Tip na výlet: Staromestské slávnosti v Žiline

Žilina 15. mája 2017 – Už budúci týždeň sa mesto Žilina a jeho obyvatelia dočkajú XXIII. ročníka Staromestských slávností. Kultúrne podujatie, ktoré sa koná pod záštitou primátora Žiliny Igora Chomu, aj tento rok prinesie do ulíc mesta množstvo zábavy, hudby, remesiel i viaceré sprievodné podujatia. Od štvrtka 25. mája do soboty 27. mája 2017 sa na pódiách More »

 

Category Archives: Turistika

Tanec s Elánom

Ružomberok 23. mája 2017 – Veľká dvorana Kultúrneho domu A. Hlinku v Ružomberku patrila 19. mája tanečníkom. Centrum voľného času (CVČ) Elán tam v rámci svojej bohatej ponuky akcií uviedlo 2. ročník nesúťažnej tanečnej prehliadky Tanec s Elánom.

Na Liptove sa bude bicyklovať za dobrú vec

bicykel

Lúčky, 19.  mája 2017 –  „Od Tatier k Dunaju“ – tak znie názov cyklistickej charitatívnej osvetovej akcie s medzinárodnou účasťou v prospech pacientov s chorobou sclerosis multiplex. Tento rok sa dejiskom pretekov stane opäť aj Liptov. Nad projektom prevzal záštitu minister zdravotníctva Tomáš Drucker a nebudú na ňom chýbať ani známe tváre, ktoré sa do pretekov priamo zapoja. Podujatie začína už v pondelok 22. mája na Liptove a končí symbolicky 27. mája v Bratislave, v Slovenský národný deň sclerosis multiplex.

Bešeňová – termálne srdce Liptova

Bešeňová

Bešeňová 18. mája 2017 -Termálny park v Bešeňovej, ktorý sme poznali pod názvom Ginoparadise, zmenil názov. Po novom sa volá Bešeňová – termálne srdce Liptova. 

Rôzne podoby víkendu na Liptove

Liptov 18. mája 2017 – Rôzne kultúrne a športové podujatia čakajú na návšteveníkov a obyvateľov regiónu Liptova počas nastávajúceho víkendu – 20. a 21. mája. K nim budú patriť a podujatia, ktoré sa uskutočnia v rámci Noci múzeí a galérií v zariadeniach v Ružomberku a v Liptovskom Mikuláši.
 

Oslavy Medzinárodného dňa múzeí

Noc múzeí a galérií

Slovensko 18. mája 2017 – Už od roku 1977 oslavuje komunita múzejníkov 18. mája medzinárodný deň múzeí. Väčšina múzeí na svete počas víkendu okolo tohto termínu pripravuje  množstvo aktivít pre návštevníkov, aby s nimi oslávila svoju existenciu a upozornila na význam pamäťových organizácií v našej spoločnosti.

Liptov má od leta veľké očakávania

Turistika Liptov

Liptovský Mikuláš 17.  mája 2017 – Štatistický úrad SR zverejnil čísla výkonnosti cestovného ruchu na Slovensku. Liptov opäť potvrdil svoju pozíciu na trhu a medziročne si v počte ubytovaných hostí polepšil o takmer trinásť percent. Skokanom bolo mesto Ružomberok, v ktorom vzrástol počet hostí v ubytovacích zariadeniach o päťdesiat percent. Priemerný počet prenocovaní je 2,8 dňa, rovnako ako v roku 2015. S ohľadom na letnú sezónu Liptáci netaja veľké očakávania. Radi by toto leto pritiahli o ďalších desať percent viac klientov.

V ľadových jaskyniach sa začala návštevnícka sezóna

Demänovská ľaodvá jaskyňa

Liptovský Mikuláš 16. mája 2017 – V oboch slovenských ľadových jaskyniach začala sa 16. mája tohtoročná návštevnícka sezóna. Sú nimi Dobšinská ľadová jaskyňa a Demänovská ľadová jaskyňa. Informovala Správa slovenských jaskýň v Liptovskom Mikuláši na svoje oficiálnej internetovej stránke.

Liptovu chutí pomáhať

Kulinárska súťaž v Liptovskom dvore bude sprevádzať moderátorka A. Banášová

Kulinárska šou

Liptovský Ján, 12. mája  2017 – Posledná májová sobota bude na Liptove patriť boju kuchárskych varešiek. Dvaja špičkoví šéfkuchári, majster kuchár SR Peter Bracho z Liptovského dvora v Jánskej doline a Michal Škorec z reštaurácie Diva z Trenčína zabojujú o chuťové poháriky prítomných hostí. Cieľom boja v hoteli Liptovský dvor**** bude vyzbierať čo najviac finančných prostriedkov z každého chodu atraktívnej večere, aby podujatie Pomáhať nám chutí IV. pomohlo charite. Na večeru si osobne dohliadne a sprevádzať ňou bude obľúbená Adela Banášová.

Bačovú cestu otvoria v Bobroveckej doline

Bačova cesta

Liptov 11. mája 2017 – Slávnostné otvorenie salašníckej sezóny – Bačova cesta 2017 a symbolické „odomknutie“ lúk a pasienkov v Bobroveckej doline na salaši Pastierska. uskutoční sa v nedeľu 14. mája (na Žofiu) o 13. 00 h. Súčasťou tohtoročného IX. ročníka Bačovej cesty na uvedenom salaši bue ochutnávka tradičnch ovčiarských špecialít – bryndze, syra,

Diaľnica D1 L. Mikuláš – Ružomberok je uzavretá

polivcajné auto

Liptov 10. mája 2017 – Na dialnici D1 medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom sa zrazili dva kamióny. Uvedený úsek  bol o 9. 00 h neprejazdný, je uzavretý.

 Motoristi môžu využiť obchádzkovú tradu po starej ceste. Informoval portál www.stellacentrum.sk

(red)