Spomínanie na Nežnú revolúciu

Ružomberok 14. novmebra 2019 – Spomienkové podujatia venované 30. výročiu Nežnej revolúcie uskutočnia sa 16. a 17. novembra v Ružomberku . V rámci neho bude 16. novembra o 17. 00 h v synagóge  slávnostné otvorenie výstavy venovanej udalostiam v roku 1989.  Bookmark It Hide Sites More »

 

Category Archives: Záchranári

Nočný výjazd záchranárov

hzs-logo

Jasná 2. septe,bra 2019 – Krátko po polnoci z 1. na 2. septembra bola Horská záchranná služba (HZS) požiadaná o pomoc z Kamennej chaty pod Chopkom. Nachádzala sa tam 46 – ročná česká turistka, pravdepodobne so silnou črevnou virózou.

Dvojročné dievčatko si poranilo hlavu pod Chopkom

hzs-logo

Jasná 31. augusta 2019 – Záchranári  Horskej záchrannej služby (HZS) z Nízkych Tatier boli dnes požiadaní o pomoc pre 2 – ročné dievčatko slovenskej národnosti, ktoré na Chopku spadlo a spôsobilo si tržné poranenie hlavy.

Stalo sa u susedov: Obrovská tragédia na Orave

Tvrdošín 25. augusta 2019  Obrovská tragédia na Orave stala sa 25. augusta 2019. Vyhasli pri nej štyri ľudské životy. Nehoda sa stala v obci Zabiedovo, okres  Tvrdošín. Na mieste sa nachádzajú všetky záchranné zložk,

Pastier sa zranil pod vrchom Ploská

hzs-logo

Liptovské Revúce 25. augusta 2019 – Banskobystrický záchranársky vrtuľník bol dnes ráno privolaný na pomoc do Veľkej Fatry, kde náhodná turistka našla pod veľkofatranským vrchom Ploská ležať muža a zavolala pomoc. Informovala vrtuľníkova záchranná zdravotná služba  (VZZS) ATE.

 

Záchranári pomáhali malému dievčatku

hzs-logo

Žiarska dolina 24. augusta 2019 – V popoludňajších hodinách boli záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) zo Západných Tatier požiadaní o pomoc pre 4 – ročné dievčatko slovenskej národnosti, ktoré pri Žiarskej chate spadlo z preliezačky, z približne 2 – metrovej výšky a poranilo si nohu.

 

Blesk zasiahol turistov v Západných Tatrách, jeden z nich zahynul

Blesk v Tatrách usmrtil turistu

Žiarska dolina 22. augusta 2019 – V popoludňajších hodinách dňa 22. augusta 2019 boli záchranári  Horskej záchrannej služby (HZS)  požiadaní o pomoc českou turistkou, ktorá sa nachádzala aj so svojim kolegom na vrchole Baníkova. Obaja boli zasiahnutí bleskom, turistka utrpela poranenie dolnej končatiny, jej kolega bol tlakovou vlnou zhodený do Baníkovského kotla.

Mladík sa ťažko zranil pri dopravnej nehode

nehoda Dúbrava

Dúbrava 15. augusta 2019 – Posádka leteckých záchranárov zo Žiliny letela dnes dopoludnia k dopravnej nehode osobného motorového vozidla za obcou Dúbrava (okres Liptovský Mikuláš). Na mieste sa nachádzali traja účastníci dopravnej nehody, ktorí sa nachádzali mimo vozidla.

Horskí záchranári pomáhali slovenskej turistke

HZS

Jasná 6. augusta 2019 – V poludňajších hodinách dňa 5.8.2019 boli záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) požiadaní o pomoc pre 64-ročnú slovenskú turistku, ktorá pociťovala nevoľnosť a celkovú slabosť. 

Úraz maďarského turistu pod vrchom Baníkov

ATE

Liptovský Mikuláš 2. augusta 2019 – Posádka leteckých záchranárov z Popradu dostala dnes popoludní požiadavku o zásah do Západných Tatier. Pri schádzaní z vrchu Baníkov spadol 50-ročný maďarský turista a vážne si poranil hornú končatinu.

Česká turistka sa poranila nad Vlkolíncom

hzs-logo

Ružomberok 31. júla 2019 – V popoludňajších hodinách dňa 31. júla boli záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) z Veľkej Fatry požiadaní o pomoc pre 33-ročnú zranenú českú turistku.