Spomínanie na Nežnú revolúciu

Ružomberok 14. novmebra 2019 – Spomienkové podujatia venované 30. výročiu Nežnej revolúcie uskutočnia sa 16. a 17. novembra v Ružomberku . V rámci neho bude 16. novembra o 17. 00 h v synagóge  slávnostné otvorenie výstavy venovanej udalostiam v roku 1989.  Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Turistika

Skipasy za deväť euro

LYŽIARI MAJÚ DÔVOD NA RADOSŤ – 10 TISÍC SKIPASOV DO NAJMODERNEJŠÍCH STREDÍSK V TROCH KRAJINÁCH JE V PREDAJI LEN ZA 9 EUR

TATRY/ŠPINDLEROV MLYN/SZCZYRK (15. novembra 2019) – Lyžiari si môžu urobiť poriadnu radosť! Od štvrtka 14.novembra spúšťa e-shop GOPASS online predaj skipasov do stredísk v Jasnej, vo Vysokých Tatrách (Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica), Szczyrku(PL) a v Špindlerovom Mlyne(CZE). Okrem špeciálnej akcie, ktorá sa týka prvých 10 tisíc skipasov za neuveriteľných 9.-eur, majú práve teraz všetci príležitosť nakúpiť si skipasy na výlety a lyžiarske dovolenky za najnižšie ceny. 

Brány múzea budú zatvorené

Ružomberok 14. novembra 2019 – Dňa 15.11. 2019 budú všetky expozície Liptovského múzea v Ružomberku z technických príčin zatvorené.

Dôležitá informácia: V Slovesnkom raji uzatvorili niektoré trasy

Slovenský raj

Slovenský raj 13. novembra 2019  – Turisti aj Liptova radi navštevujú aj v jeseň Slovenský raj. Ak sa rozhodnete tam objavovať jesennú prírodu, tak  sa najskôr informujte o schodností turistických trás. 

Pripravujú svahy pre lyžovačku

Delá v Jasnej chŕlia prvý sneh

Jasná

JASNÁ/VYSOKÉ TATRY. 12.11.2019 – Žiadny test, ale ozajstné zasnežovanie. O piatej ráno sa v Jasnej roztočili vrtule snežných diel. Na zasnežovanie sa už pripravujú aj strediská vo Vysokých Tatrách.

Zimná uzávera turistických chotníkov

TANAP – uzávera chodníkvo

Tatranská Lomnica 1 novembra 2019 – Štátne lesy TANAP-u ako správca značkovaných turistických chodníkov na území Tatranského národného parku návštevníkov upozorňujú, že od 1. novembra do 14. júna platí vo vysokohorskom prostredí sezónna uzávera.

Turisti prejavú veľký záujem o Liptov

Cestovanie robí ľudí šťastnejšími

mexická svadba

Liptovský Mikuláš 30. októbra 2019 – Výskum z Cornellskej univerzity v štáte New York hovorí jasnou rečou. Cestovanie navodzuje v ľuďoch dlhodobý pocit šťastia. Región Liptov za prvých osem mesiacov roka podľa Štatistického úradu SR, zdá sa mohol spraviť šťastnejšími viac ako pol milióna svojich návštevníkov. Jeden z najobľúbenejších dovolenkových regiónov na Slovensku si pritom medziročne vylepšoval svoju návštevnosť každý mesiac v priemere až o 14,7%.

Ceny v lyžiarských strediskách sa budú neustále meniť

Pevným cenám odzvonilo, lyžovačka v TOP strediskách bude totálne flexi

tatry lyžovanie

Liptovský Mikuláš (25.október 2019 –  Lyžiari v slovenských TOP strediskách Jasná a Vysoké Tatry sa môžu pripraviť na ďalšie novinky. Po minuloročnom zavedení flexibilných cien, ktoré lyžiarov naučili naplánovať si lyžovačku a získať skipasy v online predpredaji za lepšie ceny, prichádzajú tieto rezorty s ďalšími zaujímavými informáciami. Dynamické ceny mieria už aj do pokladní, Vysoké Tatry čaká rozdelenie.  

Stretnutie seniorov štátnej ochrany prírody na Slovensku

Liptovský Mikuláš 3. októbra 2019 – Pri príležitosti 100. výročia vzniku štátnej ochrany prírody na Slovensku organizuje Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva (SMOPaJ) v Liptovskom Mikuláši v spolupráci so Štátnou ochranou prírody SR v Banskej Bystrici, Klubom seniorov štátnej ochrany prírody Slovenska a Mestom Liptovský Mikuláši 25. ročník Stretnutia seniorov štátnej ochrany prírody na Slovensku, ktorý sa bude konať pod záštitou ministra životného prostredia SR v priestoroch SMOPaJ v dňoch 9. – 11. októbra 2019.  

Tvorivé dielne v múzeu

Liptovské múzeum

Ružomberok 1. októbra 2019 – V pondelok 30.9.2019 na tvorivej dielni pre verejnosť v Liptovskom múzeu (LM) v Ružomberku prítomné dámy opäť pracovali s moosgummou a vyrábali rôzne jesenné a zimné dekoračné drobnosti. 

Zlepšite odolnosť svojho organizmu

Na Liptove vedia ako na zdravie

tatralandia

Liptovský Mikuláš, 25. septembra  2019) – O účinkoch striedania tepla a chladu na ľudský organizmus vedeli svoje už naši predkovia a na zdravie myslia aj na Liptove. Najmä v období jesene preto netreba zabúdať na zdravie a dopriať mu pozornosť, ktoré si zaslúži.