Aj vy môžete rozhodnúť, kto sa stane osobnosťou Žilinského kraja

Žilina 21. júl 2017 – Žilinský samosprávny kraj už po siedmykrát vyhlasuje príležitosť navrhnúť významnú osobnosť Žilinskej župy. Obyvatelia môžu do 31. augusta 2017 zasielať svoje návrhy na osoby z regiónov Orava, Kysuce, Liptov, Horné Považie a Turiec, ktoré sa veľkou mierou zaslúžili o rozvoj a prezentáciu kraja. More »

 

Category Archives: Kultúra

Aj vy môžete rozhodnúť, kto sa stane osobnosťou Žilinského kraja

ŽSK Laureáti

Žilina 21. júl 2017 Žilinský samosprávny kraj už po siedmykrát vyhlasuje príležitosť navrhnúť významnú osobnosť Žilinskej župy. Obyvatelia môžu do 31. augusta 2017 zasielať svoje návrhy na osoby z regiónov Orava, Kysuce, Liptov, Horné Považie a Turiec, ktoré sa veľkou mierou zaslúžili o rozvoj a prezentáciu kraja.

Rôzne podoby víkendu na Liptove

Lúčanské letné hry

Liptov 20. júla 2017 – Rôzne kultúrne a športové podujatia čakajú na návštevníkov a obyvateľov regiónu Liptova počas víkendu 22. a 23. júla. K nim budú patriť osla730. výročia prvej písomnej zmienky o Lúčka a

Vatra zvrchovanosti sa rozhorela v Liskovej

Vatra zvrchovanosti v Liskovej

Lisková 15. júla 2017  (Sponzorované)-Vatra zvrchovanosti sa rozhorela v piatok podvečer 14. júla v Liskovej pri Ružomberku.

Zúčastnilo sa jej okolo sto ľudí, predovšetkým členov a sympatizantov Slovenskej národnej strany (SNS), ale aj iných parlamentných politických strán.

Rôzne podoby víkendu na Liptove

Liptov 14. júla 2017 – Rôzne kultúrne a športové podujatia čakajú na návštevníkov a obyvateľov regiónu Liptova počas víkendu 15. a 16. júla. K nim budú patriť aj výstava automobilových veteránov v L. Mikuláši a dve hasičské súťaže v Liptovských Sliačoch (15. júla) a v Liskovej (16. júla).
 

Hrad Strečno bude otvorený aj počas úplnej uzávierky cesty pod Strečnom

Hrad Stečno

Žilina 14. júla 2017 – Plánovaná uzávierka cesty nesúvisí so stavebnými prácami  Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) na hradnej stene hradu Strečno, je spojená so sanačnými prácami na brale v kompetencii Ministerstva životného prostredia SR. V tejto veci, prosím, kontaktujte preto priamo Okresný úrad v Žiline.

Žalmy kráľa Dávida v synagóge v L. Mikuláši

Žalmy kráľa Dávida

Liptovský Mikuláš 14. júla 2017 – Pútavé slovo zlatého veku izraelskej poézie s hudobným projektom klaviristu a speváka Miloša Senka uvedú 15. júla v synagóge v Liptovskom Mikuláši. Program., ktorý nazvali Žalmy podľa kráľa Dávida sa začne o 16. 00 h. Vstupné: dobrovoľné.

Tancovanie pod Kriváňom

TPK

Východná 10. júla 2017 – Záujem o tradičnú kultúru v ostatných rokoch naberá na intenzite. Tanečné domy, školy ľudového tanca a hudby, móda inšpirovaná tradičným odevom, to všetko je dnes „IN“. A my sme tomu veľmi radi, pretože veríme, že sme k tomu malou kvapkou prispeli aj vďaka Tancovaniu pod Kriváňom.

Vyjadri sa umením

ZŠ Ľubela

Ľubela 8. júla 2017 -Vernisáž fotiek, ktoré vytvorili žiaci Základnej školy s materskou školou Ľubeli v rámci projektu Vyjadri sa umením, uskutočnila sa v tamojšej škole. Tento projekt má za cieľ rozvíjať umelecké schopnosti žiakov a študentov a to v oblasti fotografie a literárnej prípravy na film.

Liptovfest s novinkami

Liptovfest

Liptovský Mikuláš 4. júla 2017 –  Na Liptov sa uprostred leta určite oplatí zájsť. Festival zábavy, dobrého jedla a zážitkov bude na Liptove už po tretí raz a to 21. a 22. júla 2017.

Zábavné leto v L. Mikuláši

 

Mikuláš – program

Liptovský Mikuláš 2. júla 2017 – Letné kino, otvorené javisko, animačný program, deň pre deti, tanečná či barmanská šou. To je len stručná ochutnávka toho, čo radnica pre Mikulášanov a návštevníkov mesta pripravila počas tohtoročných letných prázdnin.