Mladucha z L.Sliačov drôtom utkaná

Liptovský Mikuláš 11. januára 2020 – Tvorbu Ladislava Jurovatého predstavili v Múzeu Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. Prezentovala aj pár ženícha a mladuchu, ktorú vyhotovil podľa predlohy z Liptovských Sliačov. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Turistika

Nové logo jedného z najvýznamnejších hráčov v cestovnom ruchu

Tatry mountain resorts mení tvár na TMR 

TMR logo

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 30.decembra 2019 –  Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. predstavila nové logo. Jeden z najväčších hráčov v oblasti cestovného ruchu v Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely sa rozhodol pre zmenu  v súvislosti s pokračujúcou expanziou do zahraničia. 

Lyžiar potreboval pomoc záchranárov

HZS Lukové

Jasná  27. decembra 2019 –  V popoludňajších hodinách 27. decembra 2019 boli horskí záchranári z Nízkych Tatier požiadaní o pomoc pre 22 – ročného snoubordistu, ktorý v zlej viditeľnosti prešiel za snehové zábrany mimo zjazdovú trať a na zľadovatenom svahu ho šmyklo dole smerom do Lukového kotla. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS).

Záchranná akcia pod Ďumbierom

Jasná HZS

Jasná 22. decembra 2019 – Dňa 22.12.2019 krátko pred poludním bola Horská záchranná služba (HZS) požiadaná o pomoc pre slovenského turistu, pod ktorým sa približne 200 metrov pod vrcholom Ďumbiera odtrhol prevej a muž sa s ním zrútil cca 400 metrov do jedného zo žľabov. Informovala HZS.

Tajomná chvíľa na Bielom Potoku

Ružomberok 19. decembra 2019 – 

Taojomná chvíľa na Bielom Potoku

Kam smeruješ, Jasná?!!! Alebo ako zničiť dobré meno strediska.

Kam smeruješ, Jasná?!!! Alebo ako zničiť dobré meno strediska.

dav

Liptovský Mikuláš 17. decembra 2019 (Zdroj. Marián Bazala) – Pán Rataj, mal som Vás za férového podnikateľa. 5.12. ste napísali na www.Skiforum.sk : „Normálne taký vchod z boku bez čakania! Úplná brutalita, ale ľudia sa idú zblázniť, aby to mali. Vydávame 100 ks.“

Autobusom bezplatne do lyžiarských stredísk na Liptov

Monitoring skibusov na Liptove

Skibus Liptov

Liptovský Mikuláš 16. decembra  2019 – Už od pondelka 23. decembra 2019 začínajú na Liptove premávať bezplatné SKI & AQUA BUS-y. V novej zimnej sezóne sa podarilo spoje posilniť o zhruba 20 % a na linkách sú pre lyžiarov k dispozícii obrazovky aj zvukové hlásiče. Najväčšou novinkou sezóny je zavedenie monitoringu skibusov jednoducho cez mobilnú aplikáciu Liptov a inštalácia nových zastávok s LED displejmi na stanici v Liptovskom Mikuláši a v štyroch exponovaných lokalitách v Demänovskej doline. Lyžiarov budú skibusy bezplatne voziť na zjazdovky do Jasnej z celej Demänovskej doliny. Zároveň spoja svahy Jasnej s Liptovským Mikulášom, Aquaparkom Tatralandia, Bešeňovou, s kúpeľmi v Lúčkach a tiež s Liptovským Jánom. Bezplatné skibusy prepoja tiež Ružomberok a Malinô Brdo. 

     

Pád lavíny s tragickým koncom

LAVíNA

Jasná 14. decembra 2019 – Dňa 14. decembra 2019 v dopoludňajších hodinách prijala Horská záchranná služba žiadosť o pomoc z Nízkych Tatier.  Pomoc potrebovali dvaja lyžiari. Snehová masa jedného z nich zasypala. Ten pod ňou zahynul.  Informovala Horská záchranná služba (HZS)

 

Tip na výlet: Otvorili najdlhšiu sankársku dráhu vo Vysokých Tatrách

Vytaste sane! Sánkarská dráha z Hrebienka do Smokovca je už otvorená 

Sankovanie vo V. Tatrách

HREBIENO 11. decembra 2019)Nádielka snehu, ktorá v posledných dňoch pribudla, pomohla otvoriť už aj najdlhšiu sánkarskú dráhu vo Vysokých Tatrách. Milovníci zimných športov si tak môžu užiť jazdu na sánkach z Hrebienka až do Starého Smokovca. 

Tip na výlet: Lucia na Kysuciach

Lucia

Čadca 11. decembra 2019 –   Lucie v meste….. Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo pre širokú verejnosť počas vianočných trhov, v piatok 13. decembra 2019 chodenie Lucii po meste Čadca,

Vianoce a Silvester na horách sú dokonalou voľbou

GOLF REZORT BLACK STORK- strávte záver roka vo vysokotatranskom prostredí

Hotel v Tatrách

Tatry 10. decembra 2019 – Vianočné a Silvestrovské pobyty vo Vysokých Tatrách sa už skoro vypredali, posledné voľné miesta sú ešte v  štvorhviezdičkovom hoteli INTERNATIONAL, situovanom uprostred golfového rezortu BLACK STORK. Jedinečné horské prostredie, luxusné wellnes, gurmánska kuchyňa a široké možnosti športového vyžitia robia túto ponuku nanajvýš príťažlivou. Hviezdou silvestrovského večera bude Dáša Kostovčík so svojou kapelou.