Občianski aktivisti organizujú protest v Ružomberku

Ružomberok 22. januára 2018 – Aj Ružomberčania majú právo na zdravé životné prostredie a objektívne informácie. Tento názor zastáva aj naša redakcia. Z uvedeného dôvodu poskytujeme priestor organizátorom  protestného zhromaždenia, ktoré sa uskutoční 23. januára o 16. 00 h pred budovou Mondi SCP. Pozvánku zverejňujeme bez komentára: Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Turistika

Nepodceňujete výstrahy horských záchranárov

HZS

Jasná 9. januára 2019 – Nepodceňujte informácie Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby o lavínovej situácii a možnom páde lavín.  Tragédia, ktorá sa stala 9. januára 2019, je výstrahou pre návštevníkov hôr.

Zvyšuje sa záujem o predĺžené pobyty na Liptove

Neštandardný október na Liptove

lyžiarska škola

Liptovský Mikuláš 9.  januára 2019 – Liptov má za sebou neštandardný október 2018. Štatistiky obsadenosti v horskom regióne v desiatom mesiaci minulého roku veľmi prekvapili. Podľa výsledkov zo Štatistického úradu SR prenocovania v desiatom mesiaci roka dosiahli medziročný rast neuveriteľných 23 percent. Tento mesiac sa pritom považuje už za mimosezónu. Záujem bol najmä o predĺžené víkendy a prichádzali predovšetkým domáci Slováci a susedia z Česka.

Novinky pre nastávajúcu zimnú sezónu pod Chopkom

lyžiarska škola

 Jasná 9. novembra 2018 – Lyžiarske strediská sa pripravujú na novú zimnú sezónu. Pre milovníkov zimných športov, dovolenkárov v Nízkych a Vysokých Tatrách pripravil prevádzkovateľ tatranských stredísk viaceré technické a prevádzkové novinky.

Vysoká návštevnosť turistov v regióne Liptova

Liptov ohlásil rekordné leto

Turistika Liptov

Liptovský Mikuláš 5.októbra 2018) – Letná sezóna na Liptove sa opäť môže zaradiť medzi rekordné. Liptov dosiahol za prvý prázdninový mesiac medziročný rast návštevníkov až 5,24 % a prenocovania počas júla narástli o 3,35 %. Pričom oba ukazovatele sú vyššie ako celoslovenský priemer. Za rekordné leto môže skorý nástup letných teplôt aj vybrané podujatia, ktoré prilákali do regiónu zvýšený počet návštevníkov.

Cyklistické preteky si vyžiadajú dopravné obmedzenie

Ružomberok 13. septembra 2018 – Polícia dohliadne na bezpečnosť najväčších cyklistických pretekov na Slovensku, aj na území Žilinského kraja.Počas druhej etapy dňa 14. septembra 2018 v dĺžke 191,7 km sa bude presúvať pelotón po trase z Ružomberka do Dubnice nad Váhom nasledovne:

Tvorivé dopoludnie v múzeu

Liptovské múzeum

Ružomberok  31. augusta 2018 – Pozývame Vás do Liptovského múzea (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) na tvorivé dopoludnie , v pondelok  3.9.2018 v obvyklom čase – od 9:00 – 11:00 hod.

Upratovanie na Chopku

Chopok – upratovanie

Jasná 31. augusta 2018 – Piatok 7. septembra 2018 bude patriť podujatiu Zelený Chopok. Po šiestykrát sa nadšenci lyžovania spoločne pustia do upratovania obľúbeného Chopka. Účastníci budú upratovať zjazdovky a okolie horského strediska a chystá sa aj výsadba mladých stromčekov v kalamitných zónach, aby sa Chopok viac zelenal.

Región Liptova má historické prvenstvo

Liptovská Mara

Liptovský Mikuláš 10.augusta 2018 – Je to presne desať rokov, odkedy začal Liptov písať novú históriu aktívnej a koordinovanej práce v oblasti cestovného ruchu. Práve na Liptove sa po prvýkrát spojili samosprávy a podnikatelia do spoločnej organizácie a založili historický prvý klaster cestovného ruchu – združenie KLASTER LIPTOV.

Drak Demián pozýva na večernú návštevu Chopka

Na Chopok aj za tmy

Drak na Chopku

Jasná Nízke Tatry,  9. augusta 2018– Na Chopok sa počas leta bežne lanovkou verejnosť vo večerných hodinách nedostane. Jedinečná príležitosť prichádza už nasledujúcu sobotu 11. augusta 2018 vďaka podujatiu pre rodiny s deťmi Dračie noci. Ústrednou postavou podujatia bude bájny drak Demián a po prvý raz aj usilovné včielky, ktoré sú pre život na zemi nesmierne dôležité.

Rozdali liptovské hviezdy

  Ocenenie pre hotely, reštaurácie a penzióny
   

liptovske hviezdy

Liptovský Mikuláš 9. augusta 2018 – Kontroly kvality gastronomických zariadení na Liptove(Liptovský Mikuláš, 9. 8. 2018) – Úspešný projekt kontroly kvality služieb na Liptove pod názvom Liptovská hviezda po prvý raz realizovali Liptáci v hlavnej turistickej sezóne.