Category Archives: Kultúra

Poďakovanie za úrodu vo Vlkolínci

Beh oklo Sliačov

Bezpečne do školy

Ružomberok 3. septembra 2019 – Podujatie bezpečne do školy uskutoční sa 5. septembra 2019 v Čutkovskej doline v Ružomberku.

Predstavia sa tam hasiči, policajti, záchranári.

(red)

Sponzrované: Indická ajurvédska masáž

 

koniec

Začalo sa celoslovenské stretnutie erkárov

erko

Ružomberok 21. augusta (TK KBS) eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí organizuje od 28. augusta do 31. augusta 2019 celoslovenské stretnutie pre svojich animátorov v Ružomberku. Na CSE 2019 sa prihlásilo viac ako 250 eRkárov. Animátori eRka sa stretnú aby sa inšpirovali vo svojej službe, duchovne načerpali, odštartovali svoj dobrovoľnícky školský rok a aby oslávili sviatok patrónov eRka – Svätých košických mučeníkov (7. septembra).

Netradičná hasičská súťaž v Liskovej

Lisková 20. augusta 2019 – Dobrovoľný Hasičský zbor Lisková Vás pozýva na VII. ročník netradičnej hasičskej súťaže O pohár Predsedu DHZ obce Lisková. Uskutoční sa 24. augusta 2019 na futbalovom ihrisku v Liskovej.

Dobrý liptovský drob nielen chutí, ale aj vyzerá

Droby v štiavničke

Štiavnička 20. augusta 2019(www.zijemvrk.sk) – Občianske združenie Drobári zorganizovalo v spolupráci s obcou Štiavnička X. ročník súťaže vo varení a pečení liptovských drobov.

Spomínali na černovského rodáka Andreja Hlinku

Spomienka na A. Hlinku

Ružomberok 20. augusta 2019 (Zdroj: www.zijemvrk.sk) -Pietna spomienka pri príležitosti 81. výročia úmrtia popredného slovenského politika, kňaza a národovca Andreja Hlinku uskutočnila sa v deň jeho smrti 16. augusta v Ružomberku. Jej účastníci sa zišli pri jeho soche v blízkosti tamojšej radnice, kde dotĺklo jeho srdce v roku 1938.

Letný tábor malých remeselníkov

Remeselný tábor Šikovníček 2019

Šikovníček v L. Mikuláši

Liptovský Mikuláš 9. augusta 2019 – V dňoch od 29. 7. -2. 8. 2018  sa šikovné deti zúčastnili remeselného tábora Šikovníček, ktorý  už po šiesty krát zorganizovalo Liptovské kultúrne stredisko vo svojich remeselných dielňach v priestoroch Obvodného úradu na Námestí osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši.

Príbeh Liptovského múzea pokračuje

Príbeh nášho múzea pokračuje s prednáškou Hrad Likava – od kameňa k sadre

liptovské múzeum

Ružomberok 8. auhgusta 2019 – Liptovské múzeum  (LM) v Ružomberku vo štvrtok 15. augusta o 17.00 hod. pozýva na spoznávanie zaujímavých zbierkových predmetov.  LM nemá prázdniny ani cez prázdniny.