V Bešeňovej sa stretnú majstri v príprave prírodných peelingov z celej republiky

Bešeňová 14 .marca 2019 – Vodný park Bešeňová bude už onedlho patriť jednej z najväčších saunových udalostí roka. PEELING CUP 2019 rozhodne v dňoch 15.-16.marca o majstrovi Slovenska v peelingových procedúrach. Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Turistika

Ako sme volili v Ružomberskom okrese

Výsledky volieb prezidenta SR v Ružomberskom okrese.

Tip na výlet: Verejné lyžiarske preteky vo Vysokých Tateách

Buď lyžiarskym hrdinom na svahoch vo Vysokých Tatrách!

Vysoké Tatry – lyžovanie

Vysoké Tatry, 15.marca 2019 – Už v sobotu 16.marca na Štrbskom Plese a o týždeň aj v Tatranskej Lomnici  bude verejnosť môcť súťažiť o hviezdnu HERO SEASON TROPHY.  Verejné lyžiarske preteky v obrovskom slalome sú otvorené pre všetkých lyžiarov.

Súťaž sa uskutoční v dvoch kolách. Účastníci budú rozdelení  podľa veku do ôsmich kategórií – od 6 ročných pretekárov až po kategóriu Masters 50+. Prihlásiť sa na podujatie je možné priamo na mieste. Zaujímavosťou je, že lyžiari, ktorí stavia na pretekárske kombinézy, musia už na štarte počítať s handicapom +5 sekúnd. Preteky série HERO SEASON TROPHY spájajúce strediská Tatry mountain resorts, a.s. sa v tomto roku konali už v poľskom rezorte Szczyrk, po Štrbskom Plese a Tatranskej Lomnici príde na rad český Špindlerův Mlýn a slovenská Jasná. 

„Preteky bude sprevádzať perfektná zábava s DJ-om a tanečnicami. Víťaz v každom lyžiarskom stredisku bude slávnostne korunovaný za hrdinu lyžiarskej sezóny 2018/2019 a získa hviezdnu HERO SEASON TROPHY,“ uviedol obchodno-marketingový manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

Prezentácia sa uskutoční v čase 8:30 – 9:30 hod, prvé kolo pretekov začína o 10:00 hod, druhé kolo o 12:30 hod.

Pre víťaza v každej kategórii  je pripravená hlavná výhra – Šikovná sezónka na lyžiarsku sezónu 2019/2020. Tento sezónny skipas bude pre verejnosť dostupný od 18.marca. Ide o cenovo najvýhodnejší spôsob ako lyžovať v strediskách TMR nielen na Slovensku, ale aj v poľskom Szczyrku a českom Špindlerovom Mlyne.

Zvýšil sa počet návštevníkov na Liptove

Liptovu to spočítali

Liptovský Mikuláš 7. marca 2019 – Štatistický úrad SR zverejnil údaje o výsledkoch v cestovnom ruchu na Slovensku. Liptovu vyšli čísla opäť veľmi pozitívne. Počet prenocovaní za rok 2018 v regióne medziročne podrástol až o 6,67 percent na 1 719 368 a počet návštevníkov vyskočil až o 7,75 percent. Mierne vyššie nárasty boli zaznamenané u zahraničných návštevníkov. Najvyšší podiel návštevníkov stále zaznamenávajú domáci Slováci. Liptov síce nedosahuje obsadenosť a návštevnosť Vysokých Tatier, ale trend rastu má Liptov vyšší.

Organizátori pretekov v Jasnej hľadajú dobrovoľníkov

Liptov Ride bude zelenší aj medzinárodný

Liptov

Liptovský Mikuláš,12. marca 2019 – Oslava športovania na liptovský spôsob sa blíži. Už o necelý mesiac, v sobotu 6. apríla 2019, bude obľúbený Liptov Ride. Letné a zimné športy prepoja zaujímavými trasami Demänovskú dolinu, Jasnú, liptovské lúky a lesy a mesto Liptovský Mikuláš. Okrem domácich stálic i nováčikov sa na štarte 4. ročníka Liptov Ride predstavia pretekári z Českej republiky a po prvý raz aj z Poľska. Organizátori vnímajú prírodu s potrebným rešpektom a v gastro zóne plánujú čo najviac znížiť dopad na životné prostredie.

Tragická nehoda pri L. Osade

Zrážka dvoch dodávok si vyžiadala jeden ľudský život

Ružomberok 28. februára 2019 – Vo štvrtok 28. februára v ranných hodinách došlo na ceste I/59 v katastri obce Liptovská Osada z doposiaľ presne  nezistených príčin k zrážke dvoch dodávok. 38 ročný vodič Dodávkuy Renault šoféroval 38 ročný vodič zo Srbska, ktorý išiel od Banskej Bystrice do Ružomberka. Infromovala Jana Balogová z Krajského riaditerľstva Policajného zboru v Žiline.

Stav ovzdušia v Ružobmerku trápi tamojšiu radnicu

smog v ružomberku

Ružomberok 20. februára 2019 – Stav ovzdušia v meste Ružomberok, vplyv na obyvateľstvo a kroky tamojšej radnice v tejto oblasti bude témou tlačovej besedy, ktorá sa uskutoční 21. februára o 13. 30 h vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Ružomberku. Informoval hovorca MU Viktor Mydlo.

Príjem dane z ubytovaní rastie na Liptove

 
 
   

Liptov prekonal ďalší milión

tatry lyžovanie

Liptovský Mikuláš 19. februára 2019 – Liptáci v roku 2018 vybrali daň z ubytovania vo výške 1 333 869 eur. Dokázali medziročne narásť o 4,16 percent. Výber dane z ubytovania v tomto regióne presahuje milión eur už od roku 2015. Skokanom sa za rok 2018 stala obec Bešeňová, ktorá navýšila výber dane o takmer 21,8 percent. Najvyšší výber dane v absolútnych číslach dosiahla opäť obec Demänovská Dolina.

V dňoch 8.-10. Februára 2019 bude doprava v Jasnej regulovaná

Jasná

Jasná 8. febnruára 2019 –  Výborné lyžiarske podmienky, očakávané pekné počasie a blížiaci sa víkend vytvárajú všetky predpoklady na zvýšenú návštevnosť obľúbeného lyžiarskeho strediska v Jasnej. Práve z tohto dôvodu bude v stredisku v dňoch 8.-10.februára opäť regulovaná doprava.

Saunový majster zavíta do Bešeňovej

Päťnásobný majster Dánska predvedie saunové rituály v Bešeňovej

Saunový svet v Bešeňovej

BEŠEŇOVÁ 7. februára 2019 – Jeden z najlepších saunamasterov na svete Lay Pang Ong prenesie atmosféru z ďalekej Malajzie do vodného sveta.  Vzácneho hosťa bude počas februára hostiť vodný park Bešeňová. Špecialista v relaxačných saunových rituálov Lay Pang Ong spestrí saunový program.

Noc saunových rituálov

NOVINKA ZIMY 2018/2019

Bešeňová – sauna

Bešeňová 6. februára 2019 – Ruská baňa – Saunový svet Harmónia v Bešeňovej prinesie túto zimu ďalšiu novinku. Suchá fínska sauna prešla kompletnou rekonštrukciou. Nové priestory suchej sauny budú slúžiť na plnohodnotné procedúry metličkovania. Už počas zimy si tak budete môcť vychutnať relax v priestoroch saunového sveta ešte viac.