Tip na výlet: Svadobný veľtrh v Tatrách – inšpirácia pre páry, ktoré plánujú svadbu

Tatranská Lomnica 24. február 2017 – V historických priestoroch Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici sa 25. februára uskutoční I. ročník Svadobného veľtrhu v Tatrách, kde sa predstaví 24 vystavovateľov, ktorí ponúknu návštevníkom inšpiráciu s aktuálnymi svadobnými novinkami a trendmi. Nebude chýbať prezentácia svadobných šiat, oznámení, doplnkov, dekorácii, šperkov, pánskej módy a vystavovatelia poradia aj pri výbere kozmetiky, či svadobného účesu.  More »

 

Category Archives: Kultúra

Tip na výlet: Svadobný veľtrh v Tatrách – inšpirácia pre páry, ktoré plánujú svadbu

Tatranská Lomnica 24. február 2017 – V historických priestoroch Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici sa 25. februára uskutoční I. ročník Svadobného veľtrhu v Tatrách, kde sa predstaví 24 vystavovateľov, ktorí ponúknu návštevníkom inšpiráciu s aktuálnymi svadobnými novinkami a trendmi. Nebude chýbať prezentácia svadobných šiat, oznámení, doplnkov, dekorácii, šperkov, pánskej módy a vystavovatelia poradia aj pri výbere kozmetiky, či svadobného účesu. 

Prírodné terapeutické esencie

prírodné esencie

Litovský Mikuláš 24. februára 2017 – Seminár nazvaný Prírodné terapeutické esencie uskutoční sa v piatok 24. februára v priestoroch Fun fabrik na Kamennom poli v Liptovskom Mikuláši od 17. 00 do 19. 00 . Príďte si intuitívne namiešať svoj vlastný parfém z unikátnych esenciálnych olejov a tak prevoňať seba i svet dookola.

Spojazdnia Považskú úzkorozchodnú lesnú železnicu

železncia Pribylina

Pribylina 23. februára 2017 – V  rámci programu európskych projektov slovensko-poľskej spolupráce schválil monitorovací výbor INTERREG štyri podané žiadosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK).  Župa získa milión eur na rekonštrukciu hospodárskej budovy Budatínskeho hradu, viac ako 360-tisíc eur na obnovu unikátnej železničky v areáli Múzea Liptovskej dediny v Pribyline a takmer 780-tisíc eur do rozvoja Oravského hradu.

Koncert venovaný majstrovi Fullovi

koncert Fulla

Ružomberok 20. februára 2017 – Základná umelecká škola Ľ. Fullu v Ružomberku vás pozýva na koncert učiteľov venovaný 115. výročiu narodenia maliara, grafika a ilustrátora Ľ. Fullu. Koncert bude sprevádzaný aj výstavou žiakov i pedagógov výtvarného odboru ZUŠ Ľ. Fullu.

Koncert sa uskutoční 21. februára o 17. 00 h v ružomberskej synagóge. V roku 2009 bol  ZUŠ udelený čestný názov po slávnom slovenskom maliarovi, rodákovi z Ružomberka.

Gorazdovo výtvarné Námestovo

Gorazdovo výtvarné Námestovo

Námestovo 18. februára (TK KBS)  – Mesto Námestovo, Národné osvetové centrum a Spoločnosť Svätého Gorazda vyhlasujú v spolupráci s Domom kultúry, Rímskokatolíckym farským úradom a Cirkevnou základnou školou sv. Gorazda v Námestove, Maticou slovenskou, Radou KBS pre vedu, vzdelanie a kultúru, Cyrilometodskou spoločnosťou a Spolkom sv. Vojtecha v Trnave dvanásty ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže Gorazdovo výtvarné Námestovo. Súťažné práce je potrebné poslať do 13.mája 2017 (vrátane) na adresu: Dom kultúry v Námestove, Štefánikova 208/7, 029 01 Námestovo.

Hudobná skupina Horkýže Slíže príde medzi lyžiarov do Jasnej

Horkýže slýže

Jasná 18. februára 2017 – Každoročná klasika nás čaká už túto sobotu 18. februára v Happy END Jasná! Skvelé Horkýže Slíže prichádzajú do Jasnej, aby vytvorili tú najlepšiu atmosféru! Po koncerte pokračujeme afterpárty s EAST LUKE! Posledné predpredajové lístky nájdeš na www.gopass.sk, potom už lístky len na mieste v klube od 21.00 h.

reštaurácia sa nachádza medzi nástupnými stanicami lanoviek B3 Biela Púť – Jasná a A3 Grand – Brhliská, v blízkostí parkovísk P1 a P2.

.

Rôzne podoby víkendu na Liptove

Liptov 17. februára 2017 – Rôzne športové a kultúrne podujatia čakajú na obyvateľov a návštevníkov regiónu Liptova počas víkendu 18. a 19. februára.  Podujatia sme rozdelili podľa liptovských okresov. Fašinagové bursy uskutočnia sa v sobotu 18. februára v Bodiciach, v Stankovanoch, v Ploštíne, v Liptovskej Ondrašovej. V Iľanove a vo Valaskej Dubovej pripravili na sobotu tradičnú zabíjačku,
 

Ojedinelý kultúrny projekt Janovačka

Janovačka

Liptovský Mikuláš 16. februára 201ý – JÁNOVAČKA je umelecký program, ktorý spojil interpretov a tvorcov folklórneho súboru Váh, spevácku skupinu Čriepky, TK Jessy a Liptovské divadlo tanca do spoločného projektu, čo je predpoklad k netradičnému javiskovému spracovaniu tradičnej kultúry. Jadrom programu sú obradové tradície spojené so sviatkom Jána, ktorý mal v minulosti v živote našich predkov magický význam.

Ocenenie pre brigádneho generála J. Iľanovského a Ploštín Pank

generál Iľanovský

Liptovský Mikuláš 16. februára – Najvyššie ocenenie v rámci mesta dnes jednohlasne schválili poslanci na zasadnutí zastupiteľstva brigádnemu generálovi vo výslužbe Jánovi Iľanovskému. „Čestné občianstvo mesta Liptovský Mikuláš mu prislúcha za aktívnu činnosť a udržiavanie tradícií, ktoré je nevyhnutné v dnešnom svete pôsobenia extrémistických skupín,“ povedal primátor Ján Blcháč.

Aj podľa zástupcu primátora a súčasne štátneho tajomníka ministerstva vnútra Rudolfa Urbanoviča je ocenenie v súčasnosti dokonca aktuálne. „Ten extrémizmus je skutočne veľký, ocenenie tohto vzácneho človeka by malo byť mementom pre súčasnú dobu a pán Iľanovský je v našom meste doslova symbolom boja proti extrémizmu z minulosti, bojoval totiž proti fašizmu a toto je jeho odkaz, aby sme si aj my zapamätali, s čím bojoval v období druhej svetovej vojny,“ uviedol Urbanovič.

Folklórny súbor Zemplín sa predstaví v L. Mikuláši

FS Zemplín

Liptovský Mikuláš 15. februára 2017 – Rezké rytmy, temperament a dobrá zábava zo Zemplína naplní 16. februára veľkú sálu Domu kultúry v Liptovskom Mikuláši. Od 17. 00 h predstaví sa tam folklórny súbor Zemplnín z partnerského mesta Michaloviec. Vstupné je zadarmo.