Aj vy môžete rozhodnúť, kto sa stane osobnosťou Žilinského kraja

Žilina 21. júl 2017 – Žilinský samosprávny kraj už po siedmykrát vyhlasuje príležitosť navrhnúť významnú osobnosť Žilinskej župy. Obyvatelia môžu do 31. augusta 2017 zasielať svoje návrhy na osoby z regiónov Orava, Kysuce, Liptov, Horné Považie a Turiec, ktoré sa veľkou mierou zaslúžili o rozvoj a prezentáciu kraja. More »

 

Category Archives: Záchranári

Záchranári hľadali zablúdeného turistu

HZS Chopok

Jasná 21. júla 2017 – V podvečerných hodinách 20.júla 2017 kontaktovala manželka 56-ročného českého turistu s prosbou o pomoc Horská záchranná služba (HZS). Skupina turistov vyšla na nízkotatranský vrchol Chopok pomocou lanovej dráhy, avšak jeden z nich sa rozhodol vystúpiť aj zostúpiť pešo.

Hasiči preukázali sily aj šikovnosť

Lisková DHZ

Lisková 16. júla 2017 -Sily aj šikovnosť preukázali družstva na súťaži O pohár predsedu dobrovoľných hasičov, ktorá sa uskutočnila 16. júla v Liskovej. Zišlo sa tam päť tímov a z nich bolo jedno ženské.

Turistka spadla do vysokohorského žľabu

Tri kopy -HZS

Žiarska dolina 16. júla 2017 – V popoludňajších hodinách dňa 15. júla boli záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) požiadaní o pomoc pre 30 – ročnú slovenskú turistku, ktorá sa počas prechodu Troma kopami v Západných Tatrách pošmykla na mokrej skale a spadla do žľabu spadajúceho do Žiarskej doliny.

Likavskí hasiči získali natrvalo putovný pohár

Hasiči L. Sliače

Liptovské Sliače 15. júla 2017 -Už 3. ročník medzinárodnej hasičskej súťaže O putovný pohár sliačanských hasičov uskutočnil sa 15. júla v Liptovských Sliačov. Zúčastnilo sa ho 11 družstiev a z nich boli tri ženské. Fotogaléria súťaže

Skupina českých turistov sa stratila v Nízkych Tatrách

hzs-logo

Demänovská Dolina 15. júla 2017 – Dňa 14. júla 2017 v podvečerných hodinách prijala Horská záchranná služba (HZS) žiadosť o pomoc pre skupinu turistov českej národnosti. Počas túry v Nízkych Tatrách stratili orientáciu a zišli z turisticky značeného chodníka vedúceho od Iľanovského sedla.

Zásahy ružomberských hasičov

Hsioči-
-zasahovali

Ružomberok 14. júla 2017 – Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku za uplynulé obdobie od 16.6.2017 do 22.6.2017 vykonali 6 výjazdov ku technickým zásahom, ku požiaru bol vykonaný 1 výjazd.

Nezvestný obyvateľ L. Sliačov D. Priesol

D. Priesol

Liptovské Sliače 9. júla 2017 – Fotografia  nezvestného obyvateľa z Liptovských Sliačov sa dnes objavila  vo vestibule železničnej stanici v Ružomberku. Je na nej vyfotografovaný zo svojim úlovkom. Podľa informácií je nezvestný od 7. júna 2017. (Na konci príspevku zverejňujeme fotografiu vo väčšom rozlíšení.)

Bolestivé poranenie turistu v Jasnej

hzs-logo

Jasná 5. júla 2017 – Na poludnie dňa 5. júla bola Horská záchranná služba (HZS) požiadaná o pomoc pre 41 – ročného turistu českej národnosti, ktorý spadol v blízkosti Mikulášskej chaty v Nízkych Tatrách.

Hasičské dedičstvo

Hasičské dedičstvo

Liptovské Sliače 2. júla2017 – V nedeľu 2. júla uskutočnil sa v Liptovských Sliačoch už 9. ročník hasičskej súťaže PPS – 8 pod názvom „Hasičské dedičstvo“. Súťaže, ktorú organizovalo občianske združenie Dráčik v spolupráci s obcou L.Sliače  sa zúčastnilo 11 družstiev.  Pochádzali najmä z regiónu Liptova, ale privítali aj súťažiacich zo Svidníka.

Ružomberskí hasiči pomáhali otvoriť byt, kde našli mŕtvu osobu

Hsioči-
-zasahovali

 Ružomberok 23. júna 2017 –  Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku za uplynulé  obdobie od 16.6.2017 do 22.6.2017 vykonali 6 výjazdov ku technickým zásahom, ku požiaru bol vykonaný 1 výjazd.