Festival detských folklórnych súborov pod likavským hradom

Likavka 29. mája 2017 – Prvý júnový víkend 3. a 4. júna na Liptov zamieria stovky mladých tanečníkov a muzikantov, aby na 26. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov (DFS) 42. ročníku detského folklórneho festivalu POD LIKAVSKÝM HRADOM opäť predviedli výsledky svojej činnosti. More »

 

Category Archives: Kultúra

Festival detských folklórnych súborov pod likavským hradom

DFS Likavka

Likavka 29. mája 2017 – Prvý júnový víkend 3. a 4. júna na Liptov zamieria stovky mladých tanečníkov a muzikantov, aby na 26. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov (DFS) 42. ročníku detského folklórneho festivalu POD LIKAVSKÝM HRADOM opäť predviedli výsledky svojej činnosti.

Tip na výlet: Staromestské slávnosti v Žiline

Deň detí

Žilina 15. mája 2017 – Už budúci týždeň sa mesto Žilina a jeho obyvatelia dočkajú XXIII. ročníka Staromestských slávností. Kultúrne podujatie, ktoré sa koná pod záštitou primátora Žiliny Igora Chomu, aj tento rok prinesie do ulíc mesta množstvo zábavy, hudby, remesiel i viaceré sprievodné podujatia. Od štvrtka 25. mája do soboty 27. mája 2017 sa na pódiách predstaví množstvo umelcov i rôzne hudobné žánre. Podujatie podporila Nadácia Kia Motors Slovakia.

Galakoncert ZUŠ Ľ. Fullu

ZUŠ Ľ. Fullu

Ružomberok 23. mája 2017 – Celoročné usilie žiakov a učiteľov Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku predstavili na galakoncerte 23. mája. Uviedli ho vo veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku,

 

Milujem fotografiu

milujem fotografiu

Ružomberok 25. mája 2017 – Fotoklub pri Liptovskom múzeu v Ružomberku vás pozýva v piatok 26. mája o 14:00h pri príležitosti 65. narodenín svojho člena na výstavu fotografií Jirko Salzmann: Milujem fotografiu. Miesto:  Bude inštalovaná vo fotogalérii Liptovského múzea v Ružomberku a potrvá do 30. júna.

Ožili zvyky sadenia májov v L. Sliačoch

Liptovské Sliače 21. mája 2017 – Zvyky viažúce sa k sadeniu májov ožili aj tento rok v najväčšej liptovskej obci v Liptovských Sliačoch. Podľa tradícií chlapci v noci na 1. mája stavali dievčatám máje. Už od februára sa na to zvykli chystať. 

 

 

 

Kráľ detských čitateľov

Kráľ detských čitateľov

Ružomberok 20. mája 2017 – Zoberte do rúk svoju knihu. Možno sa s ňou otvorí aj vaše srdce a  ďalší svet, vo vašom svete. A potom ďalší a ďalší…,“ to bola myšlienka, ktorá sa niesla celodenným podujatím 19. mája v Mestskej knižnici Ružomberok. Kráľ čitateľov – vyhlásenie najšikovnejšieho detského čitateľa knižnice – je síce vo svojej podstate vedomostná súťaž, jej hlavným poslaním ale nie je len súťaženie. Je vhodnou príležitosťou na výmenu skúsenosti a zážitkov z čítania a možno i na nadviazanie nových priateľstiev.

Za bránami múzea

Liptovské múzeum

Ružomberok 19. mája 2017 – Vo štvrtok 18. mája pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí pripravili pracovníci Liptovského múzea v Ružomberku  (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pre žiakov vzdelávací program ZA BRÁNAMI MÚZEA .

Filmársky plenér

Filmársky plenér

Liptovský Mikuláš 19. mája 2017 – V dňoch 12. – 15. mája sa uskutočnil Filmársky plenér organizovaný Liptovským kultúrnym strediskom v Liptovskom Mikuláši, v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Pre naplnenie zámeru a cieľov projektu bola vybratá lokalita Banskej Štiavnice.

Noc múzeí a galérií v Galérii Ľ. Fullu v Ružomberku

GĽF

Ružomberok 18. mája 2017 – Počas tohtoročnej Noci múzeí a galérií, ktorá sa uskutoční aj v Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku 20. mája pripravili  bohatý program pre deti i dospelých. Akciu odštarujú o 18. 00 h  tvorivou dielňou pre rodiny s deťmi. Po ňej uvedú rozprávkovú hru Ako išlo vajce na vandrovku.

Noc múzeí a galérií v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva

Smopaj

Liptovský Mikuláš 18. mája 2017 – Podujatie Nové tajomstvá starého kláštora uskutoční sa 20. mája v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva  (SMOPaJ) v Liptovskom Mikuláši. a to v rámci Noci múzeí a galérií 2017.  Múzejníci sľubujú noc plnú záhad, prekvapení, poučenia i zábavy v čase od 18.00 do 23.00 hod. v zrekonštruovaných priestoroch budovy múzea na Ul. Školskej 4 v Liptovskom Mikuláši.