Vysoké Tatry 14. december 2022 Vo Vysokých Tatrách otvára svoje brány ďalšie lyžiarske stredisko. Od soboty 17. decembra môžu lyžiari vyraziť aj do Tatranskej Lomnice, ktorá ich hneď na otvorení privíta atraktívnou porciou upravených zjazdoviek.

V Tatranskej Lomnici začali so zasnežovaním zjazdoviek symbolicky v deň otvorenia zimnej sezóny už 17. novembra. „Od tohto momentu sme vždy, keď nám to počasie umožnilo, zasnežovali prakticky v celej dĺžke lyžiarskych trás od Skalnatého Plesa až do Tatranskej Lomnice. Niekedy počas inverzie pripomínalo zasnežovanie skôr šachovú partiu, ale vďaka šikovnosti našich chlapov z prípravy lyžiarskych tratí a zasnežovania sme pripravení už v sobotu tvoriť východné aj západné línie zjazdoviek od Čučoriedok až do Tatranskej Lomnice, na ktorých je priemerne pol metra snehu,“ informoval riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

V prevádzke budú sedačkové lanovky Tatranská Lomnica – Štart, Tatranská Lomnica – Buková hora, Štart – Čučoriedky, kabínková lanovka Tatranská Lomnica – Štart, lyžiarske vleky Junior II a vleky v Maxilande. Pre peších turistov budú k dispozícii aj kabínková lanová dráha Štart – Skalnaté Pleso a lanovka Skalnaté Pleso – Lomnický štít.

V Tatranskej Lomnici zároveň pokračuje naďalej zasnežovanie najvyššie položených zjazdoviek zo Skalnatého Plesa na Čučoriedky.

Návštevníci strediska budú mať od soboty k dispozícii komplexné služby vrátane požičovne lyží a lyžiarskej školy s vlastným výukovým areálom a dopravnými zariadeniami pre bezpečnú výuku malých aj veľkých lyžiarov.

Naďalej platí usmernenie pre všetkých fanúšikov skitouringu, ktorí majú stredisko k dispozícii od 13.-tej do 16.-tej hodiny. Skitouring v neskorších hodinách(do 20:00h) je možný v lyžiarskom stredisku Štrbské Pleso, ktoré je v prevádzke už od 10. decembra so zjazdovkami Interski, Junior a Turistická, pokračuje tiež v zasnežovaní zjazdoviek Furkota a Solisko. Do Vianoc bude na prevádzku pripravená aj rodinná zjazdovka Jakubkova lúka v Novom Smokovci.

Skipasy do lyžiarskych stredísk sú k dispozícii v online predpredaji na gopass.travel, ktorý ponúka lyžiarom najvýhodnejšie ceny v porovnaní s nákupom offline v pokladniach priamo v stredisku. Lyžiari môžu využiť aj výhodnú ponuku ubytovania v hoteloch TMR, v ktorých majú skipasy už v cene ubytovania.

Marián Galajda

Foto: Marek Hajkovský

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *