Mesto vydalo pôsobivý nástenný kalendár

Ružomberok 5. januára 2017 – Po dvojročnej prestávke sa radnica znovu vrátila k tradícii tlačenia mestských nástenných kalendárov. „Je potrebné zachovávať si takéto dobré tradície, ktoré nám pomáhajú správne sa orientovať v čase, mať plnosť životného pocitu a zmierniť tempo života,“ poznamenal primátor Igor Čombor. Pôsobivý mestský kalendár na rok 2017 znázorňuje hlavné dominanty mesta ako budovu historickej More »

 

Category Archives: Kultúra

Mesto vydalo pôsobivý nástenný kalendár

kalendár ružomberok

Ružomberok 5. januára 2017 – Po dvojročnej prestávke sa radnica znovu vrátila k tradícii tlačenia mestských nástenných kalendárov. „Je potrebné zachovávať si takéto dobré tradície, ktoré nám pomáhajú správne sa orientovať v čase, mať plnosť životného pocitu a zmierniť tempo života,“ poznamenal primátor Igor Čombor.

Pôsobivý mestský kalendár na rok 2017 znázorňuje hlavné dominanty mesta ako budovu historickej radnice, synagógu, Univerzitnú knižnicu KU, Mauzóleum A. Hlinku, Kultúrny dom A. Hlinku či balustrády. „Okrem toho je doplnený fotografiami centier turizmu ako Vlkolínec, Hrabovo, Čutkovo, a samozrejme Malinô Brdo či Smrekovica,“ povedal autor grafického dizajnu Jaroslav Maga z mestského úradu.

Rok Liptovskej stolice

mikuláš

Liptovský Mikuláš 3. januára 2016 – V roku 1677 sa začal 30-ročný proces, ktorého výsledkom bolo, že sídlom stolice sa stal Liptovský Mikuláš. Radnica v tejto súvislosti rozbieha projekt Rok Liptovskej stolice

„Počas najbližších 365 dní sme pre širokú verejnosť aj návštevníkov mesta pripravili mnoho nosných a doplnkových podujatí, o ktorých budeme priebežne informovať. Projekt bude zameraný na prezentáciu udalostí a osobností Liptova, ktoré pôsobili nielen v rámci stolice, ale aj mimo územia Slovenska,“ konštatovala Dana Guráňová z mikulášskej radnice. K Roku Liptovskej stolice budú spracované aj propagačné materiály a vytvorené logo.

Novoročný ohňostroj pohltila hmla

nový rok liptovské sliače

Liptovské Sliače 1. januára 2017 – Silvestrovské oslavy uskutočnili sa aj v najväčšej liptovskej obci v Liptovských Sliačoch. Vlani boli na námestí pred farským kostolom v Strednom Sliači. Tohto roku ich posunuli na iné miesto. Boli na parkovisku pri futbalovom ihrisku 1. OFC.

Silvestrovské oslavy začali sa o 22. 00 h, ale na parkovisku bolo vtedy len niekoľko ľudí. Zohrievali sa pri dvoch ohniskách a teplo im dodávala aj punč, ktorý bezplatne poskytla obec L. Sliače. Navaril ho poslanec obecného zastupiteľstva Miroslav Hanula. Približne o 23. 30 h bolo už na parkovisku oveľa živšie. Spočiatku mal starosta L. Sliačov Milan Frič, že či príde aspoň toľko ľudí ako vlani. Najskôr tomu  nič nenasvedčovalo. Organizátori boli optimisti, aj keď spočiatku si mysleli, že nový rok v L. Sliačoch privíta spoločne len malá hŕstka ľudí. 

Silvestrovské oslavy v najväčšej liptovskej obci

 

silvester sliače

Liptovské Sliače  31. decembra 2016 – Silvestrovské oslavy uskutočnia sa aj v najväčšej liptovskej obci v Liptovských Sliačoch. Vlani boli na námestí pred farským kostolom v Strednom Sliači. Tohto roku ich posunuli na iné miesto. Budú na parkovisku pri futbalovom ihrisku 1. OFC. Začnú sa o 22. 00 h a potrvajú asi do 2. 00 h.

Vítanie nového roka bude pod taktovkou  Obecného úradu v L. Sliačoch v spolupráci s futbalovým klubom.  Pre účastníkov osláv je pripravený punč.

Rôzne podoby Silvestra a Nového roka na Liptove

Silvester

Liptov 30. decembra 2016 – Rôzne podoby budú mať posledné hodiny Silvestra a Nového roka na Liptove. Ponúkame vám prehľad podujatí na sklonku roka a na začiatku nového roka 2017.

Živý betlehem v Liptovských Sliačoch

živý betlehem v Liptovských Sliačoch

Liptovské Sliače 25. decembra 2016 – Narodenie Ježiška sprítomnil 25. decembra v Liptovských Sliačoch živý betlehem.Pre zlé počasie sa scénické pásmo neuskutočnilo pred kostolom pri betleheme s postavičkami v nadživotnej veľkosti, ale v kostole po svätej predpoludňajšej omši. Fotogaléria tu: Živý betlehem

Veselé a šťastlivé Vianoce

vianoce

Vianoce

Veselé a šťastlivé Vianoce Vám želá redakcia www.liptovmagazin.eu a občianske združenie InfoLiptov

(red)

Vianočnú atmosféru môžete zažiť na rôznych podujatiach na Liptove

betlehem_sliace _sliacancek_sliacania

betlehem_sliace
_sliacancek_sliacania

Liptov 23. decembra 2016  – Vianočnú atmosféru môžete zažiť na rôznych podujatiach, ktoré sa uskutočnia v dňoch 24. až 26 decembra v regióne Liptova.

História spracovania dreva v Liptove

Histŕoria spracovania dreva v Liptove

Histŕoria spracovania dreva
v Liptove

Liptovský Mikuláš 20. decembra 2016 – Publikáciu História spracovania dreva v Liptove od minulosti po súčasnosť pripravili Jozef Taraba, PhDr. Peter Vítek v spolupráci s Múzeom Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. Knihu slávnostne uvedú o života v priestoroch múzea 21. decembra o 16. 00 h.

Informoval riaditeľ Múzea Janka Kráľa v L. Mikuláši Jaroslav Hric.

(red)

Vianočné trhy s desiatkami stánkov a bohatým programom

vianočné trhy Ružomberok

vianočné trhy
Ružomberok

Ružomberok 19. decembra 2016  – Tohtoročné Vianočné trhy v Ružomberku ponúknu návštevníkom nielen takmer 40 stánkov, ale aj pestrý pripravený program, ktorý bude každý deň od pondelka 19. až do štvrtku 22. decembra.

Vianočné trhy v Ružomberku sú aj tohto roku súčasťou pravidelnej unikátnej série podujatí s názvom Ružomberský adventný kalendár. Trhy v centre mesta pri hoteli Kultúra pripravila mestská spoločnosť Kultúrny dom Andreja Hlinku (KDAH). Hlavným partnerom je Mesto Ružomberok.

„Na tohtoročných trhoch bude oproti minulému roku viac remeselníkov. Rovnako sa návštevníci môžu tešiť aj na väčšie množstvo vianočného sortimentu, ako aj viac stánkov s občerstvením,“ povedala Dagmar Zachová z KD AH.