Tretí adventný víkend a radostná nedeľa sa už tradične spájajú so stretnutím diecéznych biskupov s koledníkmi Dobrej noviny. V sobotu a v nedeľu 10. a 11. decembra 2022 sa po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou stretnú na 12 miestach vo všetkých slovenských diecézach.

Koledníci prinesú na sväté omše a liturgie obetné dary v podobe trvanlivých potravín a drogérie pre miestne farské charity a pre núdznych na Slovensku či na vojnou zasiahnutej Ukrajine. Biskupi prítomných koledníkov slávnostne požehnajú a symbolicky vyšlú ohlasovať radostnú zvesť do celého Slovenska. V rámci Spišskej diecézy sa vysielanie koledníkov uskutoční 10. decembra aj v Ružomberku.

Program:


Čas
: 10.12.2022 od 10:00 – 14:00 (začiatok svätej omše o 10:30)
Miesto: Farský kostol sv. Ondreja, Ružomberok
Obetný dar: drogéria a trvanlivé potraviny (budú odovzdané cez miestnu charitu núdznym).
Program: Po svätej omši bude pre všetkých koledníkov pripravený program na Gymnáziu sv. Andreja. Program bude formou rôznych stanovíšť: svedectvo dobrovoľníka Jančiho, hudobné, eRko tance, tvorivé, eko stanovište a pod. Teplý čajík bude zabezpečený, je potrebné priniesť si niečo dobré pod zub a nezabudnúť na prezúvky. Zároveň Vás povzbudzujeme, aby ste prišli v koledníckom oblečení. Tešíme sa na Vás. 🙂
Kontakt: Miroslava Mimi Siteková, 0910 543 320, mirka.sitekova@erko.sk

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *