokejových Talentov.

Nápad vytvoriť akési pätoro prikázaní Hokejových Talentov dostal hokejista Martin Cibák. „Myšlienka vznikala po rodičovských združeniach, ktoré som prešiel a videl som, že veľký problém sme mali v komunikácii s rodičmi, kde im chýbali informácie a hlavne kódex a filozofia myslenia zmeny čo chceme vytvoriť.“

Transparent obsahuje 5 bodov, ktoré patria medzi hlavné princípy Hokejových Talentov a samotný kontakt na Martina Cibáka, kde sa v prípade nejasností môžu rodičia ale aj hráči obrátiť. Niekedy od detí čakáme viac ako by sme mali a preto Martin Cibák tvrdí:

  1. Nezabúdajte sú to len deti. – deti sa stále len učia a preto treba na to brať ohľad.
  2. Hokej je len hra. – o nič dôležité nejde, len sa zabaviť a naučiť niečo nové.
  3. Rodičia povzbudzujú všetky deti. – deti sa určite cítia lepšie keď vidia podporu.
  4. Rozhodcovia sú tiež len ľudia. – všetci sme len ľudia a každý robí chyby.
  5. Vy ani Vaše dieťa nehráte za Blackhawks. – teraz nie, ale časom môže.

Martin sa k forme ako zjednotiť princípy pre hokejové talenty dostal náhodou ale v pravý čas. „Podobný kódex som pred časom dostal do emailu, keď nám ho poslala v angličtine naša trénerka, ktorá niečo podobné videla a odfotila v Kanade. Vtedy mi napadlo, že toto je tá správna cesta cesta. Ja som ho už len preložil a upravil podľa môjho pocitu.“ dodal Martin Cibák.

Na záver ešte Martin Cibák odkazuje nie len malým hokejistom ale všetkým športovcom: „Ja, ako profesionálny hokejista som vždy bral hokej vážne. Lenže všetkého veľa škodí, nesmiete to preháňať a obzvlášť u malých detí,  keď v nich môžete vybudovať dobré návyky. Sám som to zažil a som rád, že teraz môžem tomu dávať ten správny smer a vychovávať hokejovú mládež, ktorá sa uplatní nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. To je cieľ Hokejových Talentov, budovať kvalitné zázemie pre rozvoj detí už od nízkeho veku.“

Podobné myšlienky a pravidlá by sa zrejme nestratili ani na ďalších nie len hokejových ale aj iných športových štadiónoch.

Karaska Ľubomír
PR Hokejové Talenty
pr@hokejovetalenty.sk

 

FB odkaz: https://www.facebook.com/hokejovetalentyliptova/photos/a.389241781118778.83600.222742164435408/1107037016005914/?type=3&theater

Web odkaz:

https://www.hokejovetalenty.sk/skvela-myslienka-v-podani-martina-cibaka/

red