Festival detských folklórnych súborov pod likavským hradom

Likavka 29. mája 2017 – Prvý júnový víkend 3. a 4. júna na Liptov zamieria stovky mladých tanečníkov a muzikantov, aby na 26. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov (DFS) 42. ročníku detského folklórneho festivalu POD LIKAVSKÝM HRADOM opäť predviedli výsledky svojej činnosti. More »

 

Category Archives: Záchranári

Rakúska turistka si poranila nohu pri jaskyni

hzs-logo

Demänovská Dolina 21. mája 2017 – V popoludňajších hodinách 20. mája zasahovali záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) oblastného strediska Nízke Tatry pred Demänovskou ľadovou jaskyňou v Demänovskej Doline. Dvadsaťpäčročná rakúska turistka si tam poranilanohu.

Zranil sa vlekár na Bielej Púti

Biela Púť

Demänovská Dolina 18. mája 2017 – V dopoludňajších hodinách 18.5.2017 boli záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) oblastného strediska Nízke Tatry kontaktovaní zamestnancami spoločnosti TMR so žiadosťou o pomoc pre 57-ročného kolegu s úrazom hlavy.

Dobrovoľných hasičov ocenila radnica za obetavú prácu počas povodní

Hasiči LM

Liptovský Mikuláš 12. mája 2017 – Dobrovoľným hasičom z nášho mesta patrí úcta a vďaka od vedenia radnice za obetavú prácu a pomoc pri povodniach, ktoré postihli Demänovú, Bodice a Palúdzku 28. a 29. apríla. Pri presmerovaní tokov a ochrane obyvateľov, zvierat aj majetku vtedy zasahovalo až 75 dobrovoľných hasičov z Liptovského Mikuláša, Ondrašovej, Ploštína, do Demänovej a Bodíc prišli dokonca aj chlapci z Likavky, Liptovskej Teplej, Valaskej Dubovej, Bobrovca, Liskovej, Ľubochne a Východnej.V Palúdzke zasahovali dobrovoľní hasiči zo Zuberca a Hút.

Týždeň bez požiarov na dolnom Liptove

Hsioči-
-zasahovali

Ružomberok 12. mája 2017 –Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku za uplynulé obdobie od 5.5.2017 do 11.5.2017 vykonali tri výjazdy ku technickým zásahom, ku požiarom neboli vykonané žiadne výjazdy.

Hasiči zasahovali aj pri povodniach

hasičská technika

 Ružomberok 5. mája 2017 –  Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Ružomberku za uplynulé obdobie od 28.4.2017 do 4.5.2017 vykonali 18 výjazdov ku technickým zásahom, ku požiarom boli vykonané 2 výjazdy.

Deň otvorených dverí u hasičov

hasičská technika

Ružomberok /Liptovský Mikuláš 5. mája 2017 – Centrum voľného času Elán a Okresné riaditeľstvoHasčského a záchrannho zboru (HaZZ) v Ružomberku  pripravili Deň otvorených dverí u hasičov.

Aktuálna informácia o situácii na cestách v Žilinskom kraji

hasiči_vozíky

Žilina 28. apríla 2017 – Polícia upozorňuje účastníkov cestnej premávky na zhoršené poveternostné podmienky na niektorých cestách v Žilinskom kraji. Sú zaliate viaceré komunikácie. Na hlavnom ťahu cesty I/18 za obcou Šútovo v smere na obec Kraľovany došlo k zosuvu pôdy a kamenia na vozovku. Aktuálna informácia cesta bola vyčistená a sprejazdnená v oboch pruhoch. Informoval Radko Moravčík z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Cesta 1/72 uzatvorená ,horský priechod Čertovica, nakoľko na uvedenej ceste v obci Malužiná okr. Liptovský Mikuláš došlo k vyliatiu potoka ( nános bahna a kameňov). Cesta bola o 18. 00 h neprejazdná.

Ružomberskí hasiči zachraňovali psa

Hsioči-
-zasahovali

Ružomberok 28. apríla 2017 -Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru  (OR HaZZ) v Ružomberku za uplynulé obdobie od 21.4.2017 do 27.4.2017 vykonali 3 výjazdy ku technickým zásahom, ku požiaru bol vykonaný 1 výjazd.

Vo vysokohorských polohách môžu sa samovoľni uvoľniť lavíny

HZS Západné Tatry

Liptovský Hrádok 24. apríla 2017 – Vo Vysokých a Západných Tatrách pretrváva zvýšené lavínové nebezpečenstvo (3. stupeň z 5 dielnej medzinárodnej stupnice). V Nízkych Tatrách a Malej Fatre je mierne (2. stupeň ) a vo Veľkej Fatre je malé lavínové nebezpečenstvo (1. stupeň).

Studený poveľkonočný týždeň

Lavíny – SLP HZS

Jasná 22. apríla 2017 – Tak a máme to tu. Konečne poriadna zima s poriadnou nádielkou nového snehu s  víchricou a vcelku nebezpečnými podmienkami. Akurát že výška snehu zvykla normálne kulminovať v marci a nie v druhej dekáde apríla. Tretí aprílový týždeň bol na horách vskutku unikátny. Bližšie o vývine počasi na horách za posledný týždeň informuje Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby (SLP HZS) v Liptovskom Hrádku: