Pohár ružomberského primátora získali tanečníci z Liptova

Ružomberok 24. septembra 2017 – Medzinárodná tanečná súťaž Ružomberok open a o Pohár primátora mesta Ružomberok uskutočnila sa v sobotu 23. septembra 2017 v ŠH Koniareň v Ružomberku. Zúčastnilo sa jej približne 160 tanečných párov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a z Ukrajiny v štandardných a latinsko – amerických tancoch. Tento ročník j bol More »

 

Úspešný šachový funkcionár Marek Zelnický

marek zelnicky

marek zelnicky

Ružomberok 19. novembra 2016 -Úspešným ružomberským a slovenských šachovým funkcionárom je Marek Zelnický (nar. 9.7.1986) Od roku 2007 je funkcionár Šachového klubu  (ŠK) Ružomberok. Za 10 rokov pôsobenia v klube a vo svojom mladom veku zorganizoval turnaje, ktoré stanovili latku šachových podujatí na Slovensku.

Vďaka jeho pracovitosti sa na Slovensku opäť začali organizovať významné medzinárodné podujatia. Všetko odštartoval turnaj Majstrovstiev SR v RAPID šachu dospelých v roku 2007, kedy toto podujatie bolo jedným z najmasovejších na Slovensku. Nasledovali podujatia Majstrovstvá SR mládeže a od roku 2011 je Marek Zelnický považovaný za najlepšieho organizátora šachových podujatí na Slovensku. V rokoch 2011 a 2015 zorganizoval náročné a vysoko úspešné podujatia Majstrovstiev sveta IPCA /ťažko telesne postihnutých v šachu/, ktoré nasadili vysokú latku.

V 2014 v Ružomberku zorganizoval turnaj, vďaka ktorému sa Slovensko a mesto Ružomberok hrubým písmom zapísalo do pamäte a histórie šachu. Mitropa CUP – európsky pohár družstiev, niečo ako futbalová Liga majstrov – bol významným a na vysokej úrovni zorganizovaným podujatím. V roku 2012 organizoval Československú extraligu žien, ktorá bola účasťou žien a kvalitou najsilnejším ženským turnajom do tej doby na Slovensku. Od roku 2011 v Ružomberku Marek Zelnický organizuje obľúbený šachový festival CHESSFEST, ktorý je jedným z najsilnejších turnajov na Slovensku a jeho popularita siaha do celého sveta, napríklad v roku 2016, kde sa v rámci festivalu organizovali aj Majstrovstvá Európy Amatérov v šachu a online sledovanosť webe dosiahla neuveriteľných 130 000 unikátnych adries z 53 štátov sveta. Marek Zelnický zorganizoval za 10 rokov svojej nezištnej práce pre propagáciu šachu, Slovenska, kraja a mesta Ružomberok:

– 2 x Majstrovstvá sveta        /MS IPCA 2011 a 2015/

– 2 x Majstrovstvá Európy     /Mitropa CUP 2014, Majstrovstvá Európy Amatérov v šachu 2016/

– 28 x Majstrovstvá SR          /1 x MSR mládeže, 4 x MSR mládeže v RAPID, 10 x MSR družstiev v                                                  RAPID, 3 x MSR Základných škôl, 3 x MSR Stredných škôl, 4 x MSR TpaV                                          v šachu, 1 x CS Extraliga žien, 2 x MSR RAPID/

– 4 x Finále súťaží                  /finále GPX mládeže a finále turnaja priateľov Bonifáca/

– turnaje pre mládež               /turnaj priateľov Bonifáca, okresne kolá ZŠ a SŠ, turnaje GPX v                                                             Ružomberku a okolí, 14 ročníkov turnaj družstiev pre mládeže šachom                                                   proti drogám a i./

– tradičné podujatia                /19 ročníkov medzinárodného turnaja o pohár primátora mesta,                                                               posledných 9 ročníkov organizoval Marek Zelnický, 5 ročníkov IM Dušana                                             Pečnera, turnaj Pecka OPEN, IM Antona Slačku a iné/

 

Šachové podujatia pod taktovkou Mareka Zelnického majú vysokú hodnotu, kedy sa dostal šach do celoštátnych televízií Markíza, Joj, TA3 aj RTVS, taktiež aj tlačové správy uverejnili takmer všetky periodiká na Slovensku.

Záštitu nad podujatiami, ktoré zorganizoval prevzali aj štátni vrchodoví predstavitelia: Róbert Fico, Andrej Kiska, Dušan Čaplovič, Erika Jurinová, všetci primátori mesta Ružomberok, Michal Slašťan, Ján Pavlík a Igor Čombor, predseda ŽSK Juraj Blanár, predseda BSK Pavol Frešo a ďalší.

Radoslav Chilla
podpredseda ŠK Ružomberok

(red)