Policajný zbor bude od piatku, 09. 07. 2021, s podporou príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky, tiež s príslušníkmi Finančnej správy Slovenskej republiky a príslušníkmi Zboru väzenskej a justičnej stráže naďalej vykonávať kontroly plnenia karanténnych povinností osôb pri vstupe na územie  Slovenskej republiky.

Na všetkých väčších cestných priechodoch I. a II. kategórie budú vykonávané trvalé kontroly, na menších priechodoch III. kategórie sa bude vykonávať pravidelný monitoring dodržiavania karanténnych povinností osôb. Na základe včerajšieho uznesenia vlády Slovenskej republiky a rozhodnutia ministra vnútra Slovenskej republiky budú od piatku (09.07.2021) otvorené všetky bývalé hraničné priechody III. kategórie a všetky prekážky na prekračovanie vnútorných hraníc budú odstránené.

Zároveň od 06.00 hod. dňa 09. 07. 2021 vstupuje do účinnosti nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 226/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky, ktorá mení povinnosti osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky a ukladá povinnosť registrácie na webe e-hranica všetkým vstupujúcim osobám s výnimkou pre tranzitujúce osoby.

Prosíme všetky osoby z dôvodu zabezpečenia plynulosti premávky, aby si pred príchodom na miesta kontroly pripravili všetky potrebné doklady, potvrdenia alebo mobilné zariadenia s digitálnymi formami potvrdení, najmä potvrdenie o registrácii na webe e-hranica a pokiaľ sú zaočkovaní aj potvrdenie o očkovaní. Policajný zbor vykonáva kontrolu digitálnych COVID preukazov EÚ aj prostredníctvom mobilných čítacích zariadení.

  pplk. Ing. Denisa Bárdyová
hovorkyňa Prezídia PZ

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *