PRIMÁTORSKÝ VIANOČNÝ PUNČ

Ružomberok 20. decembra 2023 – Primátor mesta Ružomberok Ľubomír Kubáň pozýva na tradičný Primátorský vianočný punč, ktorý sa usku. decembra toční v rámci Ružomberských Vianoc 2023. Zakúpiť si punč a prispieť tak na dobročinný účel budú môcť Ružomberčania a návštevníci mesta od štvrtku 21. decembra do soboty 23. decembra od 17.00 hod. Stánok bude umiestnený v centre mesta pri Hoteli Kultúra.

Cena alko i nealko vianočného punču je minimálne 2 eurá, ale prispieť budú môcť kupujúci i viac, každý podľa svojich možností. Výťažok z predaja bude, podobne ako minulý rok, venovaný na pomoc deťom z rodín v núdzi v Ružomberku.

Vlani sa vďaka výťažku z punču podarilo vyzbierať celkom 3 200 eur pre 27 detí a päť rodín v núdzi či ťažkej životnej situácii. Finančnú výpomoc použili napríklad na potrebnú liečbu a zdravotnú starostlivosť pre svoje ratolesti.

„Uvedomujem si, že len peniaze krásne Vianoce nerobia, no verím, že finančná výpomoc, ktorú vieme rodinám zabezpečiť aj vďaka tejto akcii pomôže zmierniť ťažkú životnú situáciu rodín, zahriať pri srdci či vyčariť úsmev na tvárach. Vďaka nám bude viac úprimnej detskej radosti aj v rodinách, ktoré to nemajú najľahšie. A o to by nielen na Vianoce, ale aj v ktorýkoľvek iný deň v roku, malo ísť predovšetkým,“ povedal k podujatiu Ľubomír Kubáň, ružomberský primátor.

Foto: archív mesta Ružomberok

(red)

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *