Lúčky, 23. júna 2021 – V Kúpeľoch Lúčky liečia unikátnym laserom. Zariadenie dokáže výrazne pomôcť pacientom, ktorí mali komplikovaný priebeh ochorenia Covid-19 ako aj ľudom s takzvaným post-covidovým syndrómom.   Výhodou je, že laser je dostupný i pre pacientov, ktorí prichádzajú ako samoplatcovia. Na Liptove tak zdravie prinavracia nielen pobyt v horskej prírode, liečivá minerálna voda, ale aj špeciálny lekársky prístroj v tunajších kúpeľoch.

Región Liptov je známy vďaka svojej krásnej prírode, zdravému horskému vzduchu, bohatej kultúre aj možnostiam aktívneho oddychu. Nie všetci jeho návštevníci však prichádzajú len za oddychom. V Lúčkach, jediných kúpeľoch s liečivou termálnou minerálnou vodou na Liptove, evidujú veľký záujem klientov o liečbu post-covidového syndrómu, ktorý strpčuje život pacientom aj niekoľko mesiacov po tom, ako sa vyliečili. Výraznou pomocou pri liečbe týchto ťažkostí je nový MLS biostimulačný laser, ktorý rozšíril ponuku liečebných procedúr v kúpeľoch. „MLS laseroterapia je považovaná za prelomovú liečbu. V zahraničí sa veľmi osvedčila v liečbe covidových aj post-covidových pacientov. Laseroterapia zlepšila krvný obeh, zásobovanie tkanív kyslíkom a postarala sa o ustúp zápalu. Terapia laserom, ktorú u nás od týchto dní vykonávame zlepšuje post-covidových pacientov prekrvenie, výrazne zmierňuje bolesti, pomáha im vstrebávať opuchy, a tak urýchľuje regeneráciu tkanív a pomáha vrátiť funkčnosť poškodenému orgánu. Okrem liečby ochorení súvisiacich s covidom je náš laser účinný aj v liečbe bolestí kĺbov, svalov, šliach, pri artrózach, zápaloch kĺbov a vyvrtnutiach v kĺboch. Veľmi účinný je i pri bolestiach a ochoreniach chrbtice, svalovom stuhnutí, svalových poraneniach, pomliaždeninách, hematómoch a opuchoch,“ vysvetlil vedúci lekár KÚPEĽOV LÚČKY Igor Dobrík. Procedúra trvá 30 minút a denná kapacita lasera je 16 klientov. Výbornou správou pre verejnosť je, že procedúra je voľne dostupná taktiež pre verejnosť.

„V kúpeľoch pozorujeme výrazný dopyt po liečbe týmto moderným, inovatívnym postupom nielen u pacientov cez zdravotné poisťovne, ale aj samoplatiacich klientov. Veríme, že vďaka novinke v podobe nového liečebného postupu dokážeme pomôcť ľudom vrátiť sa do bežného života po prekonaní závažného ochorenia. Ak k tomu pridáme našu liečivú minerálnu vodu a čisté horské prostredie ideálne na pobyt v prírode, veríme, že výsledky terapie na seba nenechajú dlho čakať,“ reagoval Peter Mičko, marketingový manažér KÚPEĽOV LÚČKY. Tunajšie kúpele majú bohaté skúsenosti s liečbou chorôb dýchacích ciest, pohybového ústrojenstva a neurologických chorôb a  modernými medicínskymi postupmi reagujú na výrazný dopyt ľudí, ktorí trpia vážnymi zdravotnými problémami tejto doby.

„Toto leto bude najmä o slobodnejšom nádychu a zdraví. Náš región je ako stvorený nielen na posilňovanie si imunity aktívnym oddychom, ale vďaka našim kúpeľom aj priamo zdravie prinavracia. Veríme, že verejnosť bude zodpovedná a v lete bude jej prvým výberom bezpečná dovolenka na Slovensku. Sme presvedčení, že Liptov je pre dovolenkárov, vďaka kvalitnej a komplexnej infraštruktúre cestovného ruchu aj inovatívnej liečbe, veľmi dobrá voľba,“ uzavrela riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.  

Katarína Šarafínová

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *