Tvoriví seniori v Liptovskom múzeu

Ružomberok 18. januára 2016 – Liptovské múzeum v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) Vás pozýva na výstavu TVORIVÍ SENIORI. Ide o výber ručných prác seniorov, ale aj  záujemcov všetkých vekových kategórií o pravidelné pondelkové tvorivé dielne pre verejnosť z cyklu MÚZEUM PRE SENIOROV a KREATÍVNE V MÚZEU . Vystavené práce  mapujú prierez 6 ročnej činnosti, počas ktorej sa More »

 

Category Archives: Turistika

Osobnosti si zmerajú sily vo futbale, na surfe a battle bude aj na lyžiach

JASNÁ 16. január 2016 – Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry a liptovský Aquapark Tatralandia čakajú súboje známych osobností zo športu a zo slovenského a poľského šoubiznisu na podujatí Jasná Celebrity Winter Cup. Vo vzájomnom battle na vode, na suchu aj na snehu sa v piatok 20. a v sobotu 21. januára popasujú zástupcovia Mufuza (Mužstvo futbalových zázrakov) a poľského RAP (Reprezentacja Artystów Polskich).

Víkend nabitý emóciami štartuje už v piatok o 17. hodine v Liptov Aréne v areáli Tatralandie futbalovým battle s moderátormi Rasťom Sokolom, Arielim, Mircom, hercami Igorom Krempaským, Oldom Hlaváčkom, s futbalovými internacionálmi – Tomášom Medveďom, Štefanom Maixnerom, Lacom Peckom, majstrom sveta v kulturistike Lubošom Maliňákom a inými.

Korytnicu navštívili belgické deti

Korytnica belgické deti

Korytnica 12. januára 2016 – Vyše sto detí z Belgicka, ktoré prišli na výmenný pobyt do slovenských rodín, navštívilo 12. januára 2017 Korytnicu – kúpele.V sprievode majiteľa tamojšieho penziónu Svätopluk Zlatka Banoviča si prezreli zasneženú prírodu v Korytnici. Zoznámili sa so zaujímavou históriou využívania tamojších liečivých minerálnych vôd. Ochutnali aj aj špeciality kuchyne v Svätopluku.

Foto:www.svatopluk.info

(red)

TMR vybuduje v Poľsku najväčšia horskú dráhu v strednej a východnej Európe

dráha

CHORZÓW/ Jasná 10. január 2017 – Spoločnosť Tatry mounatin resorts, a.s. (TMR)  Jasná stavia v poľskom Sliezskom zábavnom parku (Śląskie Wesołe Miasteczko) pri meste Chorzów 40 metrov vysokú horskú dráhu s názvom Lech Coaster a modernizuje park s novými tématickými zónami. Spoločnosť TMR od začiatku prevádzky (máj 2015) do leta 2017 preinvestuje v Sliezskom zábavnom parku 26 miliónov eur.      

Spoločnosť TMR už od roku 2013 aktívne upriamovala svoju strategickú pozornosť na susedné Poľsko. Jej víziou je podobne ako na Slovensku, vytvoriť aj v Poľsku „Novú éru Szczyrku a Wesołeho Miasteczka“ a rozvíjať horské strediská a zábavné parky prostredníctvom významných investícii do infraštruktúry a vybavenia. Po ukončení letnej sezóny od začiatku októbra minulého roka, prechádza park o rozlohe 26 ha výraznou modernizáciou.

Cyklistov vystriedali lyžiari

bežecká stopa

Liptovský Mikuláš 10. januára 2017 – Vďaka vhodným poveternostným podmienkam sme od 6. januára na cyklochodníku v Liptovskom Mikuláši upravili stopu pre bežecké lyžovanie. Stopa je pripravená profesionálne prostredníctvom skútra Združenia športových klubov Jasná, ktoré má s takouto úpravou stôp skúsenosti napríklad v Žiarskej doline.

Silné mrazy prichádzajú na Liptov

hzs_zachranari

Liptovský Mikuláš/ Ružomberok 7. januára 2017 -Teplota vzduchu môže klesnúť v okresoch Liptovský Mikuláš v noci zo 7. na 8. januára až na mínus 30 stupňov. Z uvedeného dôvodu vydal Slovenský hydrometeorologický ústav meteorologickú výstrahu 2. stupňa pre daný región, Miestami sa tam môže vyskytnúť až tretí stupeň

Uvedený pokles teploty očakávajú na Liptove 8. januára od 2.00 do 7. 00 h.

SHMÚ očakáva ojedinele v okrese Liptovský Mikuláš  dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu -30 °C. Veľmi silný mráz predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný veľmi silný mráz je v danej ročnej dobe a oblasti extrémne zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia organizmu a ohrozenia života je vysoká. Teplota: -30 °C

Hasiči zasahovali tento rok už 12 krát

Hasiči

Ružomberok 5. januára 2017 – Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku za uplynulé  obdobie od 1.1.2017 do 5.1.2017 vykonali  sedem výjazdov ku technickým zásahom, ku požiarom bolo vykonaných päť výjazdov.

          Hasiči okresného riaditeľstva za uplynulé obdobie vykonali sedem výjazdov ku technickým zásahom. Hasiči boli dňa 2.1. privolaní ku vyčisteniu upchatého kanála na Považskej ulici. Hasiči v spolupráci s pracovníkmi vodární kanál vyčistili a zabezpečili odtok vody z cesty.  V ten istý deň zasahovali pri dopravnej nehode dvoch osobných áut na štátnej ceste č. 18 pri Liskovej.

Lyžiarov privezú do centra L. Mikuláša

mesto_mikulas

Liptovský Mikuláš 4. januára 2017 – Do centra Liptovského Mikuláša návštevníkov ubytovaných v Jasnej raz do týždňa privezie nový City Bus. „Ide o ďalší krok, ktorým chceme oživiť centrum Mikuláša. Turistov vždy v stredu dovezie do mesta autobus, pričom sa môžu vybrať za spoznávaním pamiatok, návštevou atrakcií, reštaurácií či zábavou,“ uviedol primátor a predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Ján Blcháč.

Liptov aj v aktuálnej zimnej sezóne prevádzkuje bezplatné linky Ski & Aqua Busov Novinkami oproti minulej sezóne sú napríklad, vyššia frekvencia liniek v hlavnej sezóne, zefektívnenie procesu operatívneho dopĺňania posilových spojov. 

Bezplatná doprava turistov na Liptove

bus_lyzovanie
_liptov

Liptovský Mikuláš 3.  januára 2017 – Liptov aj v aktuálnej zimnej sezóne prevádzkuje bezplatné linky Ski & Aqua busov. Novinkami oproti minulej sezóne sú napríklad, vyššia frekvencia liniek v hlavnej sezóne, zefektívnenie procesu operatívneho dopĺňania posilových spojov aj nová linka CITY BUS. Táto linka bude lyžiarom ponúkať spestrenie, v podobe programu v centre Liptovského Mikuláša.

 Linky Ski & Aqua busov jazdia po Liptove už päť rokov. Významne pomáhajú v zimných mesiacoch odťažiť premávku najmä cez Demänovskú dolinu a zároveň dovolenkárom ponúkajú dobrú alternatívu, ako sa za atraktivitami regiónu dopravovať bez starostí a bez nákladov. „Bezplatná preprava v regióne je pre Liptov už roky samozrejmosťou. V tomto roku investujeme do liniek viac ako stotisíc eur z prostriedkov oblastnej organizácie. Zavádzame aj nový spoj CITY BUS, ktorý bude jeden krát v týždni, vo večerných hodinách, návštevníkov z Jasnej voziť za zábavou do centra Liptovského Mikuláša,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Vrtuľník z Banskej Bystrice pomáhal zranenému lyžiarovi

vrtuľník leteckých záchranárov

Nízke Tatry 1. januára 2017 – Vrtuľník z Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby pomáhal na Nový rok zranenému lyžiarovi. Novoročná lyžovačka sa pre 47-ročného lyžiara na lyžiarskom svahu Predné Dereše skončila po kolízií so snowboardistom s poranením krčnej chrbtice a ramena.

Pre rýchly a šetrný prevoz boli banskobystrickí leteckí záchranári vyzvaní k záchrannej akcii. Pilot vrtuľníka pristál na lyžiarskom svahu pod lanovkou, kde si lekárka leteckých záchranárov zraneného muža prevzala od členov Horskej záchrannej služby, ktorí mu poskytli primárne ošetrenie.

Lyžiari uviazli na lanovke v stredisku Opalisko

lanovka opalisko

Závažná Poruba 30. decembra 2016 – Dňa 30. decembra došlo k poruche horského  dopravného zariadenia v Závažnej Porube, v stredisku SKI Opalisko a na sedačkovej lanovke ostalo uviaznutých približne 90 lyžiarov. Na pomoc im odišli záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) z oblastných stredísk Nízke Tatry, Západné Tatry, Slovenský raj a Strediska lavínovej prevencie spolu s dobrovoľnými záchranármi HZS.