Branislav Tréger sa stal predsedom ZMOS

Liptovský Hrádok 24. mája 2019 – Branislav Tréger sa stalStalo sa tak v stredu 22. mája 2019 v Bratislave. Na sneme sa zúčastnilo takmer 1200 starostov a primátorov. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Kultúra

Branislav Tréger sa stal predsedom ZMOS

Liptovský Hrádok 24. mája 2019 – Branislav Tréger sa stalStalo sa tak v stredu 22. mája 2019 v Bratislave. Na sneme sa zúčastnilo takmer 1200 starostov a primátorov.

Za bránami múzea

Za bránami múzea

Ružomberok 17. mája 2019 –  V piatok 17. mája 2019 pri príležitosti blížiaceho sa Medzinárodného dňa múzeí (18.5.) pripravili pracovníci Liptovského múzea v Ružomberku  (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pre žiakov základných škôl vzdelávací program ZA BRÁNAMI MÚZEA . ktorého sa  zúčastnili žiaci zo ZŠLiptovský Štiavnica  so svojimi vyučujúcimi.

Podujatie Zelený Chopok presunuli pre sneh

Jasná 7. mája 2019 – Vzhľadom na to, že zima v Jasnej neplánuje povedať svoje posledné slovo,  organizátori sa  rozhodli zmeniť termín podujatia Zelený Chopok a to z pôvodne plánovaného piatku 10. 5. 2019 na piatok 24. 5. 2019. Informovala Katarína Šarafínová z oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov.Informovala Katarína Šarafínová z oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov.

Pomôžte vyčistiť zjazdovky pod Chopkom

Zelený Chopok už čoskoro

Jasná 4. mája 2019 – Druhý májový piatok bude pod Chopkom patriť dobrovoľníkom. Tí sa v piatok 10. mája 2019, už po siedmy raz stretnú na obľúbenom podujatí Zelený Chopok. Zjazdovky a ich okolie sa budú čistiť zo severnej aj južnej strany a chystá sa aj výsadba stromčekov. Na podujatie je z kapacitných dôvodov nutná registrácia.

Brehy priehrady sú čistejšie

Liptov sa pripravuje na leto – deti vyčistili brehy Liptovskej Mary

Liptovský Mikuláš 26. apríla 2019 – Liptov je opäť o niečo čistejší. Na piatom environmentálnom dni na Liptove viac ako 250 dobrovoľníkov vyčistilo brehy Liptovskej Mary. Väčšinu z nich tvorili školáci vo veku 12 až 15 rokov. Dokopy sa podarilo vyzbierať až 350 vriec odpadu rôzneho charakteru. Zaujala WC misa, pneumatiky, okenný rám, zimný sveter aj množstvo iného odpadu. Okrem dnešnej akcie, v regióne chystajú viacero ďalších podujatí, ktorých hlavným cieľom bude vyčistenie okolia pred letnou sezónou.

Školáci si zmerali vedomosti o druhej svetovej vojne

oslobodenie_ruzomberok

Ružomberok 29. apríla 2019 – Na radnici v Ružomberku sa konal kvíz Medzníky 2. svetovej vojny. Kvíz, ktorý pre žiakov základných škôl tradične organizuje Oblastná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, Mesto Ružomberok a Komisia pre školstvo, šport a voľnočasové aktivity.

Týždeň kresťanskej kultúry

Týždeň kresťanskej kultúry

Ružomberok 28. apríla 2019 – Občianske združenie Vzdelávanie umením – EduArt, v spolupráci s partnermi, medzi ktorých patrí aj Katolícka univerzita v Ružomberku, organizuje v dňoch 29. apríla – 5. mája TÝŽDEŇ KRESŤANSKEJ KULTÚRY. Aj tento rok sa môžeme tešiť na mozaiku podujatí, ktoré spája spoločný cieľ, láska a úcta k hodnotám, osobám či miestam, ktoré spájajú kresťanstvo s Ružomberkom.

Liptovská heligonka

Liptovská heligongka

Ružomberok 12. apríla 2019 – Detský folklórny súbor Belanček  z Bieleho Potoka – Ružomberka Vás srdečne pozýva na 0. ročník podujatia Liptovská heligónka. Uskutoční sa v nedeľu 14. apríla od 14. 00 h v tamojšom kultúrnom dome.

Upracme si Háj

Nech nás zima neodradí 🌿🌿🌿

Liptovský Mikuláš 11. apríla 2019 – Aj 12. apríla môžeme niečo urobiť pre naše životné prostredie. Mesto organizuje obľúbenú akciu Upracme si mesto a Háj.

Zóna bezpeňazí

Zóna bez peňazí

Ružomberok 9. apríla 2019 – ozývame vás na dobročinné komunitné podujatie, ktorého cieľom je urobiť radosť darovaním a získaním vecí, ktoré sú ešte v dobrom stave, plne funkčné a použiteľné, ale vám už neslúžia a ste presvedčení o tom, že niekoho by mohli potešiť a pomôcť.