Koncert venovaný majstrovi Fullovi

Ružomberok 20. februára 2017 – Základná umelecká škola Ľ. Fullu v Ružomberku vás pozýva na koncert učiteľov venovaný 115. výročiu narodenia maliara, grafika a ilustrátora Ľ. Fullu. Koncert bude sprevádzaný aj výstavou žiakov i pedagógov výtvarného odboru ZUŠ Ľ. Fullu. Koncert sa uskutoční 21. februára o 17. 00 h v ružomberskej synagóge. V roku 2009 More »

 

Category Archives: Turistika

Rozšírili zoznam pamätihodností v Ružomberku

Ružomberský hlavný cintorín

Ružomberok 21. februára 2017 -Do zoznamu pamätihodností mesta Ružomberok pribudlo 21 pomníkov, náhrobných kameňov na ružomberskom hlavnom cintoríne. K nim bol prirdaný samostatné aj židovský cintorín. Pamiatkový zoznam rozšírili aj o  obrazy mestských častí Vlkolínec, Černová, Ludrová a Biely Potok, ktoré sa nachádzajú v zasadačke Mestského úradu v Ružomberku. O doplnení zoznamu rozhodli poslanici ružomberského zastupiteľstva na svojom februárovom rokovaní.

Hudobná skupina Horkýže Slíže príde medzi lyžiarov do Jasnej

Horkýže slýže

Jasná 18. februára 2017 – Každoročná klasika nás čaká už túto sobotu 18. februára v Happy END Jasná! Skvelé Horkýže Slíže prichádzajú do Jasnej, aby vytvorili tú najlepšiu atmosféru! Po koncerte pokračujeme afterpárty s EAST LUKE! Posledné predpredajové lístky nájdeš na www.gopass.sk, potom už lístky len na mieste v klube od 21.00 h.

reštaurácia sa nachádza medzi nástupnými stanicami lanoviek B3 Biela Púť – Jasná a A3 Grand – Brhliská, v blízkostí parkovísk P1 a P2.

.

Nedostatok kuchárov na Liptove

tmr

Liptovský Mikuláš 18. februára 2017 – Najnovšie voľné pracovné miesta zverejnil Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Liptovskom Mikuláši a v ňom je najviacej príležitosti v reštauračných a ubytovacích službách. Zamestnávatelia hľadajú  čašníkov, chyžné a pomocné sily do kuchyne.Voľných je aj niekoľko pracovných pozícií – reecepčná.

Môžete vlastniť automobily po slovenských futbalistoch

AAAauto

Bratislava, 17. februára 2017  (Sponzorované) – Rastúca a prosperujúca ekonomika dovoľuje Slovákom investovať do novších a luxusnejších áut so širokou výbavou. Slováci stále častejšie zvažujú kúpu novšieho ojazdeného vozidla luxusnejších značiek. Dokazuje to i nárast predajov a ponuky v sieti Mototechna, ktorá otvorila novú pobočku v Košiciach.

Je všeobecne známe, že výjazdom nového auta z autosalóna rapídne padá jeho cena. Preto slovenskí motoristi čoraz viac preferujú jazdené vozidlá, ktoré sú rok alebo najviac dva staré. Tieto vozidlá v sebe kombinujú niekoľko výhod. Náklady spojené s kúpou takéhoto auta sú výrazne nižšie ako pri novom vozidle. Zánovné autá sú v priemere lacnejšie až o 40 % ako nové autá.

TMR preinvestuje do konca r. 2019 v poľskom Szczyrku viac ako 60 mil. eur

Demänovská Dolina 17. februára 2017 – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR)  v Demänovskej Doline preinvestuje v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski (SON) v dvoch etapách viac ako 60 mil. eur. Do začiatku zimnej sezóny 2019/20 zmodernizuje lyžiarsku infraštruktúru a plánuje vytvoriť v primárnom sektore 200 pracovných miest, v sekundárnom až 500 pracovných pozícií.

Chrípka na Liptove zatiaľ neustúpila

čaj

Liptov 16. februára 2017 – Akútrne respiračné ochorenia a chrípka trápia v týchto dňoch na Liptove najviacej školákov. Vyplýva to z informácie Regionálneo úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Liptovskom Mikuláši.

V okrese L. Mikuláš v 6. kalendárnom týždni zaznamenali hygienici oproti minulému týždňu mierny pokles chorobnosti vo všetkých vekových kategóriách. Na hornom a strednom Liptove boli zatvorené nasledovné školské zariadenia alebo triedy v nich. Patrili k materské školy v Jakubovanoch, v Kráľovej Lehote, Mateská škola Palúčanská.

Zimné prázdniny sú príležitosťou naučiť sa lyžovať

lyžiarska škola

Jasná 15. február 2017 – Jarné prázdniny klopú na dvere a mnohých rodičov zamestnáva otázka, kam s deťmi počas piatich dní voľna. Slnečné svahy Tatier sú ideálnou voľbou pobudnúť na čerstvom vzduchu v horskom prostredí, ale aj možnosťou naučiť sa správne lyžovať. Zvlášť pri detských športových aktivitách platí staré známe príslovie – Čo sa v mladosti naučíš, v dospelosti akoby si našiel.

V lyžiarskom stredisku v  Jasnej sú pre deti pripravené bezkonkurenčne cenovo najvýhodnejšie 4 a 5 dňové skupinové lyžiarske kurzy Winter Passion . Lyžiari začiatočníci si pod dohľadom profesionálnych inštruktorov z lyžiarskych škôl Tatry Motion osvoja techniku lyžovania a okrem nadväzovania nových priateľstiev a animátorskej zábavy, sa u nich prejaví aj súťaživosť o medailu na konci kurzu.

Múzeum pre seniorov

liptovské múzeum

Ružomberok 12. februára 2017 – Liptovské múzeum v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pozýva všetkých záujemcov na tradičné pondelkové podujatie s tvorivou dielňou pre verejnosť z cyklu  MÚZEUM PRE SENIOROV.

Pretože na minulom kreatívnom stretnutí v pondelok 6.2.2017 sme pracovali so sutaškou , pre veľký záujem zúčastnených budeme v šití sutaškových šperkov pokračovať aj v pondelok 13. februára v obvyklom čase – od 9.00 – 11.00 hodiny.

Vyhlásili športovcov za rok 2016 v L. Mikuláši

športovec roka

Liptovský Mikuláš  10. februára 2017 – Radnica v Liptovskom Mikuláši odovzdala ocenie Šprotovec mesta za rok 2016. Slávnostný akt sa uskutočnil 9. februára vtamojšom Dome kultúry. Ocenie získalo 20 jednotlivcov a tri kolektívy.
„Nominácie mohli posielať športové kluby, občianske združenia i obyvatelia mesta. Potrebné bolo dodržať podmienky komisie športu, tou podstatnou je, že nominovaný môže byť iba športovec, ktorý reprezentuje klub so sídlom na území mesta Liptovský Mikuláš,“ upozornila vedúca oddelenia kultúry a športu z mestského úradu Dana Guráňová.

Súťaž furmanských koní v L. Štiavnici

kone Liptovská Štiavnica

Liptovská Štiavnica 7. februára 2017  –  Rýchlosť, silu  21 ťažných koní a šikovnosť ich  gazdov predviedli v na  11. ročníku pretekov, ktoré sa uskutočnil v lokalite Pod Lúčnym hríbom v Liptovskej Štiavnici. Zišli sa tam gazdovia so svojimi štvornohými pomocníkmi najmä z regiónu Liptova a Oravy.