V Bešeňovej sa stretnú majstri v príprave prírodných peelingov z celej republiky

Bešeňová 14 .marca 2019 – Vodný park Bešeňová bude už onedlho patriť jednej z najväčších saunových udalostí roka. PEELING CUP 2019 rozhodne v dňoch 15.-16.marca o majstrovi Slovenska v peelingových procedúrach. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Kultúra

V Bešeňovej sa stretnú majstri v príprave prírodných peelingov z celej republiky

Bešeňová – sauna

Bešeňová 14 .marca 2019 – Vodný park Bešeňová bude už onedlho patriť jednej z najväčších saunových udalostí roka. PEELING CUP 2019 rozhodne v dňoch 15.-16.marca o majstrovi Slovenska v peelingových procedúrach.

Rôzne spomínanie na Slovenský štát

Ružomberok 14. marca 2019 – Pri príležitosti 80. výročia vyhlásenia Slovenského štátu 14. marca 1939 uskutočnil sa dnes seminár v Ružomberku. Jeho miestom sa stali priestory tamojšieho hotela Kultúra.  Zišlo sa tam približne 150 ľudí. Zaplnili do posledného miesta priestory bývalej kaviarne na prvom poschodí.

Seminár venovaný Slovenskému štátu nechce ružomberská radnica

 
Stanovisko mesta k semináru S ÚCTOU K DEJINÁM  
 

mestsky_urada
_ruzomberok

 Ružomberok 26. februára 2019 – Seminár venovaný existencii Slovenského štátu, ktorý sa mal uskutočniť v Ružomberku,  nebude v priestoroch Kultúrneho domu A. Hlinku v Ružomberku.

Veľkolepý príchod P. Vlhovej medzi svojich rodákov

Petra Vlhová

Liptovský Mikuláš 21. februára 2019 – Liptáci privítajú doma v piatok 22. februára majsterku sveta Petru Vlhovú. Slávnostné stretnutie s ňou sa uskutoční na Námestí osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši. Rodáci, jej fanúšikovia sa ta s ňou zvítajú približne 15. 45 h.

Nezabudneme! Porkačujeme!

Ružomberok – protest

Ružomberok 20. februára 2019 – Nezabudneme! Pokračujeme!To je motto pietnej spomienky venovanej  prvému výročiu vraždy Jána a Martiny. Uskutoční sa aj v Ružomberku v utorok 20. februára o 17. 00 h.

Majsterku sveta Petru Vlhovú privítajú v jej rodnom meste

Liptovský Mikuláš 19. februára 2019 – Majsterku sveta Petru Vlhovú privítajú v jej rodnom meste v Liptovskom Mikuláši 22. februára. Slávnosť sa začne o 15. 00 h, keď na Námestí osloboditeľov budú prichádzať je fanúšikovia. Skvelá lyžiarka sa na námestí objaví okolo 15. 45 h.

Príprava veľkonočných dekorácií

Dekorácie v Liptovskom múzeu

Ružomberok 17. februára 2019 – Liptovské múzeum v Ružomberku vás pozýva na tvorivú dielňu.Na tvorivej dielni si zopakujeme  techniku kanzashi a začneme s prípravou  dekorácií na Veľkú noc.
 

Koncert majstrovi Fullovi

Koncert v Galérii Ľ. Fullu.

Ružomberok 11. februára 2019 – Koncert majstrovi Fullovi uskutoční sa 12. februára v Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Začne sa o 16. 30 h.

Preteky gazdovských koní

Liptovská Štiavnica 6. februára 2019 – Obec Liptovská Štiavnica organizuje XIII. ročník Pretekov gazdovských koní, ktoré sa uskutočnia v sobotu 9. februára.Na pretekoch budú súťažiť gazdovia s koňmi zapriahnutými do drevených saní v 3 disciplínach:

Pripomenú si oslobodenie Okoličného

Okoličné

Liptovský Mikuláš 3. februára 2019 -Výročie oslobodenia liptovskomikulášskej mestskej časti Okoličné si pripomenú 4. februára. Ale nielen tejto časti – ved Okoličné je dnes súčasťou mesta Liptovský Mikuláš a k nemu v katastri Okoličné patria aj najväčšie sídlisko Podbreziny a Stošice.