Ružomberok, 4. decembra 2023 –  Počas tanečnej súťaže v tanečnom športe – Ružomberok Open 2023 – SUPERPOHÁR sme v sobotu 2. decembra 2023 spoznali v športovej hale Koniareň najlepšie tanečné páry za tento rok v štandardných aj latinskoamerických tancoch na Slovensku. Súčasťou súťaže bolo aj 7. kolo Slovenského pohára a o Pohár primátora mesta Ružomberok.  

„Tento rok sa nám podarilo zorganizovať už 28. ročník takéhoto tanečného podujatia v Ružomberku, kde ľudia videli tancovať najlepšie slovenské páry. Počas soboty sa v desiatich tanečných kategóriách predstavilo viac ako tristo tanečníkov. Diváci tak mali možnosť vidieť súťažiť deti, juniorov i dospelých,“ povedal usporiadateľ súťaže Róbert Szolnoki.

Atraktivitu tohtoročnému podujatiu priniesol práve SUPERPOHÁR 2023, ktorý vznikol na podporu tanečného športu na Slovensku. Takýto druh súťaže sa uskutočnil iba po druhýkrát v histórii na Slovensku. „Veľmi sa preto tešíme, že po minuloročnom úspešnom ročníku ho môžeme zorganizovať opäť my. Keďže ide o nový formát súťaže, tak verejnosť mohla vidieť tancovať páry v dvoch sólových tancoch a tri tancovali spoločne. Po každom tanci videli páry a diváci absolútne hodnotenie,“ vysvetlil Szolnoki.

Počas kalendárneho roka sa uskutoční šesť rankingových a rebríčkových súťaží v kategóriách junior a dospelí. „Jednotlivé slovenské páry sa stretávali na súťažiach po celom Slovensku a zbierali body. Tanečné páry, ktoré nazbierali najviac bodov a tie ktoré patria medzi špičku z majstrovstiev Slovenska z iného rebríčka, mali stanovený postupový kľúč. Najlepších 18 postúpilo v každej disciplíne a tie sa stretli, aby zabojovali o Superpohár 2023,“ ozrejmil Szolnoki.

Víťazom SUPERPOHÁRA 2023 v latinskoamerických tancoch sa stali Oberemok Artem – Tomášová Ema z TK UNI-DANCE Bratislava. Striebornú priečku obsadili Mandinec Elias Robert – Kolozsváry Lili z Talent Factory Dance Team a na bronzovom mieste skončil pár Balažovjech Milan – Ferjancová Liana z TK DUKLA Trenčín.

V štandardných tancoch si prvé miesto odniesli Kucman Filip a Dobšovičová Sára z TK UNI-DANCE Bratislava. Za nimi nasledoval pár Ihring  Jaroslav a Varechová Natália z TŠK STELLA Žiar nad Hronom a tretiu priečku obsadili Balažovjech Milan – Ferjancová Liana z TK DUKLA Trenčín.

V rámci sobotnej súťaže Ružomberok Open 2023, tak boli odovzdané aj ocenenia za celoročnú prácu a úspechy v Slovenskom pohári. V štandardných tancoch v kategórii dospelých si za rok 2023 zlatú priečku vybojoval pár Korpas Gabriel a Murajdová Vanessa z TŠK JUNILEV Levice. Víťazstvo v Slovenskom pohári v latinskoamerických tancoch v kategórii dospelých si za rok 2023 odniesli Oberemok Artem – Tomášová Ema z TK UNI-DANCE Bratislava. „Práve po našej súťaži v Ružomberku sa po započítaní bodov určilo konečné umiestnenie tanečníkov. Tanečný pár s najväčším počtom bodov sa stane víťazom Slovenského pohára a postupuje na Európsky a Svetový pohár,“ vysvetlil Szolnoki.

Kompletné výsledky tanečnej súťaže v tanečnom športe – Ružomberok Open 2023 – SUPERPOHÁR sú zverejnené na internetovej stránke Slovenského zväzu tanečného športu – www.szts.sk.

Tanečné páry počas galaprogramu hudobne sprevádzal ružomberský orchester RK Jazz Band. Počas večera diváci mali možnosť vidieť aj vystúpenie speváčky Klaudie Chlustinovej, ktorá zaspievala skladby z vlastnej tvorby.

Okrem tanečníkov do Ružomberka zavítalo okolo 1500 návštevníkov z celého Slovenska. Vyhlasovateľom súťaže je Slovenský zväz tanečných športov a organizátormi sú Tanečné štúdio Maestro Liptovský Mikuláš a Mesto Ružomberok.

(red)

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *