Návštevníkov Bačovských dní neodradilo ani vrtošivé počasie

15. júla 2019 – Malatiná sa rozlúčila s 19. ročníkom Bačovských dní. Aj keď počasie svojimi výkyvmi vytrvalo skúšalo trpezlivosť návštevníkov i organizátorov, spokojní napokon odchádzali všetci. V sobotu 13. júla sa pre nepriaznivé počasie program presunul z amfiteátra do kultúrneho domu. Divadlo Juraja Hamara prilákalo predovšetkým deti, ktoré sa schuti nasmiali na postave Gašparka a jeho výmysloch. Popoludnie pokračovalo vystúpeniami More »

 

Category Archives: Kultúra

Návštevníkov Bačovských dní neodradilo ani vrtošivé počasie

Bačovské dni

15. júla 2019 – Malatiná sa rozlúčila s 19. ročníkom Bačovských dní. Aj keď počasie svojimi výkyvmi vytrvalo skúšalo trpezlivosť návštevníkov i organizátorov, spokojní napokon odchádzali všetci. V sobotu 13. júla sa pre nepriaznivé počasie program presunul z amfiteátra do kultúrneho domu. Divadlo Juraja Hamara prilákalo predovšetkým deti, ktoré sa schuti nasmiali na postave Gašparka a jeho výmysloch. Popoludnie pokračovalo vystúpeniami domácich a pozvaných folklórnych súborov a skupín. Temperamentným tancom a spevom ho uzavrela FS Goral zo Suchej Hory. 

Medzinárodné zápolenie hasičov v L. Sliačoch

Liptovské Sliače 11. júla 2019 – Dobrovoľný hasičský zbor Liptovské Sliače a obec Liptovské Sliače Vás pozývajú na IV. ročník hasičskej súťaže s medzinárodnou účasťou O putovný pohár sliačanských hasičov.

Veľkolepá krádež v Korytnici?

Zvláštne majetkové zmeny v areály svetoznámych kúpeľov

korytnica

Korytnica – Obnoviť zašlú slávu kúpeľov v Korytnici pri Ružomberku sa pokúsil Francúz Zlatko Banovič, ktorý kúpil časť jej areálu vrátane plničky minerálnych vôd. Pred tromi rokmi tam slávnostne otvoril penzión Svätopluk, ktorý vznikol prestavaním bývalej budovy pošty. Okrem toho daroval návštevníkom Korytnice bezplatne si nabrať vodu z prameňov, ktoré zrekonštruoval na vlastné náklady.

Tvorivá dieľňa v múzeu

Tvorví dielňa
-Liptovské múzeum

Ružomberok 26. júna 2019 –  Pozývame Vás do Liptovského múzea v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) na obvyklú pondelkovú a prvú prázdninovú tvorivú dielňu pre verejnosť z  cyklu  Múzeum pre seniorov 1.7.2019v obvyklom čase – od 9.00-11.00 hod.

Vláčik Korýtko začína opäť jazdiť

Historický vláčik opäť na Liptove

Korýtko

Liptovský Mikuláš, 27. 6. 2019 – Už v sobotu 29. júna začína v Ružomberku prevádzka historického vláčika Korýtko s cyklovozňom. Jazdiť bude vo všetky prázdninové víkendy až do 1. septembra 2019, z hlavnej stanice v Ružomberku po Zápalkáreň – v blízkosti výpadovky z mesta na Donovaly. Projekt KORÝTKO VLAKOM BICYKLOM  mal minulý rok veľký úspech. Preto v novej sezóne pribúdajú vylepšenia aj tematické podujatia, ktoré poukážu na význam železničky v minulosti aj okolitú Revúcku dolinu.

Letnú sezónu v Jasnej otvoria 29. júna

Otvorenie letnej sezóny v Jasnej v znamení športu a noviniek

jasna

Liptovský Mikuláš – 26.júna 2019 –  Už v sobotu 29.júna slávnostne otvoria letnú turistickú sezónu v Jasnej. Milovníci aktívneho životného štýlu si dajú zraz v Rotunde na vrchole Chopku, odkiaľ sa pod dohľadom skúsených lektorov vydajú do blízkeho okolia. 

Juniáles v L. Sliačoch

Juniáles v Liptovských Sliačoch

Liptovské Sliače 23. júna 2019 – Tradičný juniáles uskutočnil sa 23. júna 2019 v Liptovských Sliačoch. Krojovaný sprievod divčat a chlapcov, ktorí končia školskú dochádzku, prešiel od farského kostola do Základnej školy J. Hanulu. Odtiaľ devy a mládenci spievajúc išli do Pažíť a vrátili sa pred kultúrny dom, Tam im do spevu vyhrávala ľudová hudba.

Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi

Sviatok Božiaho tela

Liptovské Sliače 20. júna 2019 – Vo štvrtok je v Katolíckej cirkvi slávnosť Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi, známy ako Božie telo. V tento deň sú veriaci povinní zúčastniť sa na svätej omši.  

Večerná svätá omša vo farskom kostole v Liptovských Sliačoch pokračovala procesiou od kostola smerom Do pažíť a späť. V sprievode boli taktiež prvopríjmajúci chlapci dievčatá, ktoré rozsievali kvietky. 

Zbrane rinčali na Podsuchej

Boje na Podsuchej

Podsuchá 18. júna 2019  (www.zijemvrk.sk) – Streľba z guľometov, kanónov, samopalov, výbuchy granátov sa rozliehali okolím celej Podsuchej. Bojové akcie uskutočňovali sa na druhej strane od hlavnej cesty, za riekou Revúcou. Stretli sa tam slovenskí vojaci, partizáni s nemeckými fašistickými vojenskými jednotkami. Fotogaléria: https://www.facebook.com/pg/Liptovske-Sliače-informácie-178491972170079/photos/?tab=album&album_id=2484143718271548

Ružomberský primátor má svojich poradcov

Zbor poradcov ružomberského primátora

Ružomberok 13. júna 2019) – Primátor mesta Ružomberok Igor Čombor zriadil k 1. 6. 2019 štyri nové poradné orgány, ktorými chce zabezpečiť transparentné a komplexné riadenie mesta. Medzi ohlásenými poradnými orgánmi sú Zbor poradcov primátora mesta, Legislatívna rada primátora, Klub primátorov mesta Ružomberok a Zbor ambasádorov mesta Ružomberok.